anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wystawia przedmioty w nieprawidłowych kategoriach od kilku miesięcy

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

Czy jakis moderator od allegro zagląda tutaj czasem? Mam już dość tego typa - https://allegro.pl/oferta/kombinacje-pretow-teleskopowa-wedka-combo-pelny-ze-10548013614?utm_source=... - ktory wystawia sprzęt wędkarski z Chin w dziale Komputery. To trwa juz od kilku miesiecy, ostatni raz jak zglosilem tego typa na chacie allegro, powiedzieli mi, ze mam zgłosić osobno każdą aukcje przez linki na aukcjach. Czy wy jestescie powazni? Kilkadziesiąt aukcji? W koncu jego aukcje zostaly usuniete, pozniej pojawily sie ponownie, pozniej znowu i tak w kółko. Czy mozna sobie robic śmietnik na allegro bez żadnych konsekwencji? Rano mam zaspamowany caly email z obserwowanymi aukcjami jego sprzętem wędkarskim.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Nie zgłaszaj na żadnym czacie i nie zgłaszaj pojedynczo, tylko zgłoś przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e... podając link do wszystkich jego ofert. Otrzymasz w odpowiedzi informację mailową o podjętych działaniach. Działania te będą prawdopodobnie nieskuteczne, dlatego w tej samej korespondencji, klikając "odpowiedz", zgłaszaj to samo ponownie. Czasem trzeba to robić kilka, kilkanaście razy aby zgłoszenie przyniosło jako taki skutek. Wymóg zgłaszania pojedynczych ofert jest niepotrzebnym utrudnieniem dla zgłaszającego.

oznacz moderatorów

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

Ja widzialem ten formularz, ale tam trzeba zglaszac oferty osobno, ten typ ma wystawione 88 aukcji ze wędkami w dziale płyty główne, chyba ich p... jesli ktos mysli, ze będę spędzał pół dnia kopiując każdą osobną aukcje, kiedy on sobie znowu je wystawi tydzien pozniej.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie trzeba osobno. Podajesz w treści zgłoszenia link do wszystkich ofert. Na dole wpisujesz jedną przykładową ofertę i w treści zgłoszenia, przy linku do wszystkich ofert informujesz, że zgłoszenie dotyczy wszystkich ofert.

Nie myśl szablonowo 🙂

oznacz moderatorów

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

A to brzmi jak dobry plan, spróbuję i dziekuje 🙂

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@DziubekR1, zgłosiłam sprawę do odpowiedniego działu. Oferty, które wskazałeś zostały zakończone.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@mr_oma czy jako firma ten sprzedawca może udostępniać rękojmię na 1 rok, bo coś mi się nie wydaje, a właśnie tak ma wpisane w co najmniej jednej aukcji?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@domkar04, jeśli chodzi o reklamację w ramach rękojmi przy zakupie konsumenckim, sprzedający odpowiada z tytułu rękojmi przez 2 lata od wydania rzeczy.

Termin ten może zostać skrócony w przypadku zakupu konsumenckiego, jeśli rzecz jest używana (do 1 roku), jednak informacja na ten temat musi zostać przekazana przed zawarciem umowy - musi znajdować się w ofercie.

Reasumując - masz rację, jest co najmniej kilka ofert z takim zapisem, zgłoszę to. Dzięki za zwrócenie na to uwagi. 🙂

 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@DziubekR1 to norma dla chińskich sprzedawców, będą usuwać jego aukcje, a on dalej będzie je wznawiał zewnętrznymi programami, nic mu nie zrobią dopóki płaci prowizje

oznacz moderatorów