anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający twierdzi, że złożył pozew do sadu, co zrobić?

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

Co robić w sytuacji gdy sprzedający złożył pozew do sądu z powodu mojej odmowy w usunięciu mojej opinii i wystawionej oceny, bardziej ze napisałam tylko ze nie polecam z powodu ze przesyłka musiała być nadana w ciągu 3 dni roboczych a po 3 dniach ona nawet nie była przekazana do kurieru . 

Czym to grozi ? i co poradzicie w tej sytuacji? 

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

no tak 

oznacz moderatorów

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

swiatboni 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:68602407 Jak złozył to sąd będzie rozstrzygał kto ma rację > szanse sa równe 50 na 50 > będziesz się martwić jak dostaniesz wezwanie do sądu > a na razie spokojnie.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nic nie robić, jeśli złożył to złożył. Czekać na papiery i ustosunkować się do pozwu. to wszystko. W tym kraju każdy ma prawo założyć sprawę w sądzie, ale czy faktycznie to zrobił, czy tylko straszy to już inna sprawa 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:68602407 a ten czas to deklarował sprzedawca czy Ci allegro wyświetliło sugerowany czas?

oznacz moderatorów

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

Allegro deklarowało już następnego dnia, a ja już doczekałam deklarowane 3 dni, i status nadal był ze oczekuje do nadania przez sprzedającego 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Twoją opinią było publiczne niepolecanie sprzedawcy

czyli nawoływałeś do  niekupowania u niego

 

wg mnie znacząco się to różni np: od wysłania maila sprzedawcy z informacją, że jesteś niezadowolony z transakcji

do tego odmówiłeś usunięcia tego publicznego wpisu

 

co zrobić?

jeżeli otrzymasz pismo z sądu o sprawie to idziesz z nim do prawnika

co grozi - proszę

Art.  212.  [Zniesławienie]
§  1. 
Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,

podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§  2. 
Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§  3. 
W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§  4. 
Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.
 
tu masz przykład użycia tego paragrafu i jego skutki
oznacz moderatorów

Client:68602407
#8 Zapaleniec#

dziekuje

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:68602407 Raczej to tylko "strachy na lachy" > małe prawdopodobieństwo, że pójdzie do sądu > w sumie tych negatywów ma 43, więc jeden więcej, jeden mniej nie robi różnicy.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

ale masz negatywów! ciekawe dlaczego?

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

zobacz ile RED ma negatywów / a potem przeanalizuj to co Ci napisał i pomysl dlaczego // nie daj się zastraszyć nikomu / bądź twardy

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@katarzynab1712 

o czym ty piszesz? znasz przepisy? o jakim zastraszaniu piszesz?

art 24 kodeksu cywilnego znasz?

kolega się pyta jakie mogą być konsekwencje, to mu je wymieniam

jeżeli przy twoim nieprowadzeniu działalności i 1800 ciągłych ofertach sprzedaży trafisz na sygnalistę, który będzie czuł misję podobną do Twojej, to gwarantuję, że sama będziesz chciała stosować w/w przepisy

 

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

piszę o życiu / chyba mnie nie zrozumiałeś / piszę o zastraszaniu własnej świadomości przez swój strach wobec świata / myslmy szerzej

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@RED Zwolnij, chłopku. Art. 212? Jakieś to zniesławienie klient tutaj popełnił? Według jego relacji nie napisał "ten przedsiębiorca jest taki i owaki", tylko "nie polecam zakupów bo jestem niezadowolony z czasu realizacji". Nie rozumiem, co ty sobie wyobrażasz pisząc o zniesławieniu, bo nikt sprzedawcy nie pomówił zgodnie z tym, co my wiemy na temat tej transakcji. Na dodatek nie jest to opinia bezpodstawna. 

W tej sytuacji art. 212 nie ma żadnego zastosowania.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Jeżeli sprzedający złożył pozew do sądu należy poczekać, aż sąd prześle Tobie treść pozwu z roszczeniami. Po zapoznaniu się z roszczeniem należy ustosunkować się do tego pozwu, przedstawić swoją wersję zdarzeń. Sąd Twoją odpowiedź prześle do powoda i będzie czekał na jego ustosunkowanie się w tej sprawie. Na tym etapie sąd może już wstępnie (ale nie musi) wyrazić swoją opinię w tej sprawie, która może zmienić się na dalszym etapie procesu. Jeżeli powód będzie podtrzymywał swoje racje - zostanie wszczęte postępowanie.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Client:68602407 @_Likos_ ci dobrze podpowiada. Pozwy nie przychodzą na maila, jeżeli cokolwiek przyszło to jakieś straszydło. Zacząłbym się dopiero martwić, kiedy przyjdzie faktyczna informacja o pozwie od sądu. Nie przejmuj się komentarzami użytkownika RED, ponieważ on uwielbia straszyć klientów, którzy wyrażają swoje zdanie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Wezwanie przedsadowe mailem mozna wyslac

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@az1rael "sprzedający złożył pozew do sądu"

To nie brzmi jak wezwanie przedsądowe tylko oświadczenie typu "złożyłem pozew do sądu bój się czemu się nie boisz".

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie sprzedający wysłal cos mailem i to na pewno nie pozew i powoadomił że pozew zglosi droga oficjalną w poniedzialek zakladam wiec ze o ile i kupujacy i sprzedajacy maja rozum to kupujacy cos lrzekrecil albo sprzedajacy leci sobie w dzwona a tak na prawde to najbardziej pasuje przedsadowe wezwanie do usuniecia krzywdzacej sprzedajacego opini 

oznacz moderatorów