anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja, zwrot do sprzedającego czy serwisu

Tysia9393
#7 Wielbiciel#

Witam. Mam pytanie otóż przeszło rok temu kupiłem maszynkę do strzyżenia, ale coś się z nią stało i działa jakby miała 15 lat, napisałem do sprzedającego, kazał odesłać do serwisu. Ale mam pytanie czy reklamujac ja z tytułu rękojmi (jeszcze sprzedające u nic o tym nie pisałem a w powodzie dyskusji wybrałem wadę wykryta podczas użytkowania) to sprzedający nie powinien wziąść "tego na siebie"? Jak to ugryźć? 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Tak możesz złożyć reklamację u sprzedającego, ma on 14dni na jej rozpatrzenie. Najlepiej poprzez Allegro, otwierasz dyskusję, piszesz że składasz u niego reklamacje , opisujesz problem i czekasz, możesz dopisać że może sobie towar odebrać na reklamację:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Tysia9393 przypomnij sprzedawcy z jakiego tytułu składasz reklamację , jeśli zarząda odesłania poinformuj go o kosztach oraz tym ,że będziesz się ubiegać o ich pokrycie .

oznacz moderatorów

Tysia9393
#7 Wielbiciel#

Czyli mogę ubiegać się o zwrot kosztów wysyłki? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Musi Ci zwrócić, ale wg prawa musi sam odebrać towar do reklamacji, może podesłać kuriera albo dać etykietę.

oznacz moderatorów

Tysia9393
#7 Wielbiciel#

Hm ale podał mi tylko adres do wysyłki. Jakoś nie chce współpracować 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dlatego napisałem żebyś otworzyła dyskusję.

oznacz moderatorów

Tysia9393
#7 Wielbiciel#

A jak mu jakoś wspomnieć by wydrukował etykietę? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz ze składasz reklamację, udostępniasz towar i ma sobie go odebrać, a niech zdecyduje jak to zrobi.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Po 1 czy zakupiłas od firmy czy od osoby prywatnej?

Po 2 od tego co odpowiesz na punkt 1 zależy jaka to będzie reklamacja czy z rekojmi czy za niezgodność z opisem czy może z gwarancji 

3 gwarant bardzo często odbiera reklamacje na swój koszt. Powinno być napisane w karcie gwarancyjnej. Reklamowanie z tytulu gwarancji nie wyklucza innych form reklamacji byleby nie naraz je składać. Możliwe że firma i tak wyśle do gwaranta na serwis producenta więc jedyne co to szybciej będzie zrobione jeśli odesłane będzie bezpośrednio ewentualnie ustal z sprzedawcą warunki odesłania.

oznacz moderatorów

Tysia9393
#7 Wielbiciel#

Sprzedający odpisał mi coś takiego. 

Screenshot_20240802_154101.jpg

napisać że reklamuje z tytułu rękojmi? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ze składasz reklamacje u niego a nie na gwarancji- to wystarczy.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Tysia9393 napisz , że składasz reklamacje z niezgodności z umową i czy masz odesłać na wskazany adres (serwis) aby było szybciej.

oznacz moderatorów

Tysia9393
#7 Wielbiciel#

Witam ponownie. Sprzedający twierdzi że ma 30 dni od wydania decyzji reklamacyjnej na naprawę sprzętu. Prawda to? Cały czas byłam przekonana że ma 30 dni od momentu jej odebrania (a 14 dni na wydanie decyzji) ktoś coś? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

i tak i nie. Ustawa nie określa ile powinna trwać naprawa, czas naprawy nie powinien sprawiać dla konsumenta nadmiernych trudności @Tysia9393 oznacza to że jeśli produkt potrzebny ci jest często np w sezonie chcesz używać dmuchanego basenu powiedzmy że to są 2-3 miesiące w roku i naprawa trwałaby miesiąc to przesłanka ta byłaby spełniona ale kosiarki od października do kwietnia nie używasz więc w serwisie by mogła stać na części czekać 2 miesiące, albo prowadzisz vloga i komputer sprawny ci jest potrzebny na już nie za 30 dni mimo że nie jest to twoje źródło utrzymania to w jakiś sposób promujesz się odnośnie pracy zarobkowej. Kolejna kwestia to jaki złożono rodzaj reklamacji bo cyt odesłanie do serwisu sugeruje naprawę gwarancyjną czyli długość takiej naprawy określa karta gwarancyjna i miesiąc to zwykle standardowy termin. Pierwszy opisywany przypadek dotyczył reklamacji za niezgodność z umowa składanej do sprzedawcy drugi gwarancji to są dwa różne świadczenia i odrębne przepisy je określają. Jeśli serwis naprawia na podstawie gwarancji to niestety ale czekasz potulnie do miesiąca czasu, chyba że w gwarancji czas ten skrócono.

oznacz moderatorów