anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie chce przyjąć zwrotu ale paczka z produktami została odeslana

astrumreklama
#1 Nowicjusz#

Zakupiłam na allegro 2 krzesła (zwykle, żaden custom), jednak nie przypadły mi do gustu i po kilku dniach odesłałam je do sprzedającego. Sprzedający nie chce przyjąć zwrotu (bo zakup był na fv) i obecnie nie mam ani swoich pieniędzy, ani krzeseł. Każda próba kontaktu ze sprzedającym jest uznawana jako jego „nękanie”. Co mam zrobić w takiej sytuacji?? Chciałam polubownie, ale z gościem nie ma rozmowy.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@astrumreklama widzę, że prowadziłaś dyskusję ze sprzedającym, która już raz została zamknięta i teraz ponownie ją zamknęłaś. Czy chcesz, abyśmy ponownie ją otworzyli? Możesz w niej poprosić o pomoc pracownika Allegro, ale nie zamykaj proszę od razu dyskusji. Zamknij ją, dopiero gdy dojdziecie do porozumienia ze sprzedającym. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@la_nika  "Zamknij ją, dopiero gdy dojdziecie do porozumienia ze sprzedającym. "

Kilka godzin temu pisałaś mi "Dodam, że zgoda na odstąpienie od umowy po terminie, to decyzja sprzedającego, takie sytuacje są dosyć wyjątkowe."

"...obowiązuje ustawa o prawach konsumenta, czyli możesz odmówić zwrotu po terminie."

i po części odebralem to tak, że zamieszanie z nieuzyskanym zwrotem prowizji to moja wina

 

Teraz kupującej która zakupiła sobie krzesła na FV radzisz by "nękała" sprzedającego dyskusją a nawet nie zainteresowalas sie czy kupująca ma w ogole prawo do zwrotu

Wpisalem w google Astrum reklama, pojawiła sie strona, skopiowalem nip, wkleilem i z krsu wychodzi, że to SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z Warszawy, reszta danych tez jest

Masz dostep do danych konta, wystarczy porownac i nawet pytać nie musisz czy zakup był na JDG niezwiązany z działalnością.

Po co takie rady o dyskusji? Jeśli to faktycznie spółka z o.o. to napisz kobiecie konkretnie, że  nie przysługuje jej prawo do zwrotu i powinna sobie odebrac krzesła bo sprzedający naliczy jej opłate za magazynowanie.

Ponadto gdyby kupująca próbowała sie mścić np negatywem to tez powinna być ustawiona do pionu przez allegro i komentarz usunięty.

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

To trzeba było na fakturę nie brać zakup na jdg związany z działalnością a teraz się zastanów w jakiej pracy przez caly czas na tylku nie usiądziesz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@astrumreklama Po co zamykasz dyskusję skoro sprawa nie jest rozwiązana, oznacz ja jako nierozwiązana, tak jak jest w rzeczywistości. zakup na fv nie oznacza że jest związany z działalnością.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@LEW433  Jeśli to ta firma https://krs-pobierz.pl/astrum-reklama-i790 to nie ma znaczenia czy związany z działalnością czy nie

Zwrot towaru zakupionego na firmę dotyczy wyłącznie jednoosobowych działalności gospodarczych, które wpisane zostały do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Prawo do zwrotu towarów zakupionych na firmę nie dotyczy więc spółek i innych form organizacji przedsiębiorstw.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 dziękuję za porady, jak wykonywać moją pracę.
Kupująca odesłała krzesła, obecnie nie ma ani krzeseł, ani zwrotu, należy to wyjaśnić, a jeśli nie może porozumieć się ze sprzedającym, to powinna skorzystać z dyskusji. 
Sprzedający w takiej sytuacji, może odmówić przyjęcia zwrotu, ale powinni uzgodnić co zrobić z odesłanym zamówieniem. 
Wiadomość w dyskusji nie jest nękaniem, nie wiem też na jakiej podstawie zakładasz, że kupująca wystawi negatywa i że będziemy kogokolwiek "ustawiać do pionu". 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

"obecnie nie ma ani krzeseł, ani zwrotu"

To bardzo proste - wystarczy, że kupująca pojedzie odebrać swoją własność lub przyśle jakiegoś kuriera po odbiór.

oznacz moderatorów