anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający straszy mnie sądem.

MAMY ROZWIĄZANIE!
cieszyn5
#10 Popularyzator#

Cześć!

13 Stycznia zamówiłem produkt za pobraniem.

Tego samego dnia znalazłem ten sam w dużo niższej cenie, więc zrezygnowałem z zakupu.

Mimo to sprzedający dwa dni później tj. 15 Stycznia nadał przesyłkę.

Oczywiście jej nie odebrałem.

Teraz upomina się o zwrot kosztów i straszy sądem. 

Chory jakiś czy co?

Screenshot_20240124_185930_Allegro.jpg

Screenshot_20240124_190508_Gmail.jpg

oznacz moderatorów
69 ODPOWIEDZI 69
LEW433
#21 Demiurg#

Za mało opisałeś, zakup ze Smartem ? kiedy nastąpiło odstąpienie od umowy zakupu? A tak ogólnie to bardziej straszy....

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 a widzialeś smartem zakup za pobraniem? @cieszyn5 od kogo to kupiłeś firmy czy osoby prywatnej?

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@az1rael  są zakupu pobraniowe smart ( kupujący płaci tylko 4,99 za samo pobranie)

@cieszyn5 "Tego samego dnia znalazłem ten sam w dużo niższej cenie, więc zrezygnowałem z zakupu." - kluczowe pytanie : czy zanulowałeś zakup w zakładce zamówienia albo poinformowałeś sprzedającego że rezygnujesz z zakupu ? Czy też tylk sie rozmyślileś i nie odebrałeś przesyłki pobraniowej ?

oznacz moderatorów
cieszyn5
#10 Popularyzator#

Smart za pobraniem jest taka opcja jest taniej chyba 4,99 dpd. Często korzystam.

oznacz moderatorów
cieszyn5
#10 Popularyzator#

Zamówiłem za pobraniem 13 stycznia. Odstapilem od zakupu też 13 stycznia. On nadał przesyłkę już po odstąpieniu dwa dni później tj 15 stycznia. Odstapilem przez allegro klikając "zwróć zakup".

oznacz moderatorów
cieszyn5
#10 Popularyzator#

Zakup od firmy.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@cieszyn5 A jaki zakup zwróciłeś, skoro go nie miałeś?

oznacz moderatorów
cieszyn5
#10 Popularyzator#

Nie było opcji anuluj zakup, więc kliknąłem zwracam.. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@cieszyn5 No to powtarzam pytanie > co zwróciłeś? jak nic nie dostałeś > trochę się pospieszyłeś

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Ziolko39  no nie do konca sie pospieszył

1) kupujacy moze odstąpić od umowy w każdym momencie - także przed wysyłką towaru - sam fizyczny zwrot ma tu drugorzędne znaczenie ponieważ produkt jest już u sprzedającego) kluczowym jest złożenie oświadczenia o odstąpieniu 

2) jełsi sprzedający mimo wszystko nadał przesyłke to sama decyzja o jej nie przyjmowaniu była fizycznym zwrotem produktu  

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@cieszyn5  moim zdaniem jeśli odstąpiłeś od umowy przed wysyłką towaru to nie powinieneś sie martwić straszeniem. Odstąpiłeś od umowy zgodnie z prawem kosnumenckim( o ile produkt nie był objety ograniczeniami) oraz przed wysyłką towaru. Wiec de facto przed wysyłką towaru umowa została rozwiązana . Sprzedający nadął paczke i wygenerował koszty na własne ryzyko.

Lecz jak juz zaznaczyłem to moja opinia.

oznacz moderatorów
cieszyn5
#10 Popularyzator#

Też tak uważam. Ale wolę się upewnić, żeby nie latać po sądach za jakieś 14 złotych 😋 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@cieszyn5 Niczego mu nie zwracaj. nie powinien wysyłać, prawo nie precyzuje w jakim momencie możesz odstąpić od umowy zakupu, możesz w każdym, a tu odstąpiłeś przed wysłaniem więc nie powinien wysyłać, spokojnie poczekaj Allegro to potwierdzi.

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@cieszyn5 dopytam tylko czy przypadkiem nie dokonałeś zakupu jako przedsiębiorca lub przedmiot nie posiada ograniczonego prawa do odstąpienia od umowy ( w tym wypadku, np. nie jest On przygotowany na indywidualne zamówienie) 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ @sl-aw-ek @Ziolko39 @LEW433 nadal nigdzie nie zauważyłem adnotacji czy zakup był od firmy czy od osoby prywatnej na zwykłym allegro @cieszyn5 druga sprawa co to był za towar bo może mieć wyłączone odstąpienie

oznacz moderatorów
Client:118842576
#7 Wielbiciel#

@az1rael  napisał(a):

@_Likos_ @sl-aw-ek @Ziolko39 @LEW433 nadal nigdzie nie zauważyłem adnotacji czy zakup był od firmy czy od osoby prywatnej na zwykłym allegro 


@az1rael 

No przecież godzinę temu @cieszyn5 napisał "Zakup od firmy." Ślepy jesteś, czy co?!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:118842576 To Ci wyświetlę go, żebyś nie szukał:

LEW433_0-1706125681147.png

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Sory, skoro pisze ze nie widzi to nie sądzę że się myli.😎

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 dobrze że ty widzisz screenshooty zanim widza inni użytkownicy forum to wiele tłumaczy. A o smarcie za pobraniem nie wiedziałem bo nigdy nie używałem metody pobraniowej 

oznacz moderatorów