anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie chce wydać zakupionego przedmiotu bo go sprzedał gdzie indziej.

edekzwa
#7 Wielbiciel#

Kupiłem domek holenderski z tarasemptarasem kup teraz, z zapłatą przy odbiorze. Sprzedający stwierdził że już go nie ma bo sprzedał gdzie indziej, a na allegro to tylko ogłoszenia powystawiał z kup teraz. Proponował mi inny w wyższej cenie, bez tarasu, a jak chcę taras to mogę sobie dokupić osobno. Ogólnie to już zlał sprawę i się tym nie przejmuje. Allegro też nic nie może z tym zrobić. Jakie widzicie sensowne rozwiązanie, by sprzedający wywiązał się z transakcji ? Czy można coś ugrać poprzez skierowanie sprawy do sądu, transakcje na allegro są prawnie wiążące.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, można coś ugrać kierując sprawę do sądu, ale trudno przewidzieć, jakie będzie rozstrzygnięcie sprawy. Niektórzy sprzedawcy kierują sprawy do sądu o zapłatę po zawarciu umowy, gdy kupujący zapłaty odmawia, inni kierują sprawy do sądu o wystawiane im komentarze negatywne i podobno te sprawy wygrywają, więc dlaczego i Ty nie mógłbyś swojej sprawy skierować na drogę sądową? Próbuj, umowa została zawarta i tylko kupujący może od niej odstąpić.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@edekzwaMarne szanse na wygranie według mnie czemu ma być tylko sprawiedliwe gdy klient olewa transakcje bez podania przyczyny bo ma prawo ,sprzedający też raczej może .zresztą w jakiś sposób próbował zrekompensować .

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mwmonety

Oferta sprzedaży gorszego towaru w wyższej cenie jako forma rekompensaty dla nabywcy. Łaskawy Pan z tego sprzedawcy.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Ja bym usiadł i płakał za tym domkiem, albo sądził się latami do upadłego.

oznacz moderatorów

edekzwa
#7 Wielbiciel#

To siadaj i płacz. Ja szukam rozwiązania jak ruszyć sprzedającego do wywiązania się z umowy, by nie olewał klienta i nie był nastawiony tylko na zysk.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@edekzwa Może rozwiązanie jest tuż - tuż, wystaw odpowiedni komentarz do transakcji, olej dziada- bo czasem szkoda nerw na to wszystko i spokojnie poszukaj w sieci taki domek, może nawet uda się taniej- nie wiem,różnie bywa. Kopanie się z koniem bywa męczące.Zrobisz jak chcesz.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@edekzwa Trudna sprawa bo zwróci ci kasę i uważa że koniec problemu. Możesz oddać go do sądu w wyniku strat i kosztów. Tu uważają że tylko kupujący są źli.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LEW433 Tak z ciekawości - jakież to straty i koszty poniósł OP?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

ChłOP może ponieść taką stratę, gdy po odmowie wydania rzeczy kupi identyczny produkt drożej od innego sprzedawcy i będzie to mógł udowodnić w sądzie.

Inną sprawą jest to, że sprzedawca kasy nie zwróci, bo kupujący nie zapłacił, ale to już nie mój błąd.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@xyz96 Równie dobrze może też kupić taniej- i jeszcze temu podziękuje, że mu nie sprzedał.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Gdyby mógł kupić taniej, to by wszystkim tutaj i sprzedawcy dupy nie zawracał.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@xyz96 Nie mam pojęcia do jakiej części, twojej osoby się zwraca /zawraca / mam tylko nadzieję, że nią nie odpowiadasz tu w postach.Mi raczej nic gość nie zawraca, a gdyby to robił,pewnie nie miałbym ochoty odpisywać.

po prostu upatrzył przedmiot na Allegro- nie pykło- co nie znaczy że już na pewno nigdzie i nigdy taniej nie kupi.

No chyba że-

to był domek z tarasem, który chłop wyprodukował jako ostatni egzemplarz,ale umarł.Syna nauczył budować takie domki tylko droższe i bez tarasu.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Hm, mam rozumieć, że gdy kupię rzecz X u sprzedawcy Y za cenę Z, a później znajdę taką samą rzecz u innego sprzedawcy, np. 96 razy taniej, to mogę uznać że poniosłem stratę, iść z tym do sądu i w związku z tym żądać od sprzedawcy Y pokrycia różnicy w cenie (czyli zwrotu różnicy kosztów)?🤔
Ale może nie róbmy z logiki pani lekkich obyczajów, bo przy takim podejściu już niedługo świat stanie na główce... tzn. głowie i będzie jak w jednym z odcinków "Strefy mroku" - "tu jest Ameryka, tu wszystko załatwia się przez prawnika"😐

PS Na mniej więcej tej samej zasadzie skarbówka uważa, że odniosło się zysk, gdy np. na darmowym szkoleniu dostało się darmowy poczęstunek, bo przecież nie trzeba było za niego zapłacić, a więc należy się od tego podatek😂
Tak samo wydawcy obliczają sobie "utracone zyski" na podstawie tego, ile kopii danej rzeczy ściągnięto z sieci - bo przecież gdyby ci, którzy ściągnęli, nie mieli takiej możliwości, to na bank pobiegliby w tę pędy do sklepu i to kupili🤣
To nic innego, jak myślenie życzeniowe i zaginanie rzeczywistości.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Knowhere

Rozum sobie, co chcesz. Masz prawo odstąpić od umowy przy zakupie od firmy, a przy zakupie od osoby prywatnej masz obowiązek zapłaty, bo taką zawarłeś umowę. Ta osoba nie odmawia Ci wydania rzeczy. Strata przez Ciebie niezawiniona jest wtedy, gdy kupisz coś i nie możesz tego otrzymać z winy sprzedawcy, pomimo zawartej umowy, a żeby to jednak mieć, musisz kupić drożej. To Ty stawiasz sprawę na głowie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bardzo proste bo dla was czas i ,czas się nie liczy .Gość zaplanował ,zamówił i co nie ma i uważasz że to jest nic?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LEW433 Po której części wypowiedzi OPa wyciągnąłeś daleko posunięty wniosek nt. tego, że coś sobie zaplanował?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Knowhere  Zaplanował to gdzieś przy końcu- na samym początku.cool

oznacz moderatorów