anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z zakupu a raty

Halaszle9
#3 Debiutant#

Witam. Przedwczoraj dokonałem zakupu na allegro poprzez raty 0%. Niestety kontakt ze sprzedawcą jest zerowy, a po wejściu w jego profil można otrzymać różne sprzeczne dane (dane firmy nie są prawdziwe na 100%). Mój błąd, że nie prześledziłem całej historii tej osoby, jednak ma całkiem sporo pozytywnych opinii od użytkowników i to mnie zmyliło. Mimo wszystko ta osoba wysyłała przedmioty jednak z dużym opóźnieniem czasu, bo nawet do 18 dni od zakupu. Jednak chciałbym zrezygnować z zakupu i nie ryzykować jakimiś przykrymi konsekwencjami i zawczasu zareagować.

Chciałbym się zapytać jak wygląda kwestia rezygnacji. Wiem, że mam na to do 14 dni od zakupu. W umowie pożyczki jest także możliwość zerwania do 14 dni. Czy wystarczy zgłosić to na stronie allegro i wysłać zerwanie umowy z firmą? Co w przypadku kiedy sprzedawca nie zwróci pieniędzy w ciągu 30 dni? (w umowie jest zamieszczona informacja, że w przypadku zerwania umowy należy zwrócić kwotę do 30 dni). Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mdrogeria
#21 Demiurg#

Wypełnij formularz zwrotu i niestety musisz się udać do banku w celu rozwiązania umowy .

oznacz moderatorów

Halaszle9
#3 Debiutant#

Na szczęście rozwiązanie umowy mogę dokonać mailowo lub wysłać pocztą, ponieważ jest to Monedo

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Masz na to 14 dni od odbioru przedmiotu, a nie od dokonania zakupu, ale możesz też zrezygnować wcześniej, nawet natychmiast po zakupie.

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też zwyczajnie, zgodnie z przepisami, wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu.

Sprzedawca powinien zwrócić wpłatę niezwłocznie, przez Allegro Finanse, wtedy pieniądze wracają do banku udzielającego pożyczki, a Ty kontaktujesz się z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej. To wszystko.

oznacz moderatorów

Halaszle9
#3 Debiutant#

A w sytuacji kiedy sprzedawca będzie zwlekał z oddaniem pieniędzy albo nawet ich nie zwróci, to jak wygląda sytuacja? Będzie szansa na pomoc ze strony allegro?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Halaszle9 Tak , sprzedawcamusi zwrócić środki niezwłocznie po otrzymaniu odstąpienia od umowy , nie później niż 14 dni . Jeśli to nie nastąpi otwórz dyskusję i po 24H poproś pracownika allegro o pomoc .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, jest Program Ochrony Kupujących. https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

Możesz też już teraz, po wysłaniu rezygnacji, otworzyć dyskusję i poprosić sprzedawcę o niezwłoczny zwrot wpłaty przez Allegro Finanse. Po 24 godzinach pomoże Ci tam pracownik Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów