anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający straszy mnie sądem za wystawienie średniej opinii

MAMY ROZWIĄZANIE!
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Kilka dni temu kupiłam żarówki led 3 sztuki po 1 zł. Za wysyłkę musiałam zapłacić 8,99 zł, bo sprzedawca nie oferuje innych form przesyłki. Po otrzymaniu towaru dostał ode mnie 5 gwiazdek za towar, 5 gwiazdek za sprzedającego i 3 gwiazdki za koszty przesyłki. Po dosłownie kilku sekundach otrzymałam telefon z krzykiem i wymuszeniem usunięcia 3 gwiazdek. Sprzedający tłumaczył się, że wiedziałam, że przesyłka kosztuje 8,99 zł i nie mam prawa wystawić 3 gwiazdek tylko muszę 5! Grzecznie uświadomiłam sprzedającego, że do tak taniego towaru jak malutka żarówka za 1 zł, może używać zwykłego listu za 2 czy 3 złote, a on wykrzyczał mi, że to Allegro zmusza go do wysyłek za 8,99 zł i że on jeszcze do tego dopłaca i mam natychmiast usunąć 3 gwiazdki, bo inaczej poda mnie do sądu! Wysłuchując przez kilka minut krzyków, w końcu się rozłączyłam. Wysłałam sprzedającemu MMS ze zdjęciem formularza sprzedaży Allegro, gdzie wyraźnie można zmienić koszty wysyłki oraz wybrać wiele różnych form wysyłki. Pan odpisał niezrozumiale, że takie screeny to każdy może sobie zrobić i że pokaże mi na co go stać, bo podaje mnie do sądu. Po kilku dniach dostałam kolejnego SMS-a i wiadomość przez Allegro, że podaje mnie do sądu za zniesławienie, że moja opinia zaważyła na jego dochodach i że mam się kontaktować z jakąś tam jego kancelarią. 
No i teraz pytanie: czy kupujący musi zawsze wystawać 100% dobre opinie, pomimo niezadowolenia z produktu lub obsługi bądź wysyłki, bo inaczej będzie ciągany po sądach???

oznacz moderatorów
135 ODPOWIEDZI 135
cookie000
#15 Entuzjasta#

@alipoli55 

Faktycznie, nie byłem w sytuacji, że dałem 3 gwiazdki za wysyłkę po cenniku.

Cóż, szkoda, że nic nie dotarło, a wręcz bawi Cię to. Nie wiem czy to nie jest jakaś prowokacja. Jeśli tak, to gratuluję, bo niewątpliwie udana.

Proponuję jeszcze aby zrobić u kogoś zakup i obniżyć ocenę, za to że ktoś inny ma taniej.

A tu masz taki świeży wątek w temacie cięcia po gwiazdkach za wysyłkę:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/obni%C5%BCenie-oceny-za-koszt-wysy%C5%82ki...

Jak mniemam, też zasłużony.

A co do zlotu sprzedających: sprzedający to też kupujący, i to ze zdecydowanie szerszą perspektywą niż tylko kupujący.

oznacz moderatorów
sophie-bunny
#13 Ambasador#

@cookie000"Proponuję jeszcze aby zrobić u kogoś zakup i obniżyć ocenę, za to że ktoś inny ma taniej."

Nie zachęcaj jej, bo jeszcze skorzysta. Widać, że dziewczę nie grzeszy inteligencją!

oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@alipoli55 

Ehhh ... Łapy opadają. Poczytałaś te inne wątki ?

System oceny kosztów wysyłki allegro dało dużo wcześniej niż koszt prowizji od wysyłki. Po co ? Żeby sprzedający byli za to oceniani ? Dlaczego ? Aby nie kombinowali z kosztami wysyłki ujmując z ceny towaru, bo wtedy serwis zarabiał mniej. I od czerwca już jest prowizja w kosztach wysyłki również, a ten bat zostawili.  Nie opłacało się już kombinować z kosztem wysyłki, więc sprzedający wolą ustalać go z rzeczywistym cennikiem (a nawet zawyżyć koszt towaru aby mieć z czego dopłacić za prowizję od _realnego_ cennika). Więc tak, można oceniać, bo ta oceniaczka jest, ale nie dziw się, że sprzedający oczekują 5 za cennik zgodny z cennikiem nadania.

Oczywiście jest smart. "Darmowy" za 49 zł od kupującego i dopłaty od sprzedającego (zasady dostawy bez dopłaty są absurdalnie wyżyłowane) . Ale absurd sięgnął dalej, bo smart za zakupy od 40 zł stworzył nową patologię - zakup towarów powyżej 40 zł i zwroty tego co niepotrzebne aby zachować sobie to co potrzebne. I wtedy sprzedający zauważyli, że co by nie zrobili, to i tak im się oberwie. Czy mają za darmo wysyłkę, czy po cenniku. Tylko dlatego, że allegro na to pozwala.

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@Aves81 "o jakieś gwiazdki które istnieją tylko jako pojęcie abstrakcyjne bo nie są nawet przedmiotem materialnym ani też nie czynią jakichś korzyści zwłaszcza pojedyncze sztuki). Jeśli gościu handluje większą ilością przedmiotów to za każdą udaną transakcję i tak dostaje ocenę. Przy takiej ilości jedna gwiazdka w tą czy nazad nawet nie zdoła się doliczyć. A ten **piiip**uś idzie do Sądu... o dwie k... gwiazdki!!! Niech ja skonam.... Waga samej sprawy sprawi że Sędzia zabije delikwenta śmiechem, a potem sam jeszcze ze śmiechu kojtnie..."

dawno nie czytałem postu który tak jasno by świecił nieznajomością tematu

oznacz moderatorów
Aves81
#7 Wielbiciel#

Cieszę się że cię oświeciłem. Nie podoba się to nie czytaj.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@alipoli55 Za 2-3 złote to se możesz wysłać list do cioci Jadzi, a nie żarówkę!!! Nie zdziw się jak czytający to sprzedawcy profilaktycznie wsadzą Cię na Czarną listę, bo jak najbardziej na to zasługujesz.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

I to by było na tyle 😄

Nie ma czegoś takiego jak "profilaktyczne wsadzanie na czarną listę", na tym się można ostro przejechać. Sąd to nie bazar, nie ma wysłania kupującego na drzewo, bo tak.

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Nie ma czegoś takiego jak "profilaktyczne wsadzanie na czarną listę"

Bo co? Daj podstawę prawną takiego twierdzenia, art 135 mnie nie interesuje bo tu zaistniała uzasadniona przyczyna

oznacz moderatorów
Client50766361
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście racja jest po stronie sprzedającego. Kupujący nie ma prawa ustalać cen wysyłki. Nie pasuje cena wysyłki - nie kupuj i tyle. Zaniżanie tej oceny jest próbą dowartościowania siebie i nie świadczy o niczym więcej

oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

To po co jest ocena kosztów wysyłki? 😁 

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

żeby gnębić sprzedawców, ona miała większy sens jak nie płaciło się prowizji za koszty wysyłki i ocena kosztów wysyłki była straszakiem żeby sprzedawcy nie zawyżali kosztów wysyłki

teraz wprowadzili prowizję od kosztów wysyłki więc ocena kosztów wysyłki stała się totalnym absurdem i służy tylko gnębieniu sprzedawców

oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

To niech sprzedawcy mają pretensje do Allegro, a nie do kupujących. Proste. 😂

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

To niech klienci obawiają się pozwów. Proste 😂

oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Taaaa....😁😂😂 

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

alipoli55 Wykazujesz całkowity brak kultury osobistej oraz szacunku do pracy innej osoby. Karma zawsze wraca.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@alipoli55 Widzisz? Zlecieli się wszyscy sprzedawcy i napadli Cię całą kupą, tutaj tak jest zawsze, takie to Dyskusje kupujących 🙂 Lepiej napisać post, zapytać, przeczytać kilka pierwszych odpowiedzi, wyciągnąć wnioski i dać sobie spokój. Nie wdawać się w dyskusje, szkoda zdrowia i nerwów 🙂

oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

No właśnie widzę, myślałam, że będzie poważniejsza dyskusja, że może porozmawiam z osobami, które były w podobnej sytuacji. Szkoda mojego czasu tutaj 😁 Mam lepsze zajęcia. Miłego weekendu!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wzajemnie 🙂

Ja tutaj lekko nie mam. Mnie też napadają za skuteczną pomoc kupującym 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

Biedactwo😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
alipoli55
#9 Pomysłodawca#

Dzięki, trzymaj się, jeszcze raz miłego weekendu! 

oznacz moderatorów