anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot za zakupy przez Allegro Pay - spłacony zakup

MAMY ROZWIĄZANIE!
emil-futa
#7 Wielbiciel#

Witam,

Zakupiłem przedmiot przez z opcją płatności Allegro Pay. Dokonałem już spłaty i jestem na czysto z allegro, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że zwrócę ów przedmiot. W jaki sposób odzyskam zatem pieniądze, które już zapłaciłem do allegro?

Pozdrawiam,

Emil

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
xyz96
#21 Demiurg#

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv...

oznacz moderatorów
emil-futa
#7 Wielbiciel#

"zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone". Zakupy zostały opłacone przez rachunek allegro pay. Czy w takim przypadku zostanie dokonany zwrot na rachunek, z którego spłaciłem zadłużenie?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@emil-futa Zakupy w ramach Allegro Pay spłaciłeś z własnego rachunku bankowego, czyli na ten Twój rachunek nadpłata zostanie zwrócona.

oznacz moderatorów
asiunia33
#7 Wielbiciel#

Uwaga ja ma problem z allegro pay kupiłem tablety za kwote 1960,41 zł zaraz potem spłaciłem, tablety szły jakiś czas do mnie nie spełniały moich oczekiwań zwróciłem, sprzedający oddał pieniądze a ja dostałem maila że powstała nadpłata odpisałem podając numer konta na które chciałem żeby zwrócono mi pieniądze, kontaktował się ze mną pracownik allegro i tak trwa to już 2 miesiące a pieniędzy nie ma nie wiem co mam robić czy nie zgłoszę tego na policję bo to podchodzi pod kradzież żebym musiał żebrać o swoje pieniądze 😞

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@asiunia33  Zgłosiłam to do osób odpowiedzialnych za tę sprawę. Rozumiem Twoje zdenerwowanie i bardzo Cię przepraszam za długi czas oczekiwania. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
stefcio777
#7 Wielbiciel#

Witam, 

mam podobną sytuację, chciałem się dowiedzieć kiedy dostanę zwrot pieniędzy? sprzedawca podobno już zwrócił kwotę 🙂

oznacz moderatorów
asiunia33
#7 Wielbiciel#

no ja czekam już 2 msc i nie mogę doprosić się swoich pieniędzy 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@stefcio777 Zwrot został nadany na konto, z którego zostało opłacone zamówienie. Dzisiaj powinien się już zaksięgować. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Client:39136868
#1 Nowicjusz#

Witam,

Dokonałem zwrotu ( sprzedawca wysłał inny towar). Dodam, że zapłaciłem blikiem, a towar odesłałem w ten sam dzień, w który do mnie dotarł. Sprzedawca odpisał mi, że zwrócił mi pieniądze, za pomocą allegro pay, lecz nie widzę żadnych zwrotów pieniędzy, co w takiej sytuacji zrobić?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:39136868 sprawdzę, czy sprzedający zlecił zwrot środków, ale podaj mi proszę numer tego zamówienia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
dziekanowice
#8 Zapaleniec#

A co będzie jak sprzedawca nie zwróci środki Allegro? Gdzie gwarantowane zakupy to fikcja?

oznacz moderatorów
dziekanowice
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem jak to jest prawne, allegro placi w moim imieniu sprzedawcy  i mimo to że towar zostaje zwrócony żąda odemnie zapłaty, nie trzyma się to kupy. jak ja mam egzekwować zapłątę pieniędzy od sprzedawcy skoro jemu ja nie płaciłem. Oj chyba trzeba zlikwidować tego PAY bo coś tu śmierdzi. Predtem kupowałem i płaciłem sprzedawcy i nigdy nie było problemów ze zwrotem pieniędzy teraz są

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dziekanowice napisz proszę jaki masz problem ze zwrotem z Allegro Pay?
Jeśli sprzedający nie zwróci wpłaty, a będzie się zbliżał termin spłaty zakupów w Allegro Pay, to aby nie zostały naliczone odsetki za opóźnienia w spłacie, należy uregulować rachunek w Panelu Allegro Pay. To jednak nie zmienia nic w zasadach dotyczących zwrotu, sprzedający ma maksymalnie 14 dni na zwrot wpłaty i gdy ją zleci, a ten konkretny zakup będzie już spłacony, to środki albo zostaną wypłacone na konto bankowe kupującego albo przekazane na inne spłaty w ramach Allegro Pay. 
Zakupy opłacone przez Allegro Pay są chronione i bezpieczne tak samo jak inne zakupy na Allegro 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
dziekanowice
#8 Zapaleniec#

gdzie napisać, niema możliwości napisać do administratora, produkt zwrócony parę miesięcy temu a po jutrze zbliżą się termin płatności w Pay. nie podoba mi się ta sytuacja, produktu niema a placić musisz niby z jakiej racji to się nie trzyma logiki. Czemu PAy nie ingeruje, ma zabegać o wypłatę od sprzedawcy a nie odemnie. Dobry powód by się pozbyć pay bo mnie ciągle zadłuża a wcale nie ma zamiaru dbać o moje interesy a ja mam się zabiegać o nie uregulowaną wypłatę. Produkt zwrócony ma być wykreślony z pay natychmiast. Taką obsługę rozumiem:)

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dziekanowice Podaj nam proszę numer oferty lub zamówienia, którego dotyczy ten zwrot. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
dziekanowice
#8 Zapaleniec#

Niema potrzeby, sprzedawca zwrócił środki, napisał że próbował to zrobić 4 razy aż w końcu zapominał:) o mnie. Ale niesmak został, dużo kupuję i teraz muszę pilnować czy środki są zwracany, średnio to widzę.

oznacz moderatorów
dziekanowice
#8 Zapaleniec#

Allegro Pay  zlikwidowany, jestem wolny:)))

oznacz moderatorów