anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający sprzedał uszkodzoną karte graficzna

Client:43336937
#8 Zapaleniec#

Witam zakupiłem od użytkownika prywatnego na oficjalnym Allegro kartę graficzna która okazała się że jest pokoparkowa jak i ma wgrane oprogranimowe do krypotwalut. Karta posiada dwa biosy z czego jeden jest uszkodzony i nie wyświetla obrazu. Sprzedający zapewniał że karta jest w pełni sprawna i działające niestety tak nie jest. Karte chciałem dostarczyć sprzedającemu osobiście lecz się wykrecał że tylko wysyłka do paczkomatu nie chciał podać nawet swoich danych wysyłki. Paczke odebrał w środe zgosił mi problem w czwartek o 23.

Sprzedający uznał reklamację która zgłaszałem, lecz dodał że niby uszkodziłem karte bo po instalacji sterowników wyświetlają się artefakty. I on żąda ode mnie pieniędzy za naprawe.

Mam zdjęcie zainstalowanej karty w komputerze i w tle widać monitory z instalacją steroników i jest wszystko okej, paczka byłą dobrze zabezpieczona, wysłana w oryginalnym kartonie z naklejka uwaga szkło. Jestem w 100% że odesłałem sprawna karte, przecież sam chciałem ją osobiście dostarczyć ale kupujący się wykrecał.

Co mam zrobić w takiej sytuacji kupujący opowiada bajki że o 23 "instalował mu ja dobry znajomy zajmujący się na co dzień profesjonalnym serwisem IT dla klientów z całej Europy"

Sprzedający albo uszkodził karte przy montażu albo próbował ja naprawić wgrywając na własna ręke biosa.

Sprzedajacy twierdzi ze to ja ja uszkodzilem poniewaz zaproponowalem mu obnizenie ceny ze wzgledu na uszkodzenia biosa i nieprawidlowe oprogramonie karty graficznej.

Sam sprzedajacy zapytal sie mnie czy mozna wgrac bazowy bios a ja w wiadomosci priv odpowiedzialem ze  mozna ale nie to nie ma sensu skoro karta ma uwalony drugi bios i chce ja zwrocic.

Karta została po stwierdzeniu awarii spakowana i odesłana. Według mnie sprzedający próbuje wyłudzić ode mnie pieniazki na naprawe całej karty. Ponadto w internecie jest pełno opini że karta prawdopodobnie wyświetla artefakty przez oprogramowanie do krypowalut które jest do niej wgrane

 

Proszę o pomoc co robić bo już nie miał nerwów i sił

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Słowo przeciw słowu a nie lepiej kupić nową w normalnym sklepie a nie barować się z handlarzami używanych i zdezelowanych podzespołów.

oznacz moderatorów

Client:43336937
#8 Zapaleniec#

No wiesz komputer składałem w 2017 szkoda mi było teraz wydać 2k na nowa więc szukałem używki za 600-800zł. Kupiłem tego rx580 od gościa miał same pozytywne niestety okazał sie handlarzem kupiłem już nowa gtx 1070 od innego goscia prywaciaka na allegro i karta smiga nie rozkrecana nie grzeje sie wydaje mi sie ze nawet w koparce nie siedziala

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:43336937 sporo tu podobnych wątków. I wszędzie podobnie radzą

  • otwórz dyskusje
  • po 24h poproś pracownika allegro o pomoc
oznacz moderatorów

Client:43336937
#8 Zapaleniec#

Czekam na opinie allegro ale gosc mi pisze ze on rozwiazal problem i stwierdza ze dyskusja jest zamknieta i on mi odda tyle ile warte sa uszkodzenia 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak masz otwartą dyskusję to jej nie zamykaj do czasu rozwiązania sporu, a po 14dniach odznacz jako nierozwiązaną. Masz dowody zdjęcia itd to wklejaj opisuj i nie daj się wrobić w żadne naprawy.  Jak nie dojdziecie do porozumienia ze sprzedającym to po 14dniach otrzymasz możliwość złożenia wniosku do rekompensaty>Allegro Protect

oznacz moderatorów

Client:43336937
#8 Zapaleniec#

No nic muszę czekać i iść  w zaparte bo ten człowiek tak kręci co chwile inna wersja wydarzeń i wmawia mi rzeczy które nie miały miejsca. Mimo że mam dowody że u mnie działało probione mam nawet zdjęcia pakowania paczki i produktu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.😎

oznacz moderatorów

Client:43336937
#8 Zapaleniec#

No tak tylko pytanie co w kwestii kiedy zwróciłem przedmiot bo był uszkodzony i sprzedajacy przyznał uszkodzenie ale sprzedajacy uznal ze wystawilo nowe uszkodzenie i to moja wina mimo ze u mnie bylo okej.

Najgorsze jest to ze wszystko moze byc spowodowane tym oprogramowanie ktore nie jest seryjne poporstu ta karta to szrot

oznacz moderatorów