anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający straszy mnie sądem za wystawienie średniej opinii

MAMY ROZWIĄZANIE!
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Kilka dni temu kupiłam żarówki led 3 sztuki po 1 zł. Za wysyłkę musiałam zapłacić 8,99 zł, bo sprzedawca nie oferuje innych form przesyłki. Po otrzymaniu towaru dostał ode mnie 5 gwiazdek za towar, 5 gwiazdek za sprzedającego i 3 gwiazdki za koszty przesyłki. Po dosłownie kilku sekundach otrzymałam telefon z krzykiem i wymuszeniem usunięcia 3 gwiazdek. Sprzedający tłumaczył się, że wiedziałam, że przesyłka kosztuje 8,99 zł i nie mam prawa wystawić 3 gwiazdek tylko muszę 5! Grzecznie uświadomiłam sprzedającego, że do tak taniego towaru jak malutka żarówka za 1 zł, może używać zwykłego listu za 2 czy 3 złote, a on wykrzyczał mi, że to Allegro zmusza go do wysyłek za 8,99 zł i że on jeszcze do tego dopłaca i mam natychmiast usunąć 3 gwiazdki, bo inaczej poda mnie do sądu! Wysłuchując przez kilka minut krzyków, w końcu się rozłączyłam. Wysłałam sprzedającemu MMS ze zdjęciem formularza sprzedaży Allegro, gdzie wyraźnie można zmienić koszty wysyłki oraz wybrać wiele różnych form wysyłki. Pan odpisał niezrozumiale, że takie screeny to każdy może sobie zrobić i że pokaże mi na co go stać, bo podaje mnie do sądu. Po kilku dniach dostałam kolejnego SMS-a i wiadomość przez Allegro, że podaje mnie do sądu za zniesławienie, że moja opinia zaważyła na jego dochodach i że mam się kontaktować z jakąś tam jego kancelarią. 
No i teraz pytanie: czy kupujący musi zawsze wystawać 100% dobre opinie, pomimo niezadowolenia z produktu lub obsługi bądź wysyłki, bo inaczej będzie ciągany po sądach???

oznacz moderatorów
135 ODPOWIEDZI 135
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@alipoli55 Poważniejsza dyskusja byłaby wtedy, jakby Ci przyklaskiwali? Sprzedawca wysłał najtaniej jak mógł. Dociera do Ciebie, że on płaci prowizję od towaru i od kosztów przesyłki? W tym wypadku prowizje zjadły cały jego zarobek. Poza tym nikt normalny nie wysyła listem zwykłym!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@alipoli55 "No właśnie widzę, myślałam, że będzie poważniejsza dyskusja, że może porozmawiam z osobami, które były w podobnej sytuacji" - znaczy chciałaś żeby ktoś poklepał Cię po pleckach i napisał dokładnie to, co chciałaś przeczytać? No więc ktoś napisał i nawet oznaczyłaś tego posta jako rozwiązanie (tak to dokładnie wygląda w większości takich przypadków), więc w czym problem (poza tym, że nie czytasz postów z rzeczowymi argumentami w postaci linków i konkretnych liczb)? Krócej to ujmując, przyszłaś tutaj szukać aprobaty😏
W tej sytuacji to raczej sprzedający powinien porozmawiać z osobami, które były w podobnej sytuacji😁

"Szkoda mojego czasu tutaj" - skoro Twojego szkoda, to naszego tym bardziej😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Pozwów? 😄 Tego bełkotu ściągniętego z netu i powielanego z błędami? 😄

oznacz moderatorów
Client50766361
#9 Pomysłodawca#

No właśnie - po co? Tak jak ten cały zdemolowany przez allegro system komentarzy - stworzony do wywyższania się kupujących bez możliwości jakiejkolwiek interwencji sprzedającego. Ten system komentarzy jest po to aby kupujący czuł się panem i władcą nad kimś dla niego z niższej kategorii. Czuj się panem i płać i oceniaj - może będziesz dowartościowany bo nikt inny cię nie docenia.

oznacz moderatorów
Aromatycznie
#7 Wielbiciel#

Kobieto!!! Z jakiej planety sie urwalas? W hibernacji bylas przez 20 lat, czy wrocilas do zywych jak przestali w wyniku strajku nadawca ukryta prawde?
2-3 zl wysylka?
A gdyby wyslal zwyklym listem to bylby lament, ze przesylka uszkodzona.
Kupujesz swiadomie produkt za 1 zl widzac koszty wysylki i jeszcze masz pretensje? 4 liter nie chce sie ruszyc do sklepu?
Sorki, ale jak dla mnie jestes typowa roszczeniowa MADKA, ktora ma pojecia o zasadach handlu internetowego takie samo jak nasz rzad o "dobrej zmianie"

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@alipoli55 Prawda jest taka że towar po 1zł nie warto kupować przez Allegro, koszty wysyłki są "ustawione". Inna sprawa komentarza, możesz wystawić i nikt Cię nie zmusi do usunięcia. Znawcy Allegro zapewne nie obniżyli by tych gwiazdek, sądem niech sobie straszy(tu także jest taki wielki znawca od sądów), może  coś Ci podpowie.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@alipoli55 

Dla Ciebie "3" to ocena średnia, ani zła ani dobra i nie rozumiesz o co sprzedawca ma pretensje, bo przecież nic złego mu nie zrobiłaś, a nawet powinien Ci podziękować za pozytywną przecież ocenę.

Natomiast wymagania allegrowe średniej ocen są takie:

minimum 4.950 - Super
minimum 4.920 - Dobry
minimum 4.90 - Neutralny
4.899 - Wymaga poprawy
4.750 - Nieakceptowalny

Przy średniej 4,750 straszą sprzedawcę zablokowaniem sprzedaży.

Więc ocena "3", mimo, że wydaję się być neutralna to w warunkach wyśrubowanych allegrowych norm jest odbierana przez sprzedawcę jako bardzo zła. Nie wspominając o ocenie "1", możesz sobie policzyć ile "5" trzeba dostać, aby taką jedną "jedynkę" odpracować i wrócić na neutralny poziom 4,900

Nie twierdzę, że jako kupująca musisz o takich rzeczach wiedzieć i że jesteś czemuś winna, wyjaśniam tylko dlaczego sprzedawca po otrzymaniu takiej oceny jest wkur..zony.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

@alipoli55 - Czy ty wiesz tak generalnie o czym ty piszesz?

1. Miałaś cennik dostawy przed nosem widoczny przed zakupem. Jeśli było za drogo - trzeba było kupić u kogoś innego. To jedna rzecz.

2. Następna rzecz- masz tutaj cennik PP : https://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_przesylka_listowa_nierejestrowana.html

Najtańsza przesyłka listowa nerejestrowana o grubości do 2 cm to 3,30 zł. Jeśli sprzedającym była firma - dolicz Vat, kopertę, koszty obsługi zamówienia, koszty pracownika, koszty zapakowania.

3. Żaden szanujący się sprzedawca nie wysyła przesyłek listem zwykłym nierejestrowanym. Jest to działanie co najmniej nieodpowiedzialne. Przesyłka jest nierejestrowana, nieubezpieczona. Generalnie każdy kupujący może ją zareklamować z powodu, że nie otrzymał towaru. Sprzedawca nie może odmówić reklamacji, gdyż wysyła na własne ryzyko - nie ma potwierdzenia odbioru. Z tego co widzę, to 8,99 zł to był koszt wysyłki paczkomatem, sprzedawca tyle zapłacił, musiał jeszcze od tego zapłacić prowizję w wysokości min. 0,50 zł. Do tego jeszcze trzeba doliczyć koszty pakowania - jak myślisz, zbił na tym majątek?

4. oczywiście masz prawo do swojej subiektywnej, nieprawdziwej opinii. Tego nikt Ci nie zabroni.

5. Proszę, zamieść tu taką informację, którą otrzymałaś od Allegro, że koszt wysyłki zakupionego towaru za 3 zł jest 9 razy droższy od ceny towaru. W tym momencie po prostu kłamiesz, czysta kalkulacja na poziomie klas podstawowych ze szkoły na to wskazuje. Nie zamieścisz tu tej informacji od Allegro, gdyż jej po prostu nie masz. Sprawa oczywista.

6. Nawet nie czytam tego wątku do końca, gdyż uważam to za bezsensowne. Widać jaka jest większość wypowiedzi. Twoje działania są nieuczciwe. Chociaż osobiście znam ludzi, którzy za 20 groszy będą gnać pchlę przez 20km.

7. Następnym razem pojedź sobie po prostu do normalnego sklepu i kup sobie żaróweczki za 1 zł. I życzę Ci, żeby Cię ta podróż wyniosła 2 zł.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@alipoli55  A co się Tobie marzy wysyłanie gołębiem pocztowym za 2 ziarna pszenicy?

9 zł to jest bardzo tania paczka. A jeśli nie wierzysz to poczytaj cennik operatorów i cennik korzystania z allegro. Mam nadzieję ze słono zapłacisz za swą bezczelność i sąd przyzna rację temu człowiekowi skoro taki koszt zaakceptowałaś.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@__RPM_ To twoje subiektywne odczucie, że to bardzo tania paczka. Kupująca może mieć inne, ona może uważać, że to bardzo droga paczka i ty tego nie zmienisz.

I głupio nie starasz sądem, bo do żadnego sądu nie dojdzie, a gdyby nawet doszło, to ten sprzedawca pokryje wszystkie koszty i sam słono zapłaci.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Swoja droga Allegro powinno zadzialac w temacie i spelnic oczekiwania duzej czesci klientow. Wielu kupujacych, tak jak autorka watku uwaza, ze koszty wysylki powinny byc tym niższe im nizsza jest cena towaru. Moze wiec darmowa wysylka w ramach smarta powinna byc w przypadku zakupow do 40 zl. a nie od tej kwoty?

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Ja z tobą nie rozmawiam a już na pewno nie będziesz pisać mi co ja mam pisać.  O tym ja decyduję. Więc nie wywołuj mnie do tablicy.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@__RPM_ Ale ja z tobą rozmawiam i nie piszę ci, co masz pisać, tylko zwracam uwagę, żebyś głupio nie straszył sądami, bo już mało kto się takich strachów boi. Straszyć to możesz duchami.

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Serdecznie podziękuję za twoje uwagi, które można włożyć między opowieści o duchach. Nie skorzystam. Kończę offtopową rozmowę. Możesz sobie tutaj prowadzić dalej tylko że to będzie monolog.

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 "sprzedawca pokryje wszystkie koszty i sam słono zapłaci."

Widzę ze masz swoich ludzi nie tylko w Uokik ale tez w Sądach😎,

kim ty jesteś do cholery, może prezesowa😄

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Cały ten wątek to czysta paranoja... Nie wiem, czemu ma on służyć. Jako kupujący to już dawno zakopałbym się głęboko "pod ziemię" i więcej nie odzywał - ze wstydu.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów