anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający próbuje ustalać przepisy w Polsce

MK-Online
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Kupiłem przedmioty od "dużego" sprzedającego, to podmiot zarejestrowany w Polsce i w "informacji do sprzedającego" poprosiłem o wpisanie na paragonie numeru nip. Sprzedający odpisał mi, że nie mają możliwości wystawienia takiego paragonu i mam się od razu zdecydować czy chcę fakturę czy nie. Jeżeli wciąż będę chciał paragon to mi wystawą ale bez nip i bez możliwości wystawienia faktury w przyszłości. Towar jest opłacony i chcę go otrzymać ale w końcu mam prawo zdecydować do połowy przyszłego miesiąca czy chcę fakturę. Co mogę zrobić z takim "Super Sprzedawcą"?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

pinsplash
#21 Demiurg#

@MK-OnlineA co źle zrobił?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

No raczej powinien spełnić życzenie klienta i wystawić paragon z numerem NIP.

A jemu się pewnie nie chce i od razu chce pisać fakturę.

Ja bym kupił gdzie indziej...

 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Nie musi spełniać żadnych życzeń.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@exorynaNie kazdy ma taką możliwość. Wybierz fakturę i po kłopocie.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

moja kasa fiskalna nie ma możliwości wpisywania NIP na paragonie. 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Sprzedawca może, ale nie ma obowiązku wystawienia paragonu z numerem NIP. Wybierz fakturę, bo nie wszystkie kasy fiskalne mają możliwość wydrukowania takiego paragonu.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

"No raczej powinien spełnić życzenie klienta i wystawić paragon z numerem NIP.

A jemu się pewnie nie chce i od razu chce pisać fakturę.

Ja bym kupił gdzie indziej..."

 

Pracownik All na prywatnym koncie? 😄

Sprzedawca nie jest od spełniania życzeń, gdybym wszedł do sklepu mięsnego i poprosił o żywą kurę to sprzedawca ma spełnić moje życzenie i przynieść tą kurę? 

 

W definicji sprzedawca nie znalazłem nigdy słowa djinn, magik, sługus

Zacznijcie sprzedawców traktować jak ludzi

oznacz moderatorów

Krio1988
#9 Pomysłodawca#

@Adekpol 

https://youtu.be/cu54NG7e4do?t=26 -sic!-

Jeśli życzenia klienta są logiczne i mieszczą się w możliwościach/kompetencji sprzedawcy, to w pewnym sensie tak. Biorąc pod uwagę czystą definicję relacji 'klient-sprzedawca", sprzedawca nie może istnieć bez klienta. Więc postawa "w czym mogę pomóc" (nie mylić z "czego sobie życzysz paaaanie") jest wskazana.

Jeśli sprzedawca może, ale mu się nie chce - to tylko źle o sprzedawcy to świadczy. Choć powodów może być sto, np tego dnia gość jest wkurzony bo samochód w warsztacie. Ale gdy taka postawa powtarza się, wtedy pozostaje olać sprzedawcę i kupić gdzieś indziej. Choć na ogół sprzedawcy są sympatyczni i wychodzą na przeciw życzeniom klienta.

Zaś sprzedawcy, warto by wykreślili sobie z głowy definicję kupującego jako: "chodząca portmonetka", "nieuświadomiony = łatwy łup", "celowo wydam źle resztę, może się nie kapnie".

Reasumując - jeśli dobra wola, umiar i taktowne zachowanie będzie płynąć z obu stron - wtedy będzie gitez i gra 🎸

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Dokładnie tak, jeśli coś jest w mocy sprzedawcy to można to zrobić.

Nie znam możliwości  wszystkich systemów do faktury, być może ich system nie pozwala na tworzenie paragonów z numerem NIP ( podkreślam, nie znam możliwości) i takiej sytuacji sprzedawca nie ma takiej możliwości, być może to było powodem bo nie sądzę że bez powodu nie chciał tego wykonać. 


Prawdopodobne jest też to iż pracownik w firmie który odpisywał założycielowi tego tematu nie znał się do końca na prawie i dostał tylko wytyczne 

a) Paragon bez nip

b) Faktura z nip

c) Na resztę się nie zgadzać

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Adekpol  Wyjaśnij dlaczego pracownik miałby dostać takie wytyczne, gdyby mieli możliwość drukowania paragonów z NIP-em.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

@WREDZIA-W1 

 

Wymysł szefostwa? Różne są przypadki, hipotetycznie nałożyli takie zasady i mają odmawiać pracownicy wystawienia takiego paragonu pomimo takiej możliwości, klient który nie będzie znał się w tym temacie powie ok. to poproszę o fakturę.

 

Osobiście bym się dziwił dlaczego też nie można wystawić takiego paragonu, kiedy ma się ku temu sposobności, jeśli nie mają możliwości to wtedy całkiem zrozumiałe.

 

To wszystko to niestety gdybanie co by było gdyby, niestety aby dojść do sedna powodu tej sytuacji musiałby się wypowiedzieć sam pracownik odpisujący do  MK-Online 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Adekpol    Sraniewbanie 🙂 Ja też mam kasę i nie wydrukuję paragonu z NIPem. Kupisz ode mnie - od razu faktura.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Panie kolego, żaden pracownik na prywatnym koncie.

Po prostu miałem zakodowane, że firma musi mi dać paragon z nipem. Jak widać miałem błędne informacje. Ot i wszystko.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@MK-Online  Sprzedający nie próbuje ustalać nowego prawa, ale wzorowo wykonuje już istniejące. Skoro nie ma technicznych możliwości wystawienia paragonu z NIP-em nabywcy, wystawia fakturę z datą sprzedaży.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Hadula
#8 Zapaleniec#

Z tymi paragonami to też taka dziwna sytuacja. Biore paragon sprawdzam towar, nie działa domagam się jako konsument Bog wie czego. Dziala to biore fakture. Praktykowal ktos takie dzialania jako sprzedajacy lub kupujacy

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@Hadula Jako sprzedający spotkałem się taka praktyką. Denerwowało mnie  bardzo, jak musiałem rozwijać rolki z kasy sprzed miesiąca aby znaleźć kopię paragonu dla księgowej, ponieważ kupujący zdecydowął sie na fakturę a paragonu już nie ma, albo nie ma jak zeskanować. Teraz sytuacja jest jasna. Moja kasa nie ma opcji wpisania numeru NIP, więc albo faktura albo paragon.

Endrju
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
Tyle w temacie bierzesz fakturę albo paragon 🙂

 

Czy przedsiębiorcy muszą wymienić kasę fiskalną na nowy typ?

Nie.

Co zrobić w przypadku gdy nie mamy możliwości wystawienia paragonu z NIP a osoba dokonująca zakupu wyrazi taką potrzebę?

Istotne będzie poinformowanie o tym już przed wystawieniem paragonu! Ponieważ przedsiębiorca nie będzie wystawiał paragonu fiskalnego tylko od razu fakturę.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@MK-Online sprzedający nie robi nic złego.  Poprostu ma kasę bez możliwości wpisania numeru NIP. Ja również mam taką i narazie jej nie wymienię, ponieważ ma jeszcze homologację. Napewno nie łamie obowiązującego prawa. 

Endrju
oznacz moderatorów