anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż za zaporową cenę.

MAMY ROZWIĄZANIE!
pegad
#9 Pomysłodawca#

Jaki sens ma wystawianie na allegro przedmiotu za 9999zł.

Zauważyłem, że pojawia się duża liczba aukcji z taką ceną za przedmiot.

To jakaś forma promocji? Ktoś się orientuje?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Kiedyś sprzedawcy tak robili, żeby "zablokować" sprzedaż, bo zamykając ofertę tracili popularność - teraz można wznawiać bez utraty popularności do dwóch miesięcy. Sam jestem ciekaw czemu nadal tak się dzieje.

oznacz moderatorów
pegad
#9 Pomysłodawca#

Zastanawiam się nad konsekwencjami prawnymi w przypadku, kiedy jakiś zamotek by kupił przypadkiem. O prowizji nie wspominając...

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

"Zamotek" ma prawo do odstąpienia od umowy w każdej chwili, najpóźniej w ciągu 14 dni od otrzymania towaru. Sprzedający - kombinator nie wyda mu przedmiotu bez wpłaty, więc czas na odstąpienie jest praktycznie nieograniczony.

oznacz moderatorów
Client:80340374
#14 Krzewiciel#

taka promocja, zwykły produkt w cenie premium

oferta głownie skierowana do osób zamożnych ew. do tych którzy chcą za takich uchodzić ( można brać na raty )

i jeśli ktoś ma nadmiar gotówki, a chciałby wspomóc sprzedającego/sprzedających to może śmiało kupować takie produkty

 Warto choćby dla sprawdzenia reakcji somsiada jak zobaczy cenę

oznacz moderatorów
gravity
#7 Wielbiciel#

To nie jest premium, weź nie kpij sobie.

Te same przedmioty obok są za 1-5 zł, a tu bach, jakiś koleś wystawia to samo w cenie premium za 999zl?

Pogadaj z takim, to się dowiesz.

Przed chwilą to zrobiłem i proszę, odpowiedź sprzedawcy, i wszystko jasne.

 

gravity_0-1594634861450.png

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@pegad Jakby kupił, to by znaczyło, że taka cena mu pasowała😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
pegad
#9 Pomysłodawca#

I za przeproszeniem sra gotówką. Ale co ja tam wiem - kto bogatemu zabroni...

oznacz moderatorów
gartdeco1
#10 Popularyzator#

To jest zwykła reklama, na allegro nie opłaca się już sprzedawać ale można się pokazać z produktami. Ludzie zaczynają to rozumieć i dzwonią do sprzedawcy lub szukają jego strony /  sklepu w sieci.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@gartdeco1 

Wcale to nie musi  być  reklama, może  się  okazać  że  to  konieczność,  próba  sprostania   wymaganiom Allegro. Niektórzy  robią  takie  wynalazki, ot przykład:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/poradnik-jak-zwi%C4%99kszy%C4%87-trafno%C5...

oznacz moderatorów
gravity
#7 Wielbiciel#

To jest sposób na pokazanie informacji o produkcie, którego jeszcze się nie ma, i którego cena jest np. jeszcze nie znana, bo dostawa z Chin/itp nie dotarła. Zerknij na mój obrazek w innym poście w tej dyskusji. Allegro nie pozwala wystawić produktu bez ceny, albo z datą dostępności, itd itp, no i masz - sprzedawcy wymyślili jak wypromować produkt, którego jeszcze się nie ma, a chcą już pokazać: dają cenę z kosmosu. Jak ktoś kupi nie spojrzywszy na cenę i zapłaci (=gratulacje i nominacja na jełopa roku chyba.. cena/kwota chyba z 10 razy jest powtarzana, przy zamówieniu, potwierdzeniu, płatności, etc), to sprzedawca "nieuczciwy" w tej kwocie kupi gdzieś indziej i prześle odbiorcy, a sprzedawca "uczciwy" po prostu odwoła powołując się na oczywisty błąd ceny, itp. A jak dostawa towaru w końcu dojdzie, to tylko update ceny, a zdjęcia/opisy/itp już są..

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

zawyżone ceny czasem sprzedawcy piszą by pokazać tylko swój produkt aby go sprzedać taniej poza allegro bez prowizji po dogadaniu się z potencjalnym klientem.

oznacz moderatorów