anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający twierdzi, że złożył pozew do sadu, co zrobić?

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

Co robić w sytuacji gdy sprzedający złożył pozew do sądu z powodu mojej odmowy w usunięciu mojej opinii i wystawionej oceny, bardziej ze napisałam tylko ze nie polecam z powodu ze przesyłka musiała być nadana w ciągu 3 dni roboczych a po 3 dniach ona nawet nie była przekazana do kurieru . 

Czym to grozi ? i co poradzicie w tej sytuacji? 

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

Czah-nik
#11 Animator#

Na samym początku radzę wyśmiać groźby sprzedającego, a zaraz potem przestać się nim martwić. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Złożył czy pisze ze złoży, wątków  na ten temat było wiele ale nikt tu ze sprzedających nie złożył tylko straszy.

oznacz moderatorów

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

mam go na mailu już 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:68602407 niczym , JEŚLI ! treść oceny nie mijała się z prawdą .

oznacz moderatorów

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

No napisałam ze zostałam niezadowolona z dostawy, i ze nie polecam. Ale uważam ze nic tu złego nie ma. Moim zdaniem gorzej wyglądało to ze ona zaczęła mi proponować wysylke którego kolwiek przedmiotu z jej ofert byle by tylko usunęłam komentaz 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dodaj tu tego "łaskawego " sprzedającego to może będzie miał okazję wysłać więcej takich pozwów na mail a czy na mail przez Allegro?

oznacz moderatorów

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

no na Allegro ale automatycznie przyszło na maila

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak w aukcji pisze ze ma wyslac do 3 dni roboczych a nie wyslal w tym czasie to olej i w sadzie wystarczy tracking pokazac kiedy paczka zostala przekazana kurierowi i pazamiatany, jesli kupujacy sugerowal sie czasem dostawy allegro a nie oferta to kupujacy jest pozamiatany przez glupote allegro wprowadzania kupujacych w blad tekstami pojutrze u ciebie gdzie sprzedawca moze miec ustawione ze wysyla pozniej w ofercie i to go obowiazuje a nie banialuki algorytmu allegro

oznacz moderatorów

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

No właśnie wysłała do mnie pozew droga meilową. i napisała ze jutro lub poniedziałek otrzymam papiery pocztą

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:68602407 przyjdzie listonosz to zapytaj od kogo , z sądu musisz odebrać , ale jak znam życie ... hmmm .... listonosz nie przyjdzie .

oznacz moderatorów

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

mam nadzieje. Ale najwiecejmnie przeraza ze ona na innych stronach w swoj adres ma z 10 komentarzy  bardzo nie miłych .  i nawet jeden z info ze zgłoszą do do prokuratora i tam ona nie walczy a na moim , życie jej stanęło 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:68602407 jak dostaniesz wezwanie do sądu to pójdziesz i przedstawisz swoje podstawy 🙂 każdy ma prawo pozwać każdego o co tylko chce, a czy to zasadne i kto wygra zadecyduje sąd 🙂

Jak przegrasz pokryjesz koszty sądowe oraz musisz usunąć komentarz, a jak sprzedawca wykaże że poniósł straty finansowe i to udowodni to też będzie trzeba to pokryć 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

 a jak wygrasz umocni to Cię / ja tak miałam / satysfakcja niesamowita / mina przegranego cwaniaczka warta straconego czasu

oznacz moderatorów

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

Satysfakcji raczej nie, karma wraca. wiec by nie cieszyło mnie to. Jak tam mówi się : nie śmiej się sąsiadka z mego przypadku...

oznacz moderatorów

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

Rozumiem to . 😔

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

proponuję ciepłym

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Client:68602407  pozew się otrzymuje z sądu ( a właściwie odpis pozwu) i nie na maila lecz pocztą. Zakładaliśmy kilka spraw sądowych i NIGDY nasz prawnik nie wysyłał pozwu do drugiej strony . Ani mailem ani pocztą ani gołębiem ani niczym innym. Ostatnią rzeczą którą wysyłał nasz prawnik było przedsądowe wezwanie do dokonania danej czynności ( do zapłaty czy do zawarcia ugody). Jeśli decydowaliśmy sie na złożenie pozwu to już dalej resztą zajmował sie sąd.

Wiec póki co to taki "pozew" z maila ja osobiści po prostu bym skasował i spokojnie poszedł spać (chyba że to nie jest pozew lecz jakieś przedsądowe pismo). 

Co do ewentualnego orzeczenia jeśli sprawa trafiłaby do sądu to raczej nikt z forumowiczów nie jest w stanie go przewidzieć. 

Lecz ja póki co bym się nie martwił,

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

może to chodzi o wezwanie przedsądowe?

oznacz moderatorów

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

no napewno przed sądowa 

oznacz moderatorów