anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż produktów których się nie posiada?

8222333
#7 Wielbiciel#

Witam 

Czy można na allegro sprzedawać produkty których się nie posiada? Coraz częściej spotykam się z tym że wystawione produkty nie są w posiadaniu sprzedającego, m.in. dlatego wydłużony termin dostawy. Na pytanie dlaczego tak długo to odpowiedzi typu: dużo pracy, akurat się skończyło, nie mamy na stanie błąd pracownika. Jak tylko producent dośle to zaraz Panu wyślemy. Ostatnio kupowałem 31.01 i prosiłem o fakturę z tą datą, tak kupiłem i zapłaciłem,  a dostałem odpowiedź że termin realizacji 4-5 dni i nie mają tego, dlatego faktura będzie na luty.

Uważam że takie praktyki powinny być zabronione.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@8222333 Jaki termin dostawy był podany w ofercie? Jeśli zgadza się z tym, co pisze sprzedający, wszystko jest w porządku. Zawsze też mogą się zdarzyć opóźnienia w realizacji zamówień. Jeżeli ich nie akceptujesz, możesz próbować się porozumieć ze sprzedawcą w sprawie odstąpienia od zakupu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@8222333 W kwestii faktur - zgodnie z przepisami faktura musi być wystawiona najpóźniej do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towaru. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@8222333 Kiedyś nie było można, teraz można i wszystko jest w porządku. 

oznacz moderatorów

8222333
#7 Wielbiciel#

Acha, dzięki za odpowiedź. 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Liczy się zadeklarowany czas wysyłki przez sprzedającego a nie to czy ma na stanie czy nie. Jeśli czas wysyłki np to 3 dni a towar ściąga się w 1 dzień to nie ma żadnego problemu, sprzedający wyśle towar w ciągu 3 dni i zmieści się w czasie. Gorzej jak ma wysyłkę w ciągu 24h i brak towaru..

oznacz moderatorów