anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spóźniona dostawa przedmiotu.

MAMY ROZWIĄZANIE!
CHODEK1234
#8 Zapaleniec#

Kupiłem przedmiot, nie dostałem go na czas. Sprzedający nie wywiązał sie z terminu który deklarował. Przedmiot nie jest mi już potrzebny. (Miał być to prezent dla dziecka na urodziny, nie mogłem pójść bez prezentu musiałem kupić drugi) mogę go zwrócić na koszt kupującego? Czy sprzedający ma obowiązek opłacić koszt przesyłki w obie strony?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
LEW433
#21 Demiurg#

@CHODEK1234 Jak kupiłeś jako osoba prywatna to masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Wchodzisz w zakładkę "kupione" klikasz, zwrot towaru i odstępujesz od umowy bez podania przyczyny.Koszty wysyłki zależą od sposobu dostawy (smart to darmowy) a jak inny to musisz wysłać w możliwy dla ciebie sposób.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@CHODEK1234 temat rzeka bo to nie sprzedawca określa czas dostawy tylko allegro i nie jest wiążący o ile sprzedawca wysłał w zadeklarownym terminie, a na dostawę prawnie ma do 30 dni 😉

Po drugie jest tam przewidywany czas dostawy, o ile sprzedawca w opisie nie deklarował kiedy dotrze do Ciebie, wtedy możesz reklamować i żądać zwrtou kosztów wysyłek 🙂

Chyba że nie wysyłał na czas ale ważny jest czas sprzedawcy nie to co wyświetla allegro że sprzedający wysyła zazwyczaj w 24h bo to się większości wyświetla 🙂

Jeśli firma możesz odstąpić od umowy 14 dni, może łapiesz się na darmowy zwrto więc obejdzie się bez kosztów 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@CHODEK1234 Następnym razem gdy termin dostawy podany w aukcji zostanie przekroczony, wysyłaj mailem odstąpienie od umowy na podstawie ar. 5431 Kc i nie odbieraj przesyłki. W takim przypadku sprzedawca jest zobowiązany zwrócić Ci wpłatę niezwłocznie. Sprzedawca wystawiając oferty podpisuje się pod terminem dostawy tam zamieszczonym - tam są konkretne daty. Masz prawo oczekiwać, że przesyłka w tym terminie dotrze, a nie w ciągu 30 dni. Teraz możesz odstąpić od umowy bez podania przyczyny, masz na to 14 dni od daty otrzymania towaru i jeśli nie masz bezpłatnego zwrotu, niestety odsyłasz na własny koszt, a sprzedawca zwraca Ci koszt rzeczy + koszt dostawy.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 wskaż mi proszę aukcję gdzie jest określony czas dostawy ???

Tam jest przewidywany czas dostawy 😄

Sprzedawca deklaruje tylko czas wysyłki i w tym przypadku ma dostarczyć towar do 30 dni dopiero po tym czasie można robić dym 😉

Art. 5431. § 1. Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca obowiązany jest niezwłocznie wydać rzecz kupującemu, nie później niż trzydzieści dni od dnia zawarcia umowy, chyba że umowa stanowi inaczej.

§ 2. W razie opóźnienia sprzedawcy kupujący może wyznaczyć dodatkowy termin do wydania rzeczy, a po jego bezskutecznym upływie może od umowy odstąpić. Przepisy art. 492, art. 4921 i art. 494 stosuje się.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 Znając tego, j/w to wie wszystko lepiej.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Dyskutowaliśmy już o tym chyba z 10 razy. Ty wiesz swoje, a ja wiem swoje. "Chyba że umowa stanowi inaczej" Umowa właśnie stanowi inaczej i nie ma znaczenia, czy ten czas jest przewidywany, czy jakikolwiek inny - tam są podane konkretne daty i nie po to one są, aby klient się nie mógł na nie powołać i oczekiwać towaru w tym czasie.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@CHODEK1234 Tak tylko z ciekawości spytam: czyżby znowu zakup na ostatnią chwilę?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
CHODEK1234
#8 Zapaleniec#

No nie tak na ostatnią,  bo zamówienie złożyłem we wtorek rano. Czyli zazwyczaj by doszło w czwartek.wink

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@CHODEK1234 Dwa dni przed, to jakby nie patrzeć na ostatnią chwilę. Żeby być wyluzowanym i spokojnym, to prezent zamawia się przynajmniej tydzień przed😉
A urodziny jak to urodziny - co roku są tego samego dnia😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Robert_Sz_86
#7 Wielbiciel#

Co ma piernik do wiatraka? Proszę odpisywać na temat a nie w który dzień się kupuje prezent dla dziecka...

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Robert_Sz_86 Piernik do wiatraka ma to, że na allegro sprzedający nigdzie nie deklarują czasu dostawy a jedynie deklarują czas w jakim przesyłka zostanie nadana.

Dla przykładu: Jeśli sprzedający deklaruje czas na nadanie 24 godziny to ten czas liczy się od północy dnia następującego po dniu w którym dokonano zakupu.

Allegro samo od siebie dodaje przewidywany czas dostawy (sprzedający nie mają na to żadnego wpływu) który w większości przypadków faktycznie się sprawdza ale problem jest taki, że większość przewoźników gwarantowany czas na dostawę ma na poziomie 2-3 dni.

Nawet usługi dostawy nazywane "same day" i "next day" nie gwarantują dostawy tak jak sugerują ich nazwy a w terminie 2-3 dni roboczych.

Dlatego ważne jest aby w miarę możliwości kupować z wyprzedzeniem a jeśli zamawia się 'na ostatnią chwilę' to nie można mieć pretensji jeśli paczka dojdzie dzień czy dwa później niż się tego spodziewało bo zgodnie z regulaminami przewoźników taki jest właśnie gwarantowany czas na realizację dostawy.

Czym innym jest oczywiście sytuacja w której sprzedający przekroczy deklarowany przez siebie czas na nadanie przesyłki. To już jest jego wina i odpowiedzialność.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Robert_Sz_86 ,,Co ma piernik do wiatraka?,, już tłumaczę .... piernik z mąki , mąka z młyna , a młyn to dawniej wiatrak .

oznacz moderatorów
Robert_Sz_86
#7 Wielbiciel#

Wiatrak jest częścią młyna, nie młynem... w taki sposób możesz znaleźć każdą zależność. Proszę odpisywać na temat.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@komis-bell @mdrogeria to jeszcze ja dorzucę stanowisko allegro @Robert_Sz_86  🙂

czs.jpg

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów