anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sklepy na Allegro zakładają mi konto bez mojej zgody

ZimnyGniew
#8 Zapaleniec#

 

Dzień dobry

Czy nie mieliście tak, że małe sklepy / firmy, które działają na Allegro, zaraz po zakupie przedmiotu zakładają kupującemu konto na własnej stronie / sklepie internetowym bez jakiejkolwiek zgody? U mnie wielokrotnie.

Sądzicie, że to legalne tak wykorzystywać dane osobiste, które udostępniłem na Allegro, by później przenosić je na własną stronę?

 

Tenkju.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca otrzymuje dane osobowe kupującego jedynie w celu finalizacji transakcji, więc opisane przez Ciebie działanie jest niezgodne z regulaminem i prawem. Możesz to zgłosić do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=ab2467d2-df4b-48f0-aede-e3ce1304cae2&subjectId=1a383447-d...

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Oczywiście ,że niezgodne RODO , zgłaszaj do allegro blokada konta pokaże gdzie ich miejsce .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ZimnyGniew A skąd masz te informacje ? Z strony sklepu?

oznacz moderatorów

ZimnyGniew
#8 Zapaleniec#

Zdarzało się, że zamówiłem coś przez Allegro i otrzymywałem wiadomość mejlową od sprzedającego typu "swoje zamówienie możesz sprawdzić na stronie [xxx]", to była strona sprzedawcy, tzn. jego sklepu, wchodzę w link, a tam moje dane: imię, nazwisko, adres. Wszystko wyglądało tak, jakbym sam założył konto na tej stronie i sam wklepał swoje dane. Dla mnie to nie jest normalne, tak samo jak widnieją moje dane wysyłkowe na stronie sprzedawcy, gdzie mogę sprawdzić status wysyłki itp. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZimnyGniew Zapewne zdarza się to u sprzedawców, którzy swoje sklepy online mają zintegrowane z allegro w jednym systemie kontrolującym stany magazynowe, faktury etc.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

Do tego opisu bardzo pasuje system baselinker z którego wielu sprzedawców korzysta, ale to nie tworzenie konta w danym sklepie a tylko podgląd zamówienia w osobnym systemie. Jestem niemalże pewien, że żaden ze sprzedawców nie założył żadnego konta na własnej stronie www/ sklepie. Obecnie znaczna cześć posiada mechanizm Double opt-in czyli zakładając konto używasz emaila i potem żeby potwierdzić, że mail którego użyto do zapisu jest Twoj wysyła link na ten emial w celu kliknięcia i potwierdzenie założenia konta. Podejrzewam, że ani pół takiego emaila nie otrzymałeś?

oznacz moderatorów