anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja w ramach gwarancji. Wątpliwości.

Slasla79
#7 Wielbiciel#

dzień dobry

 

Patrzałem na "Najczęsciej zadawane pytania" i nie widzę tego. Dlatego  muszę zapytać tu.

Jeśli kupiłem jakieś urządzenie przykładowo z 2 letnią gwarancją. Przykładowo po roku urządzenie nie działa jak powinno. Chcę zareklamować towar w ramach gwarancji. Niestety nie mogę tego zrobić gdyż sprzedający nie ma tu konta (np : ten towar dostarcza z zagranicy Chiny Anglia itp) lub firma sprzedającego, producenta już  nie istnieje. W jaki sposób mam wtedy zareklamować towar? W jaki sposób mogę zabezpieczyć się przed taką sytuacją?

2. W jaki sposób mogę się z wami skontaktować, aby zadawać podobne pytania?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@Slasla79 Gwarancja to dobrowolne świadczenie, producenta - dystrybutora, sprawdź do masz w karcie gwarancyjnej tu nie ma z reguły znaczenia czy sprzedawca istnieje czy nie, ważny jest dowód zakupu 🙂

A reklamację z tytułu rękojmi składa się sprzedawcy na adres podany w zakładce reklamacje 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Slasla79
#7 Wielbiciel#

Dziękuję Ja to rozumiem.  Jednak co robić gdy producent danego urządzenia upadnie? Czy mogę wykupić taką gwarancję naprawy u Allegro? Jeśli producent ma firmę np w Japonii. Towar wadliwy mam wysłać do Japonii?   Jeśli kupuję u sprzedawcy, który wysyła towar za granicą. W czym mi pomoże rzecznik konsumentów?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zawsze jest ryzyko, w każdej kategorii i przy każdym zakupie. Lepiej szukać takich co mają serwis w Polsce.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Slasla79 masz kartę gwarancyjną ??? to poczytaj są tam warunki !!!

Piszesz że to rozumiesz a pytasz się gdzie masz wysłać czyli nie rozumiesz jak działa gwarancja, z reguły mają podpisane umowy z serwisami i w karcie gwarancyjnej masz ich adresy !!!

Gwarancja jest dobrowolnym świadczeniem jak padnie firma to padnie, takie życie 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Producent wyznacza gwaranta i masz to ujete w karcie gwarancyjnej gdzie i komu wyslac towar na gwarancji jak producent padnie to gwarant ma ci naprawic na gwarancji, jak padnie sprzedawca i nie minelo 2lata rekojmi to i tak odpowiada z niej przed toba za towar po zakupach po 1stycznia tego roku a jak zalozysz mu dyskusje i nie odpowie to dostaniesz ap po 14dniach i oznaczeniu jej jako nierozwiazanej 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Gwarantem nie musi być sprzedajacy, sprawdź dokładnie. Zawsze możesz się udać do rzecznika konsumentów.

oznacz moderatorów

Slasla79
#7 Wielbiciel#

Dziękuję Ja to rozumiem.  Jednak co robić gdy producent danego urządzenia upadnie? Czy mogę wykupić taką gwarancję naprawy u Allegro? Jeśli producent ma firmę np w Japonii. Towar wadliwy mam wysłać do Japonii?   Jeśli kupuję u sprzedawcy, który wysyła towar za granicą. W czym mi pomoże rzecznik konsumentów?

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Gwarancja to świadczenie dobrowolne i zasady jej świadczenie określa karta gwarancyjna, stosowna umowa lub oferta. Gwarantem może zaś być producent, dystrybutor, sprzedawca lub podmiot trzeci (można mieć gwarancję od więcej niż jednego gwaranta).

Co do producenta zagranicznego, to jak on jest gwarantem, to reklamację zgłaszasz do niego lub wskazanego serwisu, jednakże nie zawsze wiąże się to z koniecznością odesłania danego produktu (czasem da się to załatwić na podstawie zdjęć czy filmów). Poza tym firma może mieć zawarte stosowne umowy z serwisami w kraju lub w krajach ościennych (np. producent jest z Japonii, ale ma umowę z firmą zajmującą się naprawą takich urządzeń w Niemczech, to odsyłasz towar do Niemiec). Co do kosztów wysyłki, to obecnie dość często serwis przesyła gotowy i opłacony list przewozowy (do wydrukowania i naklejenia na paczkę).

Prawo ogólnie nie wtrąca się w gwarancję, obowiązuje tu swoboda zawierania umów. Do tego jak gwarancji udziela podmiot zagraniczny bez oddziału w Polsce, to gwarancja podlega pod prawo kraju, w którym siedzibę ma gwarant.

oznacz moderatorów