anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprawdzenie oferty

Andrzej040181
#7 Wielbiciel#

Witam.

Możecie sprawdzić ta ofertę.

[edit]

Wogole jest to podejrzane i nr tel podany jest inny niż ten z którego do mnie napisali

[edit]

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

wygląda bardzo podejrzanie 

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@Andrzej040181  To rzeczywiście niezwykle tanio, 113 zeta przy ca 600-800 w najniższych ofertach za dobry stan. Ja bym tego nie tykał.

oznacz moderatorów

Android6
#7 Wielbiciel#

Uwaga. To hacker. Jeśli ktoś umie go namierzyć to niech to zrobi bo mi bardzo pomoże. Padłem jego ofiarą nieświadomie, a mam ochronę antywirusową i antyhakerską

oznacz moderatorów

Andrzej040181
#7 Wielbiciel#

A jak sie w to zlapales co zrobiles? Jakie szkody Ci narobił. Zgłosiłeś to na Policje?

oznacz moderatorów

Android6
#7 Wielbiciel#

Panie Andrzeju!

Było ogłoszenie na facebooku o rowerze za 1 zł. Podał swój numer gdzie się trzeba kontaktować sms. Dał 3 linki poprzez sms i tak

 

1 link - ochrona antywirusowa wariuje,  strona dokonuje ataków. Ja go informuje o tym żeby sprawdził stronę. on na to nic

2 link - nie działa

3 link - działa. Ochrona antywirusowa siedzi cicho. Antyphishingowa cicho. Przekierowanie na stronę allegrolokalnie. Wszystko wygląda bardzo przyzwoicie. Jak się później okazuje strona spreparowana ze wzornictwem na 99%. Rozpoczynam transakcję. Chcę jak najszybciej za ten rower zapłacić. Strona transakcyjna Getin Banku przekierowuje mnie do strony posiadającej wgląd jemu prawdopodobnie do całego hasła jak i loginu. Przesłane żądanie do zapłacenia bankowością mobilną. I następuje włamanie do bankowości mobilnej za moją nieświadomą pomocą. Przechwycenie kodu blik. I wiadomo co dalej... Sprawa zgłoszona na policję. Prokuratura też będzie zaangażowana. Wg... GetinBanku działałem zbyt pochopnie. Zdaniem policji pomogą mi jak tylko będą umieli.

 

PS. Link jest skasowany. Ale dotarłem do tej strony bo miałem taki sam link z końcówką fun. i wpisałem go w google.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Android6

PS A tak na marginesie, to linki (i pliki) skanuje się tutaj https://www.virustotal.com/

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Android6
#7 Wielbiciel#

No to jesteś geniuszem informatycznym. Link przeskanowany. W 100% bezpieczny. 😁 Choć nie wiem czy był bezpieczny gdy działał. Bo mój już nie działa, ale działał. Wtedy gdy działał to nie używałem tego narzędzie. Trzeba pamiętać o nim 🙄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Android6 Nie jestem żadnym geniuszem, a tym bardziej informatycznym. Po prostu mam świadomość zagrożeń, na które można natknąć się w internetach.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Android6
#7 Wielbiciel#

Ludzie... Jak się ustrzec od takiego sk ... ństwa ?!

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@Android6  nie być zachłannym 

oznacz moderatorów

Android6
#7 Wielbiciel#

Client:79577720 A próbowałeś proszę spróbować na wish być takim zachłannym. Pańskie stwierdzenie o byciu zachłannym nie znajduje tam odzwierciedlenia 😕. Wishu nikt nie spreparuje bo od razu 100 000 użytkowników będzie o tym wiedziało

oznacz moderatorów

Android6
#7 Wielbiciel#

Ale wy macie ciekawą mentalność. Nie rozumiecie sytuacji w której ktoś oddaje rower za 1 zł. Proszę sprawdzić w SJP co to znaczy zachłanność! Proszę nie wypowiadać się jak się nie zna znaczenia słów

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79577720 Raczej naiwnym.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów