anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający zablokował mi możliwość kupna z jego aukcji, co mogę zrobić?

Ms11
#7 Wielbiciel#

Sprzedający zablokował mi możliwość kupna na jego aukcjach. Jako powód podał to, że zaniżam mu statystyki bo wystawiłem 4* na jeden a parametrów aukcji, na pozostałe 5*. Co można z tym zrobić ? Sprzedający odmawia usunięcia z czarnej listy.

oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66

LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie nic nie zrobisz, wg prawa to jest bezprawne ale.... co pójdziesz do sądu? Kup z innego konta.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Ms11 ma prawo, poszukaj innego sprzedawcy 🙂 

Wiesz że sprzedawca za obniżone gwiazdki traci jakość, smarta, super sprzedawcę czy wysokie pozycje na liście ofert ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Ms11 Ma do tego pełne prawo > i pewnie wystawiłeś 4gw bez żadnego komentarza > ot tak sobie. Możesz iść do sądu > tylko czy warto? Allegro nie będzie interweniowało.

oznacz moderatorów

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

Zgodnie z art. 135 kodeksu wykroczeń karą grzywny może być ukarana osoba zajmująca się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, jeśli umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, jak napisałem może iść do sądu.

oznacz moderatorów

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

lepiej do Inspekcji Handlowej - szybciej i pewniej

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Iść możesz ale raczej szkoda butów .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Buty da się kupić na Allegro, najlepiej z Chin.🤣

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tak ,ale w takich za daleko nie zajdziesz.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jacek7474 Bezpodstawne zaniżenie oceny o 1 gw i strata na jakości sprzedaży > to jest uzasadniona przyczyna

oznacz moderatorów

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

jasne, ciekawe czy do tego stanowiska przychyliłaby się Inspekcja Handlowa lub co na ten temat powiedziałby Rzecznik Praw Konsumenta. oczywiście, że nie jest to uzasadniona przyczyna, konsument ma prawo do wyrażenia swojej opinii - po to te opinie są - inaczej nie miałyby sensu, chyba że allegro oficjalnie napisze w regulaminie, że wystawiać można tylko opinie pozytywne 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jacek7474 Jak ma duzo wolnego czasu i zapału, to może pisać lub iść gdzie chce. Tylko to bardziej wygląda na urażoną dumę. Niech kupuje gdzie indziej > nie da się?

oznacz moderatorów

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

dlaczego ma pozwolić na to, żeby sprzedawca łamał jego prawa? dziwię się, że allegro nie interweniuje - przecież oni też za to odpowiadają -  kto u nich sprzedaje i jakie stosuje zasady - chociaż  moje ostatnie doświadczenia z allegro są bardzo negatywne - więc w sumie, to się nie dziwię

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jacek7474 To Allegro wprowadziło listę "moi nieaktywni kupujący" > chyba w jakimś celu > więc nie będzie interweniować. Przecież może iść na skargę > nawet założyć sprawę w sądzie > jak ma dużo czasu i zbędnej kasy. A może to prywatny sprzedawca i UOIKK ani PIH nic mu nie mogą zrobić. 

"szczęśliwy w swym szaleństwie, człowiek wziął w ramiona diabła"😁

oznacz moderatorów

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

art. 135 kodeksu wykroczeń dotyczy prywatnych sprzedawców. a Inspekcja Handlowa czy Rzecznik Praw Konsumentów są po to, by pomagać konsumentom, również w takich sprawach. to oczywiste, że konsument z reguły nie ma czasu ani chęci na dochodzenie swoich praw w sądzie. I po to ustanowiono te instytucje. gwarantuje, że chętnie się tym zajmą, wystarczy do nich zadzwonić. policja czy prokuratura też muszą przyjąć zgłoszenie w sprawie art. 135 kodeksu wykroczeń i się tym zająć. nie trzeba nic robić, tylko zgłosić odpowiednim instytucjom

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jacek7474 No to niech zgłasza > na co czeka? > takich wpisów była już na AG cała masa > łacznie ze straszeniem UOKIK-iem, Policją, sądami . jak do tej pory nikt się nie wystraszył i lista MNK dalej funkcjonuje z powodzeniem.

Ciekawe czy jak byś sam sprzedawał i z dnia na dzień stracił Smarta, SS i obniżyło Ci pozycję w rankingach to byś nie skorzystał z tej listy? > wszystko przez -1gw bez uzasadnienia > bo "zupa była za słona"?

Bardzo dużo takich zaniżonych ocen jest wystawianych nie wiadomo dlaczego > po prostu ot tak.

U mnie funkcjonuje taki negatyw 3x1gw, wystawiony bez żadnego uzasadnienia po 6 tygodniach od zakupu > ani be, ani me, ani kukuryku za co? 

Zanim się wystawi taką ocenę to można skontaktować się ze sprzedawcą i wyjaśnić sprawę > załatwić polubownie > dogadać się. Tylko po co? Mam muchy w nosie > obniżę mu ocenę > niech ma .

oznacz moderatorów

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

nie chodzi straszenie, chodzi o to, żeby rzeczywiście zgłosić sprawę - jak się tym zajmą odpowiednie instytucje, to skończą się takie praktyki - to allegro powinno o to zadbać, ale skoro nie dba, konsumenci powinni to ukrócić - jeżeli jest możliwość wystawienia ocen bez uzasadnienia, to konsument nie musi uzasadniać - i nie mogą go spotkać żadne negatywne konsekwencje - opinia to opinia, czyli jego subiektywne odczucia - zresztą w tej sprawie była jedna ocena 4 - reszta 5 - litości!!!!!!!!!!!!

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@jacek7474 Dyskusja z Tobą przypomina "kopanie się koniem" > nie zdajesz sobie sprawy ile złego może wyrządzić ta -1 gwiazdka > już pisałem > utrata pozycji w rankingu > utrata Smarta > utrata SS > niech idzie nawet do URM > jak ma taki kaprys > ja też bym nie chciał takiego kupującego. Możesz nie odpisywać > szkoda mi już "obijania palców o klawiaturę"

Żadna z tych Twoich "odpowiednich instytucji" się tym nie zajmie > może przyjmą zgłoszenie > i na tym się skończy. Enjoy.🤣

oznacz moderatorów

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

gwarantuje, że się zajmą, bo są do tego powołane, jeśli tylko ktoś zdecyduje się zgłosić, UOKiK już nie raz wlepiał kary prywatnym przedsiębiorcom za naruszenia praw konsumentów, wystarczy wejść na ich stronę, żeby się przekonać, ja z kolei nie mam wrażenia że tracę czas odpisując, widzę tutaj wiele sytuacji naruszania praw konsumenta i uważam, że należy rozpowszechniać wiedzę o tych prawach, bo tylko tak dojdziemy do cywilizowanego poziomu, inaczej jeśli chodzi o prawa konsumenta pozostaniemy na "dzikim zachodzie" lub "dalekim wschodzie" (jak kto woli)

oznacz moderatorów