anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozdzielenie listy zakupów, aby zapłacić mniej za dostawę

MAMY ROZWIĄZANIE!
jacma56
#8 Zapaleniec#

Witam.

Wygrałem kilka licytacji. Zrobiłem listę zakupów. Dostawa wyszła drogo. Jak rozdzielić listę zakupów aby małe połączyć razem na dwie, trzy przesyłki i zmniejszyć koszt dostawy. 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
Knowhere
#21 Demiurg#

@jacma56 W zakładce "kupione" powinieneś mieć możliwość zaznaczenia wybranych ofert i wtedy na samym dole powinna pojawić się belką z opcją "zapłać".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
jacma56
#8 Zapaleniec#

Już nieopatrznie zaznaczyłem wszystkie i mam listę zakupów. Teraz chcę ją rozdzielić ba dwie, trzy.

oznacz moderatorów
jacma56
#8 Zapaleniec#

Listę zakupów do zapłacenia z wysokim kosztem dostawy.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak już ją scaliłeś to masz problem, raczej się nie da.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@jacma56 Może sprzedawca po prostu ma źle ustawiony sposób obliczania kosztów dostawy tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/ustawienia-dostawy bo to trochę dziwne, żeby 2-3 przesyłki wychodziły taniej, niż jedna.
Spytaj go najpierw o realny koszt dostawy w jednej przesyłce i jeśli system przy próbie zapłaty oblicza Ci więcej (z ww. powodu), to sprzedawca powinien zwrócić Ci różnicę na konto. To chyba najprostsze i najmniej kłopotliwe wyjście.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
jacma56
#8 Zapaleniec#

Knowhere, tak właśnie zrobiłem. Kupiłem 11 przedmiotów dużych i małych, system naliczył 108 PLN w jednej przesyłce. Wysłałem mail z zapytaniem o możliwość zbicia wysyłki do ekonomicznej ilości a nadpłatę poprosiłem zwrócić przez Allegro. Sprzedawca wyraził zgodę. Teraz czekam na przesyłki a skorzystałem z super fajnej opcji ZAPŁAĆ PÓŹNIEJ. Nie wiem czy wolno tu zareklamować tego Sprzedawcę?   

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@jacma56 Dobrze pisać chyba wolno, źle na pewno nie😂

Skoro naliczyło Ci 108 zł, to widocznie miał ustawione sumowanie kosztów dostawy. Oczywiście sprzedający we własnym zakresie musi wystąpić do allegro z wnioskiem o zwrot prowizji za resztę wysyłek do których nie doszło, skoro wszystko poszło jedną.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@jacma56 Jeżeli da się wszystko wsadzić do jednej paczki, albo nie zwiększą się gabaryty i zarazem koszt wysyłki.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@jacma56 Skontaktuj się ze sprzedawcą, ustal co z czym chcesz połączyć, uzgodnijcie też łączny koszt wysyłki i zapłać mu bezpośrednio na jego rachunek bankowy.

Przy płatności poza Allegro Finanse sprzedawca także może zrealizować wysyłkę, wpłaty bezpośrednie nie są zabronione. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Może, ale wtedy nie zaimportuje zamówienia do systemu przewoźnika.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
jacma56
#8 Zapaleniec#

Tak zrobiłem, dzięki. Płatność tylko poprzez Allegro. Opisałem to Knowhere 

oznacz moderatorów
jacma56
#8 Zapaleniec#

Ta firma to [edycja]

oznacz moderatorów
jaqqbay
#7 Wielbiciel#

Czy pojawiło się rozwiązanie problemu braku możliwości rozdzielenia wygranych licytacji od jednego sprzedawcy. Możliwość opłacenia pojedynczo istnieje do czasu kiedy nie zaznaczy się i nie zgrupuje się do jednej płatności. Później niestety nie! Czemu ma to służyć?

oznacz moderatorów