anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż podróbek na allegro

kali59
#8 Zapaleniec#

Szanowni Państwo

Przeczytałem tutaj w jednym z tematów, że sprzedawcy sa źle traktowani przez allegro, że za byle jaką otwartą dyskusje jest im nakładana blokada konta do wyjaśnienia. Opisze może jak to wygląda z perspektywy kupującego. 

Postanowiłem zakupić sobie "oryginalna" koszulkę na allegro, wyszukałem ciesząca się popularnością aukcję, i znalazałem interesujący produkt. Oryginalna koszulka Ralph Loren, czytam komentarze większość pozytywna jednak przykuły moja uwagę negatywne komentarze wszystkie z zarzutem nieoryginalności towaru. Zapaliła mi się czerwona lampka,  niska cena jak na ta koszulkę też była podejrzana. Jadnak postawnowiłem dokonać zakupu, po pierwsze,  nazwa użytkownika to 7timeOutlet co wskazuje, że są to produkty z wyprzedaży, po drugie bardzo wiele wystawionych aukcji, oraz bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Sądziłem, że allegro sprawdza takich co sprzedają bardzo dużo szczególnie towar z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Jednak na wszelki  wypadek w wiadomości dla sprzedającego napisałem, że jeżeli koszulka nie jest oryginalna proszę nie wysyłać i zwrócić pieniądze. Po kilku dniach bez słowa zamiast koszulki otrzymałem zwrot wpłaconych pieniędzy!!!!! Otworzyłem dyskusję allegro by dowiedzieć się co się stało? Błyskawicznie dostałem odpowiedz, że na wszelki wypadek zwracają pieniądze, ponieważ tacy klienci jak ja to chcą wyłudzać towar pisząc negatywne komentarze, a za usunięcie potem chceą towar gratis. Grzecznie wyjaśniełem, że chciałem mieć tylko pewność, że to oryginalny towar i poprosiłem o potwierdzenie tutaj w dyskusji, że jest oryginalny to wpłacę pieniądze jeszcze raz, lub dokonam ponownego zakupu. Niestety nastała cisza.... poprosiłem o pomoc allegro i tu- uwaga!  działa automat. Wiadomośc automatyczna do sprzedającego o treści: "Proszę Sprzedającego o pilną odpowiedź i udokumentowanie wywiązania się z transakcji lub załączenie potwierdzenia dokonania zwrotu środków" Oczywiście co zrobił sprzedający? załączył dowód zwrotu środków. Ponownie poprosiłem o pomoc i co? odpowiedz: "Proszę Kupującego o sformułowanie pytania do, którego będziemy mogli się odnieść, Sprzedający zwrócił środki." Najaważniesze zwrócił środki a co z dyskusją, co z moim zamówieniem, dlaczego kupujący nie potwierdza, że towar jest oryginalny!!! Czy można hadlować podróbkami na tym portalu i ludzi nabijać w butelkę!!! Napisałem, że przypuszczam, że cały ten towar to tureckie podróbki!!! Zgłosiłem również aukcję normalnym trybem że produkt jest nie oryginalny...i co?  i nic aukcja trwa, dyskusja nie rozwiązana, allegro nie odnosi się do problemu. Kupujący w dyskusji rzuca na mnie oskarżenia, że się na niego uwziołem i informuje mnie, że teraz to tak naprawdę to mają wstrzymaną sprzedaż. Nie wiem czy ze względu na koronavirus czy blokadę... ale sprawdzam i kupuję jeszcze raz i co się okazuje, że jestem zablokowany:))))))))))))))) pierwszy raz w życiu a jestem na allegro 15lat!!!!! Sprawdzam z innego konta nie ma problemu, handel kwitnie. Czy ktoś cokolwiek sprawdza-watpię, wystarczyło aby pracownik zadał pytanie czy koszulki są oryginalne?, sprawdził, czy sprzedający mówi prawdę o wstrzymanej sprzedaży. Dyskusja nadal nie rozwiązana, najważniejsze że pieniądze zwrócone, więc co się czepiasz idz człowieku i kup sobie w sklepie. Co na ten temat sądzicie??? i co powinienem zrobić?

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

pinsplash
#21 Demiurg#

@kali59 Masz odpowiedź którego sprzedającego unikać ... Co do podróbek Allegro akceptuje tylko zgłoszenia o "nieoryginalności" od Producentów/Oficjalnych Importerów ( którym BTW też zdarzają się pomyłki i zgłaszają "dobry" towar). Od Ciebie zgłoszenie zostanie zignorowane niestety. Co do pracowników odpowiadających - cóż bywa różnie. Ty tutaj zadziałałeś niestandardowo bo dostałeś zwrot pieniędzy a i tak otworzyłeś dyskusję. Czarna lista ? Sprzedający już wie że jesteś "klient awanturujący się" więc Cię zablokował. Teoretycznie powinien to zrobić mając do tego solidne podstawy a nie tylko przypuszczenia, ale życie jest życiem. Jeżeli dalej chcesz "walczyć" to : 1 Zgłoś do sprawdzenia do oficjalnego dystrybutora marki w Polsce ( możesz wysłać tez kopie pisma do Allegro ), Idź do sądu przeciwko Sprzedającemu za uniemożliwienie Ci zakupu w publicznej ofercie ( czy warto....chyba nie, Jak ktoś mnie nie chce  to i tak bym od kogoś takiego nie kupił)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kali59
#8 Zapaleniec#

Chodzi mi o to, że kliencie powinni być w jakiś sposób chronieni przed taką sytuacją, skoro są negatywne komentarze i wszystkie ostrzegające, że twowar jest nie oryginalny to allegro powinno zadzaiłać automatycznie i poprosić kupującego o dokumety potwierdające oryginalnośc sprzedawanych produktów.Szczególnie produkty z zastrzeżonym znakiem towarowym. Teraz mamy sytucję, że jest słowo przeciwko słowu  i człowiek który kupił, napisał kometarz, został w odpowiedzi bezczelnie oskarżony o to że kłamie. Inna kwestią jest  to, że taki popularny portal jest pośrednikiem w sprzedaży podróbek i nic sobie z tego nie robi, choć dostaje zgłoszenia i ma na ten temat wiedzę. To on powienien walczyć z procederem dla dobra swoich klientów a nie ja.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kali59 Możesz zgłosić sprzedawcę podróbek do Allegro przez formularz. Najprawdopodobniej otrzymasz odmowę podjęcia działań ze względu na niezgodne z prawem stanowisko serwisu, jakoby Allegro działania mogło podjąć tylko po zgłoszeniu przedstawiciela marki, znaku towarowego itp. Każdy może zgłosić towar nieoryginalny, a jeśli zgłoszenie jest wiarygodne, co napisano w ustawie, działania powinny zostać podjęte, treści bezprawne powinny być blokowane. Jeśli masz dowody - zgłaszaj, po odmowie zgłaszaj ponownie w tej samej korespondencji załączając te same dowody. Wielokrotne zgłoszenia przynoszą efekt, sprawdzone. 

oznacz moderatorów

skalka003
#7 Wielbiciel#

Aktualnie chyba większość produktów w kategorii "odzież, obuwie i dodatki", to podróbki, wystarczy spojrzeć na aukcje chociażby z butami nike air max, na których można kupić pełne rozmiarówki limitowanych edycji butów, które są w oryginale 10x droższe i bardzo ciężko dostępne. Tak samo sytuacja wygląda z bluzami, koszulkami itp. znanych i popularnych marek. Niestety allegro nic z tym nie robi, ważne, że im się kasa zgadza.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Weź na wstrzymanie i przeproś Sprzedawcę

 

Ja jako Sprzedawca zrobiłbym to samo czyli zwrócił środki, gdybyś zadał to samo pytanie na moich aukcjach

Bo widzisz twoje pieniądze mogą pochodzić z kradzieży - mam takie obawy

parafrazując twoje słowa: Czy można kupować na tym portalu i ludzi nabijać w butelkę!!! Napisałem, że przypuszczam, że całe te twoje pieniądze to krwawe pieniądze!!!

Czy ktoś cokolwiek sprawdza-watpię, wystarczyło aby pracownik zadał pytanie czy pieniądze pochodzą z kardzieży?

i jak się czujesz po moich słowach? oczywiście nigdy bym czegoś takiego nie napisał

ale zwróciłbym Ci kasę od razu - nie lubię być pomawiany i opluwany w korespondencji i nie po to prowadzę sprzedaż by spotykać Kupujących, którzy tak się zachowują przed zakupem

Szanuj drugiego człowieka, nie sugeruj bez dowodów że jest oszustem

Ustawa konsumencka daje Ci szczególną ochronę - masz podanych wiele cywilizowanych rozwiązań jak postępować w podobnej sytuacji - nie ma tam uwłaczania Sprzedawcy

Ba Sprzedawca za ten wpis i Twoje wpisy w dyskusjach może Cię skutecznie pozwać z art 212 Kodeksu Karnego i to Ty będziesz udowodniał że w ofercie była podróbka 

Nie traktuj tego wpisu jako obrazę, chce Ci tylko uświadomić że każdy kij ma dwa końce

Po drugiej stronie klawiatury też jest człowiek, który chce wykonywać swoją pracę i być za to wynagradzany zyskiem  na produkcie a nie pomówieniami

Jeżeli masz dowody, że ten towar to podróbki - złóż doniesienie do prokuratury, na policję

pamiętając, że za fałszywe zgłoszenie przestępstwa też się karnie odpowiada

oznacz moderatorów

kali59
#8 Zapaleniec#

Głupoty piszesz!!! Ja nikogo w żadnym momencie nie pomówiłem, chciałem tylko potwierdzenia, że towar jest oryginalny, wystarczyło napisać w dyskusji "towar jest oryginalny" kropka, skoro to nie padło mam uzasadnione wątpliwości prawda? Jeżeli ktoś mnie oskarży o to, że moje pieniądze są z przestepstwa i zada mi pytanie, to stanowczo zaprzeczę, a nie odwracam się na pięcie i palę niemca.  Ja nie oczekiwałem dokumetów, tylko zwykłego pisanego słowa od sprzedającego " tak towar jest oryginalny". On jak widać unikał tego jak ognia, dodatkowo aukcja została edytowana, bo wcześniej było napisane wyraźnie, że to jest oryginalny towar, teraz jest tylko producent. W razie czego informacja jest z metki. Moge kupić z innego konta, ale już wiem po takim zachowaniu, że na 100% że to turecki towar, który masowo kupują ludzie i nie wiedzą co kupują! Tak jak ktoś napisał, najważniejsze, że wszystkim kasa się zgadza:(

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

jak się pali niemca?

bo ze Szczecina piszę i do granicy z niemcem mam 10km

na razie niemiec ma u nas halt na granicy

by nam włoskiej podróbki chińskiego wirusa nie przyniósł

tak się u nas z podróbkami walczy a jak jest u Ciebie?

oznacz moderatorów

kali59
#8 Zapaleniec#

:))) "Palić Niemca" to inaczej to "Palić Jana" znajdziesz w "dr. gogle" :)))))) któtko mówiąc oznacza to "rznąć głupa"," sciemniać", "kłamać" itp.

oznacz moderatorów

Client:79908846
#7 Wielbiciel#

Czytam co piszesz dlaczego uczepiłeś się orginalnośći Koszulki? Smiać mi się chce jak czytam co wypisujesz Liczysz ze Markowy produkt jakosci premium kupisz za grosze nowy i orginalny ? w jakich czasach ty zyjesz ponad 90% to same Podróbki Zrecznie ukryte pod dobrze obrobionymi zdjeciami  

Jezeli coś kosztuję 1/10 ceny to w czym widzisz problem ?

Problem Jest wtedy Gdy ktoś sprzeda podróbkę w cenie orginału 

wtedy jak najbardziej mozna się czepiać i krecić aferę 

 

oznacz moderatorów

kali59
#8 Zapaleniec#

Skoro, Ty nie widzisz problemu, w handlu podróbkami na jednym z największych portali w Polsce to tylko świadczy o Tobie. To jest ta właśnie polska mentalność, przyzwolenie na oszustwo bo jest taniej! To nie jest stragan na targowisku i to nie są lata 90-te z polowym łóżkiem pod pałacem kultury. Po pierwsze napisałem, że cena wzbudziła moje podejżenia i nie jest to 1/10 ceny tylko 1/3 ceny co przy outlecie nie jest wykluczone a po drugie takie przyzwolenie powoduje, że teraz nie warto nic kupować marki premium. Dlaczego?, bo na ulicy jest nie do rozpoznania czy kupiłeś w sklepie za 300zł czy podróbkę na allegro za 100zł. 

oznacz moderatorów

maksik777mm
#7 Wielbiciel#

To skoro jest nie do rozpoznania to o co ci chodzi [edycja]??? Chcesz miec orginal to kupuj na stronie producenta! Ojj nie, bo tam jest za drogo, ja chce na allegro na 30% ceny 😂😂😂 smieszny jesteś poprostu... Ostatnio tak dla porównania widzialem koszuliki Gucci na **piiip**...10£ za sztuke, na stronie Gucci ta sama koszulka 350£, idz ich pozwij paja*u bo mogles kupic myslac ze orginalna z przeceny haha!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79908846 "Problem Jest wtedy Gdy ktoś sprzeda podróbkę w cenie orginału "

Mylisz się bardzo. Problem jest wtedy, gdy ktoś sprzedaje podróbkę, niezależnie od ceny i wszystkiego innego. Sprzedaż podróbek, jak i pośrednictwo w ich sprzedaży, czyli pomaganie w zbywaniu towarów podrobionych, jest przestępstwem.

oznacz moderatorów

Client:79908846
#7 Wielbiciel#

Coś ci powiem tak zwany outlet sklada się z samych podróbek i co ? To robią firmy  musieli by wszystko usunać taka prawda 🙂 przegląda oferty i widzę same podróby sprzedają to firmy i dzialają LEGALNIE  wiec jak to jest? 

ze handel kwitnie 24 h na dobę? 

oznacz moderatorów

kali59
#8 Zapaleniec#

No własnie o to pytam?  Jak to jest, że handel podróbkami kwitnie i nikt z tym nic nie robi! To Ty mi powiedz, a rzucasz na mnie  oskarżenia, że kręcę aferę!

oznacz moderatorów

Client:79908846
#7 Wielbiciel#

bo na tylę stało się to normalnością ze tak juz jest i tyle 

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

Niestety w kategoriach jak odzież czy kosmetyki , a zwłaszcza perfumy podróbki są nagminne . 

Raz sam naciąłem się na nieoryginalną wodę toaletową, problemu ze zwrotem nie było, ale nie powinno być to dopuszczalne.

Niestety skala jest tak olbrzymia, że ciężko nad tym zapanować . Możliwość generowania nieskończonej ilości kont przez sprzedających, wcale tego nie ułatwia. 

 

Marki premium wcale nie są już tak drogie jak kiedyś . 

Polówke z Ralpha Lauren'a spokojnie możesz dostać w renomowanym sklepie stacjonarnym/internetowym za 150-200 zł . To samo z lacoste , armani etc. 

 

Tego rodzaju zakupów nigdy nie robię na allegro. Często w sklepach producentów , bądź innych dużych sklepach internetowych ceny są po prostu dużo niższe. 

Wczoraj kupowałem buty z oficjalnego sklepu lacoste. Cena 385 zł na allegro najtańsza oferta bodajże 469 zł 😉  Dodatkowo mam pewność, że towar jest faktycznie oryginalny . 

 

Nie ma też co się dziwić allegro , zarabiają na tym, a że nie są zobligowani do sprawdzania oryginalności towaru to tego nie robią. 

 

Nigdy w życiu nie kupię z allegro żadnych ubrań ani perfum . Raz, że jest po prostu drożej a dwa, że wszędzie pełno podrób

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

Większość ofert butów Lacoste na allegro ma czasy dostawy 4-5 a z oficjalnego sklepu wysyłają tego samego dnia. 

Wiadomo, że na allegro odzież i buty będą droższe bo to kategorie z 11% prowizją, trudno żeby ktoś swój zysk zamiast brać do kieszeni oddawał allegro.

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@sl-aw-ek Nie do końca znam specyfikę branży bo nie zajmuję się sprzedażą tego typu asortymentu, ale marże na ubraniach i obuwiu są bardzo duże. 

Znam wiele osób zajmujących się sprzedażą odzieży różnych marek , zarówno tych mniej jak i bardziej znanych. 

W większości przypadków jest to co najmniej 100% narzutu, czyli 50% marży. 

Na biżuterii jest podobnie.

 

Być może marża ta inaczej się rozkłada w kwestii marek premium, choć szczerze wątpię 😉 

 

Zapewne wiele zależy od źródła dostaw , i ustalonych warunków handlowych. 

Z doświadczenia wiem, że ilość robi swoje

oznacz moderatorów

maksik777mm
#7 Wielbiciel#

Bo krecisz afere, nie kupuj na Allegro poprostu! Kupuj w markowych sklepach! Ale nie...tam to za drogo, ja chce na allegro...I wiesz co, nawet jakbys wygral ten swoj smieszny cyrk to nagle na Allegro bys mial takie same ceny jak w markowych sklepach i bys nic niekupil bo za drogo 😂😂😂 bo tutaj mi sie wydaje ze chcesz ceny za pol ale orginal, smiech na sali. Niestac cie to nie kupuj bo sam sie osmieszasz!

oznacz moderatorów