anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający mnie oszukał

karhna
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

pinsplash
#21 Demiurg#

@karhna Bo? jak? dlaczego? szklana kula mi się popsuła..... jak nie napiszesz szczegółów nikt ci nie pomoze

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

karhna
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.Zakupiłem tel 11.04.23 W maju go przywiozlem do islandi bo tutaj pracuje.tel mil byc to prezent dla dziecka.okazalo sie ze ten tel jezt trudy w obsludze i co chwile uruchamia sie lektor co jest irytujace,byc moze wada fabryczna.Napisalem o tym fakcie sprzedajacemu po uplywie 30u dni od zakupu,ze jest trudny w obsludze i ze włacza sie lektor nonstop orzy ustawieniach,i ze nie chce tego tel.i posze o zwrot pieniedzy i odstopienie o umowy.Na co sprzedający przystał(mam dowod w postaci korenspondecji mejlowej).Napisal mi co mam zrobic co wypelnić i zebym wyslal towar,pisząc mu ze mieszkm na Is.Ok towar wysłałem firmą DHL,zeby przesylka dotatarła szybko.I wtedy zaczely sie schody,ponieważ strona Polska zarzyczyla sobbie dodadkowo clo,Tutaj akurat zrobili to nie prawnie bo produkt byl kupiony w Pl a zaznaczylem ze leci w ramach reklamacji.I prosilem sprzedajacego o FV ktorej przy zakupie mi nie wystawił i paragonu też nie ,co jest dla mnie dziwne ,rzetelne firmy to robią.Potrzebowałem faktury zeby uniknąć cła a Urzad Celny chcial dowod ze towar byl kupowany w Pl,sorzedajacy sie tlumaczyl ze nie moze e cos tam blabla dziwne podawal argumenty,jak postraszylem Urzedem skarbowym i e opisze to na forum allegro tak przyslal mi paragon z inna data wystawienia co zakup,tez to dziwne, ale dla urzedu celnego to nie wstarczylo wiec po dlugiej kilku dniowej batali wyslał mi FV ,co pozwoliło uniknąc tego cła bo rozmawiałem z UC.Ale proceder jest procederem i musi byc przeprowadzona cala procedura,i w tym przypadku odbiorca czyli ta firma u ktorej zakupilem tel.Powinna wszcząc pricedure upowaznienia do przeprowadzenia tych wsxystkich procedur jtire sa wymagane taj czy inaczej bez placenia cła.I urzad ich o tym.poinformował i ja osobiscie i meilowo.Zapewniali mnie w srode ze juz to zrobili ze wiedza o tym,i okazalo sie ze kontak z ta firmą od poczatku byp minimalny ze nie ma z ich strony woli wogole zeby odzyskac ten tel i wcale tej procedury nie wszczeli,gdzie mnie zapewnił ze to zrobił.I tel juz prawie 3tyg jest w Urzedzie celnym.Sorzedajacy wiedział o sytuacji zgodził sie na wysyłke i odstąpienie od umowy a co za tym idzie zwrot kosztów.Od czwartku zero z nim.kontatu nie odpowiada na meile zero nic.Prosze mi pomóc co w tej sytuacji moge zrobić.Jego meile są moim dowodem,jak bedą potrzebne moge wysłać.Dziekuje

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@karhna "co chwile uruchamia sie lektor"

To nie wada fabryczna tylko google talkback - można to w prosty sposób wyłączyć i problem znika od ręki.

oznacz moderatorów

Client:95522296
#8 Zapaleniec#

On po wyłaczeniu znowu sie włacza wiec to jest wada

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:95522296 To już faktycznie może być wada ale odnosiłem się do tego co napisałeś wcześniej - czyli „lektora” 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@karhna Wg sprzedających, tu na forum to tylko kupujący są źli, ale pomijać ten "nierzetelne" opinie. Wielu sprzedających nie chce zwrotów, reklamacji itd, zgodził się na zwrot więc musi dotrzymać słowa, więc Ty najlepiej jak otworzysz dyskusję , masz tam pomoc Allegro i tam sprzedający ma 24godz na odpowiedź:  https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Client:95522296
#8 Zapaleniec#

Tak zrobiłem

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Trzeba było zakupić telefon dla seniora, one są proste w obsłudze i trwałe. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

wątpię by sprzedawca wiedział w jakie bagno się pakuje

z tym zwrotem

ustawa konsumencka mówi wyraźnie, za zwrot towaru odpowiada kupujący

i ponosi koszta odesłania towaru

jak rozumiem @karhna , zwrócisz Sprzedawcy wszystkie koszta?

w tym obsługi urzędu celnego i czasu i wiedzy poświęconej by zwrot dotarł leganie do sprzedawcy

Jak rozumiem, że w Islandii sobota i niedziela to dni robocze skoro domagasz się kontaktu

Ponadto jakoś mi się nie zgadza czas i daty podane przez Ciebie

zakup 11.04.23 a teraz jest lipiec

 

 

oznacz moderatorów

Client:95522296
#8 Zapaleniec#

A z kad Ty mozesz wiedzieć o jakims bagnie chyba ze sie podszyłes pod sprzedającego,bo dziwnie go bronisz nie znając szczegółów.Tak sprzedający wyslal mi formularz reklamacyjny adres pod ktory mam.odesłac tel i od początku wiedział o co chodzi z tym telefonem i ze wnosze o wypowiedzenie umowy i zwrot srodkow.Mam to na meilach od niego ze sam.mi napisal zebym odesłał,a clo to wyszlo potem I od poczatku sprzedajacy nie chcial współpracowac z urzedem celnym nie moglem sie doprosić fv za zakup dopiero przeslal mi fakture  i urzad celny anulował clo tylko sprzedajacy musi wniesc upowaznienie o wdrozenie procedury nie ponoszac zadnych kosztow i mi napisal w czwartek ze to zrobił a urzad powiedział ze nic ni zrobił bo najwyrazniej nie chce odebrac tel.A co ma sie lipiec do maja 3tyg juz tel tam zaraz bedzie a praeie miesiac lezal zapakowany w Pl nim go przywiozlem tutaj.Wiec nie bron jak nie znasz tematu a ja mam prawo tel odeslac jak jest wada, rozumiesz? czy nie ?na co sie zgodził sprzedający

 

 

oznacz moderatorów