anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamuje produkt już 4 raz, jak mogę odzyskać pieniądze?

Client:41678492
#7 Wielbiciel#

Zakupiłam 2 tablety od firmy [edycja] już czwarty raz odesłałam gdyż są nie sprawne

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:41678492 na koncie, z którego piszesz nie ma takiego zakupu, dlatego nie mogę sprawdzić czy założyłaś dyskusję ze Sprzedającym. Mogłabyś w niej napisać, że w związku z kolejną reklamacją oczekujesz zwrotu pieniędzy, ale na razie bez szczegółów nie jestem w stanie nic więcej poradzić. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:41678492
#7 Wielbiciel#

W mojej histori Moje zakupy produkt który kupiłam czyli dwa tablety został usunięty nie rozumiem dlaczego przecież produkt został zakupiony i zaplacony.czy firma która sprzedaje produkt może usunąć zakup? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:41678492 sprzedawca nie może usunąć zakupu z Twojego konta ( pewnie sam ukryłeś ) 🙂 przy drugiej reklamacji z tytułu rękojmi ( nie gwarancji mniej korzystna ) możesz odstąpić od umowy i należy Ci się zwrot kasy 🙂

Istnieją dwa powody, dla których oferty mogły zniknąć z zakładek:

  1. Po 60 dniach od zakończenia oferty, dane są automatycznie archiwizowane i nie ma możliwości ich przywrócenia. Część starszych ofert możesz odnaleźć w Archiwum Allegro - dowiedz się więcej.
  2. Samodzielnie usunąłeś oferty z zakładki przyciskiem [usuń].
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:41678492  na podstawie art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego

W sytuacji wystąpienia wady konsument może złożyć do sprzedawcy reklamację z tytułu rękojmi i zażądać jednego z czterech działań:

  • wymiany towaru na nowy;
  • naprawy towaru;
  • obniżenia ceny;
  • odstąpienia od umowy – o ile wada jest istotna.
oznacz moderatorów

Client:41678492
#7 Wielbiciel#

Oczywiście że złożyłam takie pismo że odstępuje od umowy w ramach rękojmi lecz firma odpisała że należy mi się tylko naprawa w ramach gwarancji.dodam jeszcze że żadnej gwarancji do towaru nie dołączono tylko paragon

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:41678492 Firma wprowadza Cię w błąd. To Ty, nie firma, decydujesz, czy korzystasz z rękojmi, czy z gwarancji. Otwórz Dyskusję, poproś o pomoc Allegro i jeśli nie otrzymasz zwrotu pieniędzy, skorzystaj z POK.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:41678492 Tak, jak pisała @la_nika na Twoim koncie nie ma takiego zakupu. Podaj nazwę konta, z którego kupiłaś te przedmioty. 

Dodam, że jeśli kupiłaś poza Allegro niestety nie możemy pomóc.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:41678492 Niepotrzebnie odsyłasz czwarty raz. Już przy drugiej reklamacji z rękojmi, gdy sprzęt był już naprawiany lub wymieniany, możesz odstąpić od umowy i żądać zwrotu wpłaty. Nie reklamuj na podstawie żadnych gwarancji, tylko na podstawie rękojmi. Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś w niej wady i na podstawie rękojmi (art. 560 Kc) odstąp od umowy i zażądaj zwrotu pieniędzy. Sprzedawca nie może zmienić Twojego żądania, o ile wada jest istotna. Po odesłaniu sprzętu, jeśli sprzedawca nie odda pieniędzy, wystąp o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów