anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedający ustawia własne zasady zwrotu pieniędzy

linka0711
#1 Nowicjusz#

odesłałam zakupiony towar, sprzedający ma ustawione na swojej stronie własne zasady dot. zwrotów- 30 dni od daty rozpakowania przez nich zwróconej przesyłki. Wydaje mi się to niezgodne z prawem. Ostatecznie otrzymałam należność, ale wystawiłam negatywny komentarz, w odpowiedzi sprzedający odpisał nieprawdę , naruszającą moje dobre imię, że nie dokonałam zwrotu i chciałam wyłudzić pieniądze . Ktoś miał podobną sytuację? Co zrobić?  

 

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria: a ty w chwili otrzymania potwierdzenia nadania przesyłki powinieneś zwrócić środki / przed otrzymaniem zwrotu

Ale jak to? Niemożliwe 😮
Przecież sprzedawca musi sprawdzić co jest w przesyłce a nie ufać na słowo kupującemu. Co jeśli tam będzie pajonk albo wonsz? albo kamienie/kamietak 😮

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Mnie też się to nie podoba , ale takie jest prawo . Dyskutujemy może nie potrzebnie nad wyjątkowo marginalymi sytuacjami , które jeśli będą miały miejsce  zostaną wciągnięte w koszty . Ostatecznie na końcu łańcuszka jest klient i on za wszystko płaci . Na pewno większość nie zdaje sobie sprawy z tego ile mogły by być tańsze zakupy gdyby tego typu sprawy nie miały miejsca . My musimy się z tym liczyć i znaleźć na to środki ...... nikt tego za nas nie zrobi , to nasz biznes 🙂

Może ktoś zwracający towar , może nie pelnowartościwy , użyty myśli sobie ,że wystrychnął sprzedającego na dudka .... nie , zapłaci za to przy innych zakupach , kolejnych , następnych . Każdy przedsiębiorca musi kalkulować  .... pozdr..

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

normalnie SZOKEN UND NIEDOWIERZANIEN że tak powiem 😮

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak , są , ale to twoim obowiązkiem jest dostosować swój biznes do obowiązującego prawa i jeszcze musisz na tym zarobić . Im bardziej kapryśny klient tym większe marże stosujemy 

oznacz moderatorów