anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający ogranicza zakup do 1szt tylko, czy to zgodne z prawem konsumenta?

M__A__C__I__E__K
#9 Pomysłodawca#

Ostatnio chciałem kupić 2 karty pamięci ale wyskoczyło mi że "

W tej ofercie sprzedający ograniczył możliwość zakupu większej liczby sztuk przez jednego kupującego (bez względu na to, czy posiada jedno lub więcej kont, w tym kont powiązanych)"

Ostatnio czytałem sporo o tych marketowych akcjach że np"limit zakupów na jedną osobę " jest nie zgodny z prawem i powoływali się chyba na art 135 kodeksu wykroczeń który określa, że jeśli przedsiębiorca ukrywa towar przeznaczony do sprzedaży albo odmawia jego sprzedaży bez określonej przyczyny, podlega karze grzywny... 

 

Jak to się ma właśnie do takiego zakupu ? Rozumiem sprzedaż hurtową więcej niż 10... bo komu tyle potrzeba... ale chciałem kupić 2 karty i akurat wyszła by wysyłka 0zl w Smart...

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

M__A__C__I__E__K
#9 Pomysłodawca#

Bez sensu... zaraz w wszystkich akcjach będzie po 1szt. można kupić by za każdym razem płacić za wysyłkę , kto na tym zarabia wiadomo ....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@M__A__C__I__E__K Walczysz ze sprzedawcami, zakraczą Cię, niech Ci kumpel kupi i już, szkoda na to zdrowia.😁

oznacz moderatorów

M__A__C__I__E__K
#9 Pomysłodawca#

I ja i on zapłaci z wysyłkę , a tak to bym 2 szt miał w Smart ....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I o to chodzi w tej ofercie, żebyś zapłacił.😒

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@LEW433  bez sensu, przecież w takim przypadku sprzedawca płaci też prowizję od kosztów przesyłki

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A kto ci broni dokupic cos do smarta i zrobic zwrot? Pol allegro tak robi bo im wolno ba nawet pisza przed wysylka ze to do smarta i by nie wysylac i od razu zwrot zrobic

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

Spotykam się z tym coraz częściej, nie tylko na Allegro i uważam, że jest to co najmniej dziwne. I sama się ostatnio zastanawiałam czy nie zadzwonić do UOKiK i nie zapytać jak to wygląda od strony prawnej. Skoro komuś opłaca się sprzedać produkt w jakiejś konkretnej cenie to nie rozumiem skąd takie ograniczenia. Chyba chodzi o to, żeby sprzedawać jak najwięcej - jakie znaczenie ma czy  50 przedmiotów kupi 1 osoba czy 50 osób kupi po 1?

oznacz moderatorów

assasin_zlotow
#10 Popularyzator#

przecież każdy odrazu wie że chodzi o nabijanie komentarzy

oznacz moderatorów

Health___Beauty
#13 Ambasador#

@assasin_zlotow Serio? Jest to warte zabawy jeśli komentarze wystawia jakiś nikły procent kupujących? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ale masz 50 transakcji po 1szt z czego 10% zostawi komentarz a nie 1 transakcje na 50szt do tego z tych 50 zawsze ktos zalozy dyskusje albo zada pytanie co wplywa na statystyki i jak sie sprzeda 50x po 1szt to pozycjonowanie na popularnosci w ofertach uplasuje cie wyzej 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@assasin_zlotow Tu nie chodzi o nabijanie komentarzy lub statystyk, główkuj dalej.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@drekenzes jakieś przypuszczenia?

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Halfrunt pewnie 🙂

1. Taki sam jak przy najtańszym produkcie, tyle że tam zazwyczaj jest 1-2  szt. na ilość dostępnych sztuk w ogóle. Chodzi o ściągniecie klientów na swoje aukcje, jakoś trzeba się wyróżnić.

2. Sposób na reklamę. Skoro na tym nie zarabiasz, to nie jest w Twoim interesie masówka w sprzedaży. Reklama polega na tym, by być wyświetlanym na top 1 w danym produkcie jako najtańsza oferta. Każdy chce kupować najtaniej, a w ten sposób pokazujesz sie też u konkurencji.

3. Zdobycie popularności (tu liczy się pojedynczy zakup, a nie ilość sprzedanych przedmiotów). Wtedy po jakimś czasie można podwyższyć cenę, gdy będzie top 1. Albo zostawiasz cenę jako reklamę przyciągającą klientów.

4. Limitujesz sprzedaż, by klient dobrał coś jeszcze z oferty, abyś mógł zarobić, bo nikt nie chce pracować za darmo.

Stosowane głównie tam gdzie trudno się wyróżnić na tle tłumów.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów