anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SKLEP NIE WYMIENIŁ FILMU A ZWRÓCIŁ PIENIĄDZE DLACZEGO ?

Alan_700
#10 Popularyzator#

Dzień Dobry

 Mam problem, Sklep DVDMAX.pl stosuje dziwne praktyki, zwróciłem Filmy na DVD do REKLAMACJI, Rekonstrukcje Cyfrowe seriale POLSKIE DROGI i 40-latek, nadmieniam że z każdego tytułu mają oni - ten SKLEP jeszcze po 40-50 sztuk na stanie tego tytułu, wbrew MOJEJ WOLI, zamiast mi WYMIENIĆ te filmy DVD na NOWE EGZEMPLARZE to mi zwrócili pieniądze, fakt mam pieniadze zwrócone, ale nie mam Filmów, ok rozumiem gdyby nakład się wyczerpał i nie mieliby już tych tytułów, to rozumiem, ale oni mają jeszcze na stanie po 40, 50 sztuk tych filmów DVD, nadmieniam też że Sklep mogł się ze mną skontaktować, z zapytaniem czy woli pan zwrot kasy na filmy, czy wymiane na NOWE EGZEMPLARZE, a tu nic, zaznaczam że przy ZWROCIE zaznaczyłem OPCJE REKLAMACJA towaru, dziwna praktyka sklepu, i tego się już nie da odwrócić, co robić ??? proszę o odpowiedź . Alan_700

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

LEW433
#21 Demiurg#

@Alan_700 Jeżeli sprzedający nie jest wstanie go naprawić, może zwrócić Ci środki.  Zgodnie  z prawem. Oczywiście że mógłby zapytać, ładnie to wygląda taka współpraca. 

oznacz moderatorów

Alan_700
#10 Popularyzator#

Lew ...to jest brak współpracy, i poważnie otwarłem w tej sprawie Dyskusje z tym sklepem, i zapytałem się ich, dlaczego Wbrew mojej woli, oddali mi kase ze te filmy DVD, zamiast je WYMIENIĆ na NOWE EGZEMPLARZE, nadmieniam że mają jeszcze 30, 50 EGZEMPLARZY tych filmów na stanie, przecież ja nie żądałem NAPRAWY tych filmów, a wymiany na NOWE EGZEMPLARZE, to tak jakbyś TY zakupił książkę, w necie, poprosił o reklamacje tej książki na wymianę na NOWY EGZEMPLARZ, bo widzisz że SKLEP ma jeszcze np 20 sztuk tej książki, a ten SKLEP ci oddaje kase i nawet NIE PODEJMUJE CHĘCI wymienienia tobie EGZEMPLARZA tej książki wadliwej na książkę bez wad, nadmieniam że w  UMOWIE jest że te filmy są objęte 2-letnią GWARANCJĄ na wymianę i mogę je reklamować przez 2 lata te filmy DVD, czyli będę musiał teraz czekać aż te pieniadze wrócą do mnie na konto i znów u nich zakupić te filmy DVD, to jest faktycznie ''chore'', zamiast od razu mi WYMIENIĆ te filmy na NOWE EGZEMPLARZE . Szok totalne lekceważenie klienta . ...ciekawe co mi ten SKLEP DVDMAX.pl odpowie w Dyskusji .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Alan_700 Dyskusja nic Ci nie pomoże > sam napisałeś > zaznaczam że przy ZWROCIE zaznaczyłem OPCJE REKLAMACJA towaru > o sposobie załatwienia reklamacji decyduje sprzedawca > wybrał zwrot kasy > ma do tego prawo, bez pytania Ciebie o zgodę.

oznacz moderatorów

Alan_700
#10 Popularyzator#

Ziołko to tak jak na Aliex.....sie, sprzedawca ma ciebie w d.....pie, odesłałem mu Filmy na DVD, bo filmy się ZACINAŁY, usterka, nadmieniam że odtwarzacze DVD mam OK, bo inaczej innych filmów też by nie odtwarzał , na filmy te są 2 lata gwarancji, więc miałem prawo do Reklamacji, to że sobie Sprzedawca mi zwrócił kase to jedno, ale dlaczego mi nie wymienił filmów DVD na NOWE, choć na stanie ma jeszcze po 50 egz, tego nie pojmuje . To wszystko .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Alan_700 Dyskusja nie zmieni decyzji sprzedający, tylko jego dobra wola, ale masz zawsze możliwość wystawienia bądź edytowania komentarza do 90 dni.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Alan_700 to nie ma nic do rzeczy sprzedawca decyduje czy wymieni, naprawi lub odda kasę 😞

2. Przedsiębiorca może dokonać wymiany, gdy konsument żąda naprawy, lub
przedsiębiorca może dokonać naprawy, gdy konsument żąda wymiany, jeżeli
doprowadzenie do zgodności towaru z umową w sposób wybrany przez konsumenta
jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla przedsiębiorcy. Jeżeli
naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów dla
przedsiębiorcy, może on odmówić doprowadzenia towaru do zgodności z umową.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Alan_700
#10 Popularyzator#

Kostas , przecież to jest lekceważenie klienta, skoro mają na stanie jeszcze 40 egzemplarzy tych tytułów na DVD, to mogli mi przysłać po prostu NOWE FILMY na DVD, które są objęte 2 letnią gwarnacją, nikt tu nie mówi o żadnej naprawie, to tak jakby ktoś kupił na ALLEGRO sprzęt Audio np odtwarzacz CD-DENON, i klient widzi że sklep ma na stanie jeszcze 10 sztuk tego odtwarzacza, i prosi SKLEP o REKALMACJE, o wymiane na NOWY EGZEMPLARZ, a ten oddaje mu kase, nawet nie wysłał tego sprzętu do np-SERWISU, to jest lekceważenie klienta, NADMIENIAM też że ja prosiłem SKLEP o wymianę filmów na NOWY EGZEMPLARZ, napisałem to do nich na KARTCE którą włożyłem do PACZKI z Filmami którą im odesłałem do REKLAMACJI, rozumiem , jakby NIE MIELI już tych tytułów na STANIE, to wtedy wypadało by się mnie zapytać, czy zwrócić panu Filmy na DVD, czy chce pan zwrot KASY, czy może wymianą filmów na inne tytuły, a tu nic, tylko z ''automatu'' zwrócicli KASE, pierwszy raz się z takim czymś spotykam, a mają na stanie jeszcze 40 sztuk tych filmów na DVD, to co za problem je WYMIENIĆ, czyli będę musiał czekać na ZWROT KASY teraz od nich na moje konto i znów zakupić u nich te filmy DVD, to jest faktycznie ''chore ''  .....NO NAPRAWDE bardzo to duże koszty dla Przedsiąbiorcy, żeby mi wymienić Filmy DVD na nowe egzemplarze ....bez sensu .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Alan_700 1 stycznia 2023 r. była zmiana przepisów teraz konsument nie ma nic do gadania to sprzedawca decyduje co zrobi, takie są przepisy nie my je ustalaliśmy 😞

Dostałeś kasę kup ponownie u innego sprzedawcy skoro tan Ci nie pasuje 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Alan_700 bo mogą i mają do tego prawo

tym bardziej, że takie podejście premiuje też allegro

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Alan_700zauważ, że nie jesteś 1 klientem na rok z którego zakupu firma utrzymuje się 5 lat

 

ostatnio mamy wysyp dziwnych reklamacji od jeszcze dziwniejszych kupujących

np: reklamacja, że klawiatura nie jest płaska bo płaska to jest dotykowa a ta ma lekko wystające klawisze (w ofercie 15 zdjęć produktu)

lub

kupiłem 2 różne podkładki pod myszki - zwracam obie, bo jedna jest za mała a jak przyślecie

mi poprawną to tą drugą odeślijcie

lub reklamacja: obudowa nie działa z moim dyskiem - (odpisujemy, że pisaliśmy w ofercie, że nie będzie działać)

i inne przypadki wyglądające jak działania ludzi świeżo obudzonych z hibernacji z czasów Mieszka I, nie znających norm prawnych i kulturowych w naszym kraju

 

i co zrobić z takimi przypadkami ? - pałować się, tłumaczyć, wyjaśniać czy zwrócić wpłatę i mieć spokój

 

jaka był Twoja reklamacja? zbyt szara rzeczywistość w filmie czy 40 lat temu na moim czarno-białym tv obraz był bardziej kolorowy i uśmiechnięty?

oznacz moderatorów

Alan_700
#10 Popularyzator#

RED ....REKLAMACJA POWAŻNA, Filmy DVD Rekonstrukcja Cyfrowa POLSKIE DROGI-w pakiecie 11 płyt DVD - USTERKA - Płyty się zacinają, obraz przeskajuje o 2-3 minuty w przód, a potem plyta DVD z Filmem przestaje się odtwarzać i występuje napis ERROR, z 11 płyt DVD , 2 płyt się nie da oglądać, reklamacja mi przysługuje 2 lata, płyty są źle wytłoczone, mam trzy odtwarczacze DVD i na innych płytach DVD chodzi jak burza, acha płyty przeskanowałem specjalnym programem do wykrywania błędów - wykrył bardzo duże błędy, choć te płyty DVD z tego pakietu nie były porysowane, to dwóch płyty nie da się wogóle odtwoarzyć, po 15 minutach filmy się zacinają-to jest OBRAZ na nich i koniec .

Drugi pakiet - serial 40-latek - rekonstrukcja cyfrowa - to samo 2 płyta DVD, 2-gi odcinek filmu też, obraz się przycina, po 20 minutach staje i koniec - płyty są prawdopodobnie źle WYTŁOCZONE, teraz poczytałem komentarze innych użytkowników na DVDMAX.pl i faktycznie są też i inne opinie że te płyty są źle wytłoczone, zależy jaki egzemplarz się trafi, w Reklamacji mam napisane, że płyty te mają 2 lata gwarancji, dziwne jest to że mają na STANIE jeszcze z 50 sztuk tych filmów, więc mogli mi te filmy-pakiety wymienić i przysłać NOWE ZAPIECZĘTOWANE pakiety seriale - POLSKIE DROGI, 40-latek . Ok kase mi oddali, ale nie tego oczekiwałem, myślałem że kase się oddaje wtedy kupujacemu, jeżeli nie posiadają już tych filmów w magazynie bo np się wyczerpał NAKŁAD, nadmieniam że REKLAMOWAŁEM bo zgodnie z przepisami konsumenckimi, jak odpieczętujesz film DVD z filmem to nie możesz go zwrócić i domagać się zwortu kasy (choć ja nie chciałem zwrotu kasy a wymienić towar na BEZ WADY-BEZ USTERKI), a możesz tylko REKLAMOWAĆ, chyba że już tego tytułu by nie mieli, to ci kase oddadzą za ten film, myślę że poszli na łatwiznę i olali mnie jako kilenta i zwrócili mi kase za towar, nie wiem, NIE CHCIAŁO się im wymienić mi tych filmów na NOWY NIE WADLIWY TOWAR ????, brak szacunku dla klienta i tyle, a zastawianie się przepisami, bo mają prawo i nic im nie zrobisz ....trochę to chore jak dla mnie . Tyle w temacie .

oznacz moderatorów

Alan_700
#10 Popularyzator#

 

RED ....dziwne to prawo, filmy DVD mają usterki, obraz się zacina, przysługuje ci 2 lata gwarancji na wymianę filmów DVD, a oni ci zwrócą kase, bo nie chce się im wymienić plyt z filmami na DVD, choć mają jeszcze 40, 50 egz płyt DVD (Blu-Ray) z tymi filmami, a jakby inni Sprzedawcy nie mieli tych filmów, to co, musiałbym czekać, aż fizycznie kasa się pojawi na moim koncie i znów od nowa musiałbym zakupić te filmy u nich od NOWA, zamiast mi od razu je wymienić na NOWE EGZEMPLARZE, dobrze że chociaż kase oddali i nie zwlekali . Zakupię u innego sprzedawcy te filmy, ale NIESMAK POZOSTAŁ . 

oznacz moderatorów

Alan_700
#10 Popularyzator#

POLSKA to faktycznie chory kraj , w USA mam znajomych, w Australii też, tam to jest nie dopomyslenia, jeżeli np byś tam zwrocił do reklamacji filmy DVD, czy BLU-RAY z wadami, bo filmy się zacinają itp-wada techniczna, z mety by ci wymienili te filmy, jakby oczywiście je mieli na stanie, w Polsce eee gdzie tam ....klienta mają w d .....e, choć mają te filmy na stanie, to ci nie wymienią, dobrze że chociaż kase oddali ....cóż ....typowa Polska i nie jest to sporadyczny przypadek, podejścia sprzedawców do klienta, choć i niektórzy kupujacy też są dziwni i nie fair . Ale fakt do państw Zachodnich dużo nam brakuje, jeżeli chodzi o ''etykę handlu '', podejścia do  klienta, itp, etc . 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Alan_700 A może sprzedawca zdaje sobie sprawę że cały nakład tych płyt jest z defektem i woli od razu zwrócić kasę tym co zgłaszają problem.

oznacz moderatorów

Alan_700
#10 Popularyzator#

Gdyby tak było jak piszesz, to by dali informacje na ALLEGRO i wycofaliby nakład ze sprzedaży, a oni te FILMY mają ciągle w OFERCIE, kto tam pracuje w tym DVDMAX.pl, jak zobaczyłem ile mają NEGATYWÓW to odpadłem, już nie wspomnę że nie było żadnego przepraszam, żadnej informacji od nich że oddają kasę, zamiast wymiany, ponieważ np płyty są uszkodzone i je wycofują ze sprzedaży, itp, etc, oczywiście ZŁAMALI TEŻ PRZEPIS REKLAMACYJNY, bo jak ZAKUPIŁEM ten TOWAR, to jest infomacja że NA ŻYCZENIE KLIENTA wymienią ten towar, lub go naprawią - mają na to 2 lata, a oni wbrew moje woli - zwrócili mi kasę, choć ja jako KLIENT nie chciałem przecież zwrotu kasy, a wymiane na nowy egzemplarz, dopiero jakby ten WYMIENIONY na NOWY pakiet filmów DVD był też z USTERKĄ, to już bym nie REKLAMOWAŁ, tylko zarządał ZWROTU KASY, bo ile można REKLAMOWAĆ, ale ten pierwszy raz moglimi wymienić te FILMY DVD, ciekawe co mi odpiszą w DYSKUSJI, jak to umotywowują że mi oddali KASE, zamiast wymienić mi filmy DVD na NOWE . Tyle w temacie, po odpowiedzi DYSKUSJE zamknę, ale już nie będę tam chyba kupował zraziłem się do tego Sklepu . To wszystko .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Alan_700 A cena obecna jest taka sama jak przy zakupie?

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Przeczytałem cały ten wątek, jaka ta Polska zła. Że w USA i Kanadzie.

Ja myślę, że chcieli jak najszybciej zakończyć sprawę z Tobą i mieć to z głowy.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

Alan_700
#10 Popularyzator#

to nie wygląda, tak ....ale to już szczegół ...

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Przyczyna jest prosta - bo ma prawo, a taki sposób załatwienia sprawy jest dla nich korzystniejszy. Dostaniesz kasę możesz spokojnie kupić drugi raz to nie jest problem. Natomiast wymiana to już są dodatkowe koszty. Za darmo nie wyślą muszą opłacić, taniej będzie jak kupisz drugi raz ze smartem. Do tego otwarta dyskusja na allegro grozi kłopotami, chyba że mają potwierdzenie zwrotu. Ludzie projecta tu nagminnie wykorzystują, po 2 tygodniach przychodzi automatyczny mail o możliwości złożenia wniosku i próbuje kto może. Nawet ludzie nie odbierający pobraniówek składają wnioski o zwroty xD. W ten sposób jest to zwyczajnie przejrzyściej i bezpieczniej załatwione dla obu stron, naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie ponowienia zakupu...

oznacz moderatorów