anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż i wprowadzanie w błąd klientów do tego nie spełnienie opisanej sprzedaży

MAMY ROZWIĄZANIE!
aanik3
#8 Zapaleniec#

Kupiłam NA ROK "NETF---LIX P--REMI-UM 365 D-NI | KO-NTO + H-BO GO" za 99 zł.

Sprzedający miał 3 aukcje takich kont w w różnych wariantach... OTO OPIS AUKCJI:

 

Kup teraz

NETF---LIX P--REMI-UM 365 D-NI | KO-NTO + H-BO GO

 
Sprzedaż zakończona
(17 Paź 2020 13:11)
Sprzedający: Client:91703531
Cena99,00 zł
NETFLIX ROK subskrypcji premium 4K Ultra HD Bez przywracania ustawień fabrycznych Działa na wszystkich urządzeniach (Również SmartTV) Nie blokowane Wszystkie seriale dostępne w języku polskim Wsparcie dla zakupionego konta przez cały okres użytkowania Wszystkie konta pochodzą z legalnego źródła Do wyboru profil: Współdzielony: 48,5 zł/rok + Spotify Premium Na własność: 99,0 zł/rok + HBO GO i Spotify Premium 100% zadowolonych klientów Czas dostawy: ~1 min
Więcej informacji:
  • Stan: Bardzo dobry
Lokalizacja

 

Warszawa,

Formy dostawy

  • Przesyłka elektroniczna (e-mail) - przedpłata 0,00 zł

Sprzedający [edit]

Po kupnie nagle zniknęły wszystkie przedmioty tego oszusta.

Po 10 minutach dostałam dane do zapłaconych kont ale żadne nie działało.

A HBO GO Było już od ponad miesiąca nie ważne.

Otworzyłam dyskusję i sprzedający przysłał dane do logowania platformy NET-FLI.... ale HBO już nie.

Spofity oczywiście nie działa.

Teraz sprzedający tłumaczy się że to dostęp do samego profilu a nie do konta (bo natym kontcie jest już 5 profilów.

Oczywiście spotify premium nie dziła a o HBO można zapomnieć bo nawet danych nie dostałam.

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TAKIMI ZAKUPAMI BO NIE WARTO.

Myślę to wyłudzenie i nawet ALLEGRO nie powinno się zgodzić na takie ogłoszenia.

Ale skoro są to postanowiłam skorzystać.

Mam nadzieje że Allegro odda kasę a ten sprzedający poniesie odpowiednie konsekwencje.

 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
LEW433
#21 Demiurg#

@aanik3 Otwórz dyskusję z sprzedającym, Allegro pomoże ci w niej:https://allegro.pl/dyskusje/nowajak na AL:https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE możesz także złożyć wniosek do POK:https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów
SSebson
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak było sporo takich"skarg".

oznacz moderatorów
SSebson
#8 Zapaleniec#

Nie uczciwi sprzedający będą zawsze.

Jeżeli nie spełni sprzedający warunków opisanych w aukcji to POK powinien zwrócić pieniądze.

Aukcja była na portalu czyli musiała być legalna i obowiązuje Panią Program Ochrony Kupujących.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@aanik3 Wyżej masz podany błędny link do Dyskusji, otworzysz ją tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Domagaj się zwrotu kosztów, następnego dnia do Dyskusji włączy się pracownik Allegro, który Ci pomoże. Gdyby jednak to nie przyniosło rozwiązania problemu, wypełnij prosty wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

oznacz moderatorów
aanik3
#8 Zapaleniec#

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Sprawa jest obecnie w toku. Zobaczymy jakie będzie zakończenie. Pozdrawiam

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 Ciekawi mnie, czy w tym przypadku kupująca łapie się na POK. Bo chciała zakupić coś, czego sprzedaż jest zakazana. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Vryko Takich wątków było tu sporo, znasz odpowiedź a pytasz.😁

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Vryko A mnie ciekawi rola Allegro, jako podmiotu czerpiącego zyski z takiej sprzedaży 🙂

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 Sutener..? 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
aanik3
#8 Zapaleniec#

Czytaj Regulaminy. Jednak się łapie bo dostałam pieniądze na konto.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Ty też możesz ponieść stosowne konsekwencje, jako że tego typu sprzedaż dostępu do kont jest nielegalna. Najtańszy abonament Netflix, to 34zł.m-c, za 1 urządzenie. Czyli 408zł rocznie. Każdy, kto kupuje tego typu "towar", prosi się o kłopoty. Ty chciałaś oszwabić Nerflix-a, Ciebie oszwabił sprzedawca...w przyrodzie, jak widać, nic nie ginie. A więcej poczytasz w np. regulaminie Netflix: “Serwis Netflix oraz wszelkie treści oglądane przy jego użyciu są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym”

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
aanik3
#8 Zapaleniec#

Kupiłam na aukcji legalnej strony internetowej.

Jeżeli jest to zakazane to Allegro udostępnia coś co łamie prawo.

Więc nie Ja jako kupująca popełniłam wykroczenia....

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@aanik3 nieznajomość prawa, nie zwalnia z jego przestrzegania

oznacz moderatorów
aanik3
#8 Zapaleniec#

Człowieku ..... prawo prawem a regulamin który akceptujesz (pewnie nie czytałeś, dla tego nie wypowiadaj się)!!!.

POK zwróciło mi wszystkie koszta za co szacunek.

Temat zamknięty ale Ty  lepiej się nie podpinaj jak szkoda Ci czasu na czytanie regulaminów!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@aanik3 No więc zgodnie ze swoim regulaminem netflix ma prawo zablokować lewe konta i nikt nic mu za to nie zrobi, Ty natomiast (przy kiepskim obrocie spraw) możesz być ciągana po komendach i sądach (jeśli do typa, który handlował tymi kontami, dobierze się policja).

"Myślę to wyłudzenie i nawet ALLEGRO nie powinno się zgodzić na takie ogłoszenia.

Ale skoro są to postanowiłam skorzystać."

Czy do tego potrzebny jest jakiś komentarz?😏
Może jedynie taki, że za takie publiczne przyznanie się do zakupu dostępu do konta, które podejrzewało się o bycie lewym, policja mogłaby to podciągnąć nawet pod paserkę.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
aanik3
#8 Zapaleniec#

Widzisz nie do końca znasz sprawę a się odzywasz. Konto było legalne ale nie zgodne z opisem.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Bzdura. Nie było legalne, bo wystawiająca osoba NIE BYŁA OFICJALNYM DYSTRYBUTOREM platformy Netflix. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@aanik3 Handel kontami (czy też dostępami do kont) w świetle prawa jest nielegalny
(i nieważne czy było to konto netflix, spotify czy steam).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów