anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż telefonu z blokadą IMEI

ciawarhater
#8 Zapaleniec#

Wiem ,że te wątki są częste w ostatnim czasie na Allegro .Zostałem także oszukany . Sprzedawca nie wspomniał że telefon jest zablokowany. Co więcej skłamał że nie był brany w abonament . Zweryfikowałem IMEI dopiero po zakupie ( wiem ,mój błąd) . Teraz w sporze przez Allegro oczywiście odmawia zwrotu i ogólnie ma w poważaniu rękojmię . Czy w związku z tym że sprzedawca nie jest właścicielem telefonu  (tylko sieć Orange) mogę to zgłosić na policję ? Czy jednak to wątek cywilno-prawny i tylko pozew do sądu pozostaje w opcji ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ciawarhater jeśli zostałeś oszukany kontynuuj dyskusję .....spoko

oznacz moderatorów

ciawarhater
#8 Zapaleniec#

O czym tu dyskutować skoro  cały czas sprzedawca mówi że ni odda pieniędzy i nie uznaje zwrotu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A o tym że po 14 dniach zamykasz dyskusję jako nierozwiązaną i możesz złożyć wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

ciawarhater
#8 Zapaleniec#

Jak ją zakończyć jako nierozwiązaną ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ciawarhater, po 14 dniach od założenia Dyskusji, wyślemy Ci na mejla pytanie, czy udało Ci się ją rozwiązać. Jeśli nie, będziesz mógł oznaczyć ją jako nierozwiązaną. Póki trwa, zachęcam Cię do jej kontynuowania i w razie potrzeby proszenia o pomoc pracownika Allegro. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ciawarhater Będzie taka możliwość po 14 dniach dyskusji i wówczas pojawi się możliwość złożenia wniosku do Programu Ochrony Kupującego POK.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@ciawarhater 
Jesteś w posiadaniu telefonu nie będącego Twoją własnością (transakcja ze sprzedawcą, który wysłał Ci telefon nie będąc jego właścicielem - nie przeniosła prawa własności na Ciebie).
W tej sytuacji zgłoszenie sprawy policji - wydaje się być najrozsądniejszym posunięciem i zmniejszy ryzyko postawienia Ci zarzutów z kk.
Niezależnie od powyższego możesz kontynuować dyskusję na Allegro dążąc do odzyskania pieniędzy od Allegro, a ew. dokument z policji umocni Twój wniosek do POK.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów