anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedający odwołał moją licytację

Client:101635858
#7 Wielbiciel#

brałam udział w kilku licytacjach tego samego sprzedającego. W ciągu kilkunastu minut odwołał mi dwie, a po 2/3 godzinach trzecią licytację. Jako powód w każdym przypadku podał uszkodzenie towaru na magazynie. Dwa z tych przedmiotów to sukienki, które już wcześniej licytowałam. Ale niby obie te licytacje przegrałam. Ok. Po kilku (nastu) dniach te same sukienki pojawiły się ponownie. OK, może ktoś nie zapłacił. Ucieszyłam się i zaczęłam więc licytację od nowa i po dniu / dwóch dostałam info, że obie są uszkodzone, a moja licytacja odwołana. No przyznam, że nie rozumiem. I trochę mi to brzydko pachnie. Nie mam czasu kopać się koniem. Aczkolwiek dwóch sprzedawców stosuje moim zdaniem bardzo niefajne zagrania. Przysyła maila, że licytacja wygrana. A po kilkunastu minutach, że się cieszą, że licytuję, ale zostałam przebita i zapraszają do dalszej licytacji. Odpuszczam z powodu braku czasu, na załączanie print screenów, maili itd. Nie biję piany i nie oskarżam, bo się nudzę, czy coś w tym rodzaju. Ale rozumiem, że potrzeba dowodów na potwierdzenie próby ... hmmm ... oszustwa ???

Ale sytuacja z odwołaniem licytacji z powodu uszkodzenia sukienek, które już wcześniej były wystawiane na licytacji jest dla mnie interesująca. Ciekawa byłabym czy sprzedający może przedstawić dowód, że sukienki są uszkodzone na magazynie? Czy ja mam prawo się tego domagać?

pozdrawiam,

Beata

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

az1rael
#21 Demiurg#

Prawa możesz mieć ale jak nawet wygrasz licytację to sprzedawca odda kasę a allegro nic mu nie zrobi, zostaje sąd

oznacz moderatorów

Client:101635858
#7 Wielbiciel#

tak myślałam. Dzięki. Jak zwykle duży może więcej. A sprawiedliwość jest fikcją. Dobrego dnia.

oznacz moderatorów

outdoor-bazar
#9 Pomysłodawca#

"Odpuszczam z powodu braku czasu, na załączanie print screenów" - skoro nie chce ci się nawet zrobić printscreena, co trwa kilka sekund, to po co zawracasz forumowiczom głowę tematem?

 

oznacz moderatorów

Client:101635858
#7 Wielbiciel#

no ty na szczęście przysłużyłeś się swoim postem do rozwiązania problemu. Dzięki.

oznacz moderatorów

Client:101635858
#7 Wielbiciel#

5 odwołanych licytacji w ciągu dwóch dni. Wszystkie z powodu uszkodzenia towaru na magazynie. No będe się upierała, że coś z tym jest nie tak.

Client101635858_0-1678911368458.png

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jest nie tak ewidentnie ale czy chce ci się w detektywa bawić? zamawiaj to samo wygrywaj licytację jak sprzedawca jest nobem i nie zauważy że 3x ci odpisuje że ten sam towar uszkodzony i zwracamy kasę to będzie dowód dla allegro

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nic mu Allegro nie zrobi, czeka pewnie na swoją cenę, tak działają sprzedający.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 allegro i tak się pewnie wypnie ale w sądzie by wygrała z cywilnego albo zgłoszenie do uokik lub innych instytucji zaboli sprzedawcę jajcarza, zresztą allegro może nawet dostać w pysk rykoszetem o ap że gwarantują bezpieczne zakupy których nie ma ba nawet medialnie by ucierpieli

oznacz moderatorów

Client:101635858
#7 Wielbiciel#

bardzo Wam dziękuję. Wiarę w Ludzi mi przywróciliście. Zobaczę czy coś z tym będę robić.

Pozdrawiam cieplutko!

oznacz moderatorów