anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wysłał link do oferty na komunikatorze, płatność tylko BLIK, czy to prawdziwa oferta?

Client:106930527
#2 Obserwator#

https://allegro.lokalniepay.pl/oferta/170171222047685085611023803403424440952  
czy ten link do oferty jest bezpieczny?

Dostałem od pana z Facebooka, aczkolwiek porównałem inne linki z ofert z allegro lokalnie, i różnią się.

Nie jestem pewny czy jest bezpieczny zakup.

oznacz moderatorów
626 ODPOWIEDZI 626

Client:46290023
#1 Nowicjusz#

Na stronie alegro lokalnie zamawiałem felgi zamówiłem je nie dostałem żadnego potwierdzenia a ubylo mi z konta 1500 złoty miałem kontakt z tą osobą nawet wysłał mi linka na allegro lokalnie mam nawet skriny z ubytki konta na jakie poszło i rozmowe z tą osobą. A nie przyszło do nie a ta osoba mnie zablokowała.Prosze o informacje 

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

nie kupuje się z podesłanych linków

bo są spreparowane stylizowane na Allegro a to ściema

pozbyłeś się środków - Policja - nic nie odzyskasz

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:46290023 zgłoś na policji art 286 kk ale na odzyskanie kasy nie licz tak to jest jak się kupuje z podesłanych linków z fb

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:46290023 Informacje są takie że straciłeś 1500zł i z dużym prawdopodobieństwem ich nie odzyskasz, należy to zgłosić na Policję.

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Podaj tego linka. Pokażemy gdzie się dałeś oszukać, przynajmniej niech inni skorzystają i zobaczą na co uważać.

 

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

Lukaszacka
#2 Obserwator#

Witam wczoraj dokonałem zakupu jacuzzi na allegro lokalnie. Wpłaciłem pieniądze osobie blikiem na podane konto jednak kontakt z tą osobą się urwał i nie ma też już strony na której zakupiłem towar. Myślę że zostałem oszukany co można zrobić w tej sprawie ?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Lukaszacka jak ktoś podesłał Ci link i z niego "kupiłeś" i zapłaciłeś zostałeś oszukany. Zgłoś się na policję i do swego banku.

oznacz moderatorów

Lukaszacka
#2 Obserwator#

Czy allegro może zrobić coś w tej sprawie ?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Lukaszacka jak zakup z fałszywej strony to nic nie zrobi bo i z jakiej racji 

Pokaż link może ktoś będzie inny dał się nabrać lub będzie szukał 

oznacz moderatorów

Lukaszacka
#2 Obserwator#

IMG_0023.png

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Dziewczyny odsłońcie proszę grafikę  @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @ko_alka @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

Jeśli dostałeś od kogoś link z dziwną domeną na początku to na 99% było to oszustwo - należy zgłosić to na policję.

Samo Allegro nic z tym nie robi bo zakup nie był dokonany na ich platformie - trzeba uważnie sprawdzać w co się klika niestety 😕

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

Pozostaje na przyszłość kopiować numer oferty o ile jest widoczny i sprawdzać czy taka oferta naprawdę istnieje na allegro. Droga aczkolwiek cenna lekcja

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Lukaszacka Nie kupiłeś tylko zasponsorowałeś oszusta.

oznacz moderatorów

Client:108887799
#1 Nowicjusz#

    Znalazłem fajna ofertę na **piiip**  z Logitech g29 za 500zl czy to jest prawdziwy link do allegro co wysłał mi sprzedający na 99'9% jest to oszustwo ale wolę się zapyta

 

Link 

 

 

https://312829.pl/oferta/l/Jak-nowa-Kierownica-Logitech-g29-na-Gwarancji-z-shifterem-569402027?id=7a...

 

 

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

A znasz domenę 312829.pl żeby coś wystawiała? To jakaś konkurencja Allegro?
Widać na pierwszy rzut oka że to oszustwo. nie klikaj w nic.

Pamiętaj że chytry traci 2 razy

oznacz moderatorów

Client:108887799
#1 Nowicjusz#

Okej dzięki 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:108887799 Oszustwo, stracisz kasę.

oznacz moderatorów

Kingamamaj1979
#8 Zapaleniec#

Z marketplacu na fb dostalam link do aukcji z okazyjna cena niestety nie mogę otworzyć tego linku na moim zalogowanym koncie, poza tym nie mogę w ogóle dodać przedmiotu do koszyka. Jak wpisuje tytuł ogłoszenia na allegro nic takiego mi nie wyskakuje. Czemu tak się dzieje i czy to nie jakis przekręt? Będę wdzięczna za odpowiedź i pomoc 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dlatego że to link do próby oszustwa, uważaj bo stracisz kasę.

oznacz moderatorów

NipponShorty
#13 Ambasador#

jak dostałaś link od kogoś to najlepiej zapomnij o nim bo to oszustwo.

oznacz moderatorów