anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający zablokował mi możliwość kupna z jego aukcji, co mogę zrobić?

Ms11
#7 Wielbiciel#

Sprzedający zablokował mi możliwość kupna na jego aukcjach. Jako powód podał to, że zaniżam mu statystyki bo wystawiłem 4* na jeden a parametrów aukcji, na pozostałe 5*. Co można z tym zrobić ? Sprzedający odmawia usunięcia z czarnej listy.

oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66

Client:96810784
#13 Ambasador#

Ciekawe co zrobi kupujący jeśli to jego bezpodstawnym zaniżaniem ocen się zajmą- bo na to też są paragrafy.

 

"jeżeli jest możliwość wystawienia ocen bez uzasadnienia, to konsument nie musi uzasadniać"

Ale jeśli jest możliwość dodania do czarnej listy to już sprzedający nie może tego robić bo zaczniesz tupać nóżkami?

oznacz moderatorów

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

tak? a jaki konkretnie paragraf, bo nikt o nim nigdy nie słyszał, a o art. 135 k.w. jakoś tak

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo nie ma takiego paragrafu, kiedyś była tzw. CL i mocno krytykowana, Allegro doskonale o tym wie i często jest pisane tu na forum że taka blokada jest niezgodna z prawem, zmienili nazwę z CL na MNK.

oznacz moderatorów

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

widzę że allegro nie dba o swoich klientów, a konkurencja i owszem

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@LEW433 no nie wiem, ja bym w sądzie na pewno nie szedł drogą blokuje bo ktoś mnie źle ocenił. Dodaje go do nieaktywnych ponieważ był niezadowolony z zakupów i staram się go ochronić przed tym niezadowoleniem w trakcie następnych zakupów - wszystko w trosce o kupującego. 

A CL znikło bo nie wolno tak brzydko nazywać ... nunu 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

24KK na przykład

 

a co do 135kw na który się powołujesz to przeczytaj go ze zrozumieniem bo jest tam bardzo istotny fragment: "bez uzasadnionej przyczyny"

oznacz moderatorów

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

24 kk - gratuluję znajomości prawa - pewnie chodziło o k.c., czyli nie karny tylko cywilny, to po pierwsze, po drugie tam jest o naruszeniu czci - nie można tego zrobić wystawiając komuś w ocenie bardzo dobre i dobre oceny, to absurd jakiś

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Owszem, można bo przynosi to wymierny spadek sprzedaży który można łatwo udokumentować porównując do poprzednich okresów. "gratuluję znajomości prawa hehe" 😉

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@Client:96810784  napisał(a):

24KK na przykład


"Art.  24.  [Karalność prowokacji]

Odpowiada jak za podżeganie, kto w celu skierowania przeciwko innej osobie postępowania karnego nakłania ją do popełnienia czynu zabronionego; w tym wypadku nie stosuje się art. 22 i 23."

Jakoś nie widzę tu związku z ocenianiem sprzedawców w internecie.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

KC*

...myślący człowiek przy takiej podpowiedzi umiałby znaleźć potrzebny artykuł bez pajacowania.

oznacz moderatorów

Ms11
#7 Wielbiciel#

Dlaczego osądzasz, że bezpodstawne. Sprzedający dostał 4 gwiazdki (czyli w sumie ocena pozytywna) za czas wysyłki i kontakt z klientem. Pozostałe oceny na 5*. Za czas wysyłki ponieważ zwlekał z wysyłka o dwa dni robocze dłużej niż zadeklarował a za kontakt z klientem ponieważ nie był łaskaw odpowiedzieć na moje pytanie kiedy zrealizuje zamówienie. I nie, nie ustawił ograniczenia dostępności na Allegro. Uważam, że 4* to i tak wyjątkowo pobłażliwa ocena. Strata na jakości sprzedaży ? O jakość sprzedazy trzeba zadbać w inny sposób niż blokowanie "potencjalnie niechcianych" klientów. Kontaktowałem się z człowiekiem telefonicznie i po chwili rozmowy od razu można stwierdzić, że to nadęty bufon. Owszem, nie kupie już tam nic więcej nie mniej jednak czuję, że pogwałcono w tym przypadku prawo a już na pewno regulamin portalu Allegro.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Ms11  napisał(a):

Sprzedający dostał 4 gwiazdki (czyli w sumie ocena pozytywna) 


Wszystko poniżej 4,75 to ocena negatywna ponieważ to oznacza, że jakość transakcji była NIEDOPUSZCZALNA. 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Po co chcesz nadal kupować u sprzedawcy którego jakość obsługi ci nie odpowiada?

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@Client:96810784 Jak to nie odpowiada mu jakość obsługi? Przecież wystawił ocenę dobrą albo nawet idealną (nie wiadomo, który z obszarów ocenił na 4*, co też znaczy dobry).

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@Client:107370536 4* oznacza dobry? 
Przecież w statystykach allegro 4,75 to jest poziom NIEAKCEPTOWALNY ! 
4,90 - to ledwie NEUTRALNY 

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@sl-aw-ek Mieszasz dwa systemy walutowe. 😉 Według Allegro cztery gwiazdki przy ocenie jakości obsługi oznaczają poziom dobry, a pięć - idealny.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Średnia z tych samych ocen jest oznaczana zupełnie inaczej. Dwie oceny dobre dają wynik nieakceptowalny.

oznacz moderatorów

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

widzę, że są tutaj sami zwolennicy naruszania praw konsumenta. gratuluję allegro - w szczególności za brak reakcji - najlepiej jest wmówić konsumentowi, że nie ma żadnych praw

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@jacek7474 Niech Cię nie zmyli nazwa tego forum. W "dyskusjach kupujących" biorą udział wyłącznie sprzedawcy. Często są to handlarze podróbkami perfum i innymi śmieciami z niemieckich szrotów.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Wnioski z autopsji? 🤣

oznacz moderatorów