anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający nie chce wysłac towaru twierdzi ze omyłkowo wstawił za niską cene na wielu produktach

spec350
#7 Wielbiciel#

Witam zakupiłem ostatnio w jednym sklepie na allegro kilka przedmiotów teraz sprzedawca twierdzi że niektóre miały zaniżone ceny niby pracownik źle wstawił aukcje czy może nie sprzedać mi w tej cenie po moim zakupie ??

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

drekenzes
#16 Inspirator#

Jeśli była błędnie zaniżona cena może odmówić sprzedaży.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Client:104861248
#7 Wielbiciel#

A czy oddaje pieniądze za towar jeżeli omyłkowo wystawił z taką ceną?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak Ci nie wyśle to musi Ci zwrócić to co zapłaciłeś,

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@spec350 tak odda ci kasę. Cena musi być znacząco niższa od innych ofert tych produktów. 

Art. 84. [Błąd]

§ 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.

§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).

oznacz moderatorów

spec350
#7 Wielbiciel#

czyli nie mogę liczyć na wysłanie towaru ?? już myślałem że będę miał okazyjny zakup 😄

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@spec350 Popatrz też trochę z innej strony ,kupując po omyłkowo wystawionej cenie sprzedawca jest stratny . Uczciwie jest cieszyć się z czyjejś straty?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  "Uczciwie jest cieszyć się z czyjejś straty?"

Przecież w każdym biznesie a zwłaszcza w handlu to norma, zawsze ktoś zyskuje, ktoś inny traci.

Trzeba się cieszyć z zysku, trzeba się też cieszyć jeśli konkurencja traci...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na zwykłym Allegro czy Allegro Lokalne? jak rażąca jest różnica w cenie?

oznacz moderatorów

spec350
#7 Wielbiciel#

No tak łańcuch do motocykla kosztował 7 zł normalie coś koło 100 zł zwykłe allegro nie lokalne i to firma sklep

oznacz moderatorów