anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skąd biorąsię opinie o sprzedawcy pod przemiotem, który w opisie ma info, że nie było ofert kupna?

ewamia
#2 Obserwator#
oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

serwis-texas
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ewamia
#2 Obserwator#

Może mam mały rozumek, ale nie pojmuję. Chcę wiedzieć skąd się biorą takie opinie.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@ewamia 

Ale które opinie? Opinia o produkcie czy komentarz do transakcji.

W przypadku tego użytkownika sprzedaż odbyła się na 5 innych ofertach.

https://allegro.pl/uzytkownik/jakubek3012/oceny

Jeżeli chodzi o opinie o produkcie to nawet nie spojrzałem w link, teraz sprawdziłem i nie ma żadnych.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewamia na Allegro są dwa rodzaje ocen, ocena sprzedawcy (i to widzisz w tej ofercie, przy loginie sprzedającego - "100% i 5 👍") oraz opinia o produkcie
Ocena sprzedającego dotyczy transakcji, a opinie o produkcie, produktu w ofercie i są one widoczne dla każdej oferty połączonej z danym produktem w Katalogu Allegro (przy opiniach jest informacja od jakiego sprzedającego pochodzi).  
To, co wskazałaś w linku to ocena sprzedającego, nie ma więc znaczenia, że nikt nie kupił tego przedmiotu w tej ofercie, ponieważ dotyczy to sprzedającego, a ocenę wystawił ktoś, kto kupił przedmioty w innych ofertach tego sprzedającego. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ewamia
#2 Obserwator#

Może coś źle sformułowałam, ale chodzi mi o ocenę sprzedającego i sądziłam, że odnosi się ona do konkretnej, pod opinią wskazanej transakcji. A jak zrozumiałam, nie musi być o powiązane, czy tak?

Zrozumiałam, że ktoś może sprzedawać zapałki, a opinię może otrzymać, za jakiś drogi przedmiot,

który w ogóle nie był sprzedany?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewamia sprzedający może otrzymać od kupujących oceny za każdą zrealizowaną transakcję i jest ona widoczna właśnie w linku przesłanym przez Ciebie. To jest ocena sprzedającego, procent poleceń odnosi się do ogólnego wyniku z wszystkich ofert tego sprzedającego. 
Czyli może być tak, że sprzedający sprzedaje zapałki i jeden drogi przedmiot, jeśli za sprzedaż zapałek otrzyma pozytywne oceny, a drogiego przedmiotu nie sprzeda, to w ofercie z drogim przedmiotem będą widoczne oceny sprzedającego i procent poleceń za transakcje, których przedmiotem były zapałki. 
Inaczej jest z opinią o produkcie, te dotyczą przedmiotu w danej ofercie.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ewamia
#2 Obserwator#

to jest jasne. Nie o to mi chodzi. Jestem na stronie opinii. I czytam taką opinię. Obok jest link do strony przedmiotu. i nie jest to opinia dotycząca sprzedawcy w tej konkretnej aukcji?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewamia przy opiniach nie ma linku do strony przedmiotu, tylko jest info od którego sprzedającego kupujący, który wystawił tę opinię kupił przedmiot:

la_nika_0-1716808351931.png
Możesz pokazać na zrzucie co konkretnie masz na myśli? 

 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika żeście tak nakombinowali z opiniami - katalogiem - sortowanie itp. że kupujący już nie mogą się połapać co z czym, jako jedyni zamiast upraszczać kartę produktu i podjęcie decyzji zakupowej to utrudniacie co prowadzi do porzuconych ofert 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ewamia
#2 Obserwator#

To racja, ale jeszcze to mogę jakoś ogarnąć, bo już wiem, że tak jest i szukam opinii ze zdjęciami. Inne są bezwartościowe.

oznacz moderatorów

ewamia
#2 Obserwator#

w dalszym ciągu nie o to chodzi

https://allegro.pl/uzytkownik/jakubek3012/oceny?recommend=true

Przy każdej jednostkowej ocenie jest zgodność z opisem i obsługa kupującego, a obok link do konkretnej aukcji. i jeśli dana aukcja nie doszła do skutku - bo po kliknięciu w ten link widzimy, że do sprzedaży nie doszło , to skąd ta opinia? Bo jeśli nie dotyczy sprzedaży tego konkretnego przedmiotu, to jest to dezinformacja.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ewamia to jest produkt który został kupiony i do niego wystawiona opinia sprzedawcy, czasem jest tam kilka produktów, ale masz rację można kupić nie opłacić i wystawić opinię, można kupić zwrócić i też wystawić opinię, można kupić nie odebrać paczki i też wystawić opinię, można poprosić kolegę o zakup wystawić opinię 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ewamia
#2 Obserwator#

Kiedy klikniemy na pierwszy  od  góry przedmiot - czyli znajdujący się link, obok pierwszej od góry oceny, to według mnie nie został on w ogóle kupiony :

"Aukcja zakończona - nie było ofert kupna."  Tego nie rozumiem

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewamia ok, teraz wszystko jasne, dziękuję! Sprawdziłam tę ofertę i doszło w niej do zakupu po wskazanej dacie jako data zakończenia, ponieważ oferta została wznowiona. Kupujący, który wystawił tę ocenę, dokonał zakupu w tej ofercie. Gdyby tak nie było, nie mógłby wystawić oceny. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

ewamia
#2 Obserwator#

Dziękuję! O to mi właśnie chodziło: że nie jest na pewno możliwe wystawienie oceny bez zakupu, bo miałam wątpliwości.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ewamia tak wystarczy że źle podepnie towar i masz taki cyrk jak poniżej 😄

Musisz patrzeć od kogo kupione teraz jest przy każdej opinii 🙂

3433r.png4343.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika i jak allegrowy system ocen produktów ma pomóc w wyborze towaru konsumentowi?

Czy takie coś jest zgodne z przepisami i dyrektywami ue?

dlaczego konsument nie ma możliwości np: bezpośredniego przejścia do oferty sprzedawcy, którego produkty są najbardziej chwalone?

@la_nika @kostas11 oshee - psu bardzo smakuje -

dziękuje za cenną opinię - dałbym swemu psu gdybym go miał - mam pytanie czy kot to wypije?

🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @RED a wiecie co jest też fajne, daję nowy produkt do katalogu i od razu mam w ofercie sprzedane 130 szt i 5 gwiazdek 😄  mi to na rękę ale konsumenta strasznie wprowadza w błąd 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@RED takie problemy wynikają ze złego podpięcia oferty z katalogiem produktów, a przykład podany na zrzucie jest stary i już poprawiony. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów