anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający uważa, że w przesyłce był przypadkowo wysłany dodatkowy towar, co robić?

kamilkob
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. 
Po prawie dwóch tygodniach od dokonania zakupu otrzymałem email od sprzedającego o następującej treści:

„31.05 br. nastąpiła wysyłka Państwa zamówienia. Według naszych informacji przez pomyłkę, prócz zamawianych przedmiotów otrzymali Państwo trzy kamery Insta360 Go2, których numery seryjne podaję poniżej:

IG2KM…

IG2KM…

IG2KM…

Proszę o niezwłoczny kontakt w sprawie sposobu zwrotu kamer.”
Na tak poważne zarzuty odpisałem, że przesyłkę odebrałem osobiście z paczkomatu w dniu 01.06.2021 i stwierdzam, że w przesyłce był tylko zamówiony przeze mnie  towar, tj. jedna sztuka etui do gopro.

Zarzuty sprzedającego są poważne, ponieważ sprzedający żąda kontaktu w celu ustalenia sposobu zwrotu towaru, którego nie otrzymałem. Sprzedający z góry zakłada, że jestem w posiadaniu towaru „przywłaszczonego” lub nie wiem jak to nazwać. 
Jak podejść do tematu?

Na allegro kupuję i sporadycznie sprzedaję od osiemnastu lat i pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją.

Dziękuję za pomoc i wsparcie.

 

 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mwmonety
#21 Demiurg#

Sprawdź sobie na etykiecie wagę swojej przesyłki jeśli kupowałeś same etui przesyłka na pewno dużo nie ważyła i była w rozmiarze A ,a jak by były w niej jeszcze te kamery to by była cięższa i i w większym gabarycie .Sprzedawcy pewnie coś się pomyliło przy pakowaniu i sam może nie wie komu te kamerki wysłał i teraz szuka po swoich klientach.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Do czego tu dochodzi 😱

Ludzka uczciwość nakazuje oddać co nie Twoje ( akurat tyczy się wszystkich a nie konkretnych osób )

pewnie jest jak pisze @mwmonety  sprzedawca wysłał komuś w paczce i teraz szuka po wszystkich. Pewnie inni też dostali taką wiadomość.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kamilkob Jeżeli nie otrzymałeś towarów, o których pisze sprzedawca, po prostu nie odpisuj na kolejne wiadomości poz tym, że nie życzysz sobie dalszego nękania i zapomnij o sprawie. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji. Gdyby nadal nękał, zgłoś to do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

Momotaro8
#9 Pomysłodawca#

1. Odpowiedziałeś na maila sprzedającego, no i super. Teraz spokojnie czekaj na jego reakcję.

2. Nie nakręcaj się 🙂 Piszesz o zarzutach, żądaniach, przywłaszczeniu... Mail od sprzedawcy jest tak naprawdę spokojny i grzeczny. Spanikowany sprzedawca szuka 3 kamer, które komuś wysłał i próbuje je odzyskać, może trochę na oślep. On niczego z góry nie zakłada - on szuka.

3. Jeżeli masz jeszcze etykietę przesyłki, może to załatwi sprawę.

4. Spokojnie koresponduj ze sprzedającym

4.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kamilkob Sprzedawca żeby postawić Ci zarzut musi mieć niezbity dowód . Jeśli to co piszesz jest prawdą po prostu zapomnij. 

oznacz moderatorów