anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający zakaz/ograniczył kupno w jego sklepie na allegro.

Client:41863463
#7 Wielbiciel#

Witam,

Jakiś czas temu kupiłem na allegro produkty, które nie dotarły do mnie w całości( z paczki się sypały produkty spożywcze) związku z tym nie odebrałem paczki. Teraz po jakimś czasie wchodzę na konto allegro sklepu a w koszyku widzę, że sprzedający mnie zabanował. Ograniczył do 0 możliwość kupna w jego sklepie czy to jest w ogóle legalne? Spotkaliście się z takim czymś?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

MikroLITY
#13 Ambasador#

W uzasadnionych przypadkach jest legalne - dlatego Allegro pozwala na tworzenie takiej blokady. Tak, spotkałem się z czymś takim.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:41863463  sprzedający nie może odmówić sprzedazy bez uzasadnionej przyczyny to byłoby niezgodne z prawem

Jeśli sprzedający odmawia sprzedaży z jakiejś przyczyny jest to zgodne z prawem. Natomiast o zasadności przyczyny może roztrzygnac tylko sąd.

Najprościej napisac do sprzedającego i spróbowac wyjaśnić. Powodzenia

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:41863463 Po co chcesz drugi raz kupować u tego samego sprzedawcy, skoro pierwszy raz był nieudany > kup gdzie indziej

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 tu nie chodzi o możliwość zakupu , problemem jest sponiewierane EGO autora wątku .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mdrogeria Tak myślałem > ale wydawało mi się, że się do tego sama przyzna > marzyciel jestem, nie?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:41863463 nie odebrałeś paczki tzn że przewoźnik naliczył sprzedawcy za tą paczkę opłatę i dlatego masz bana na zakupy u niego. Trzeba było paczkę odebrać i zgłosić reklamację na uszkodzenia towarów u sprzedawcy lub zglosić zwrot z tytułu niezgodności towaru z opisem (uszkodzone produkty)

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@az1rael    a to jest jakiś obowiązek odebrania przesyłki jeśli jest uszkodzona? 😮

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ale protokół szkody trzeba było spisać i zaznaczyć powód nieodebrania paczki u kuriera bo w tym momencie to kupujący może twierdzić że paczka była uszkodzona albo towar a sprzedający że kupującemu się odwidziało i jeszcze chamsko sobie nie odebrał, a gdzie są kwity jakieś? Jak już mamy jakąś procedurę to warto ją zakończyć bo potem jest obrzucanie się mięsem i skakanie sobie do oczu; u mnie w firmnie jak wysylamy puszkę plastikową z białkiem i jest ona szczelnie 2 krotnie zapakowana bo zgrzew i nakretka a kurier podczas transportu dociśnie paczkę to potrafi do środka wywalić ciśnienie i zgrzew i kapsel, klient dwoni informuje co sie stało wysyła zdjecia lub spisuje protokół i go podsyła, odsyła uszkodzoną puszke i dostaje nową

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@az1rael a gdyby odebrał to sprzedawca mógłby powiedzieć "po co Pan odbierał jak było widoczne uszkodzenie" 🙂 Jak się nie odbierze to nikt kupującego nie oskarży, że sam uszkodził. W przypadku np. przesyłek paczkomatem często się tu radzi, aby uszkodzonych paczek nie odbierać, zaznaczyć "mam uwagi do paczki" i włożyć paczkę z powrotem. Bo jak się odbierze to może przedmiot upadł w domu albo coś..

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay Tylko po co chce zamawiać u tego samego sprzedawcy? > nie ma innych > chyba ta cała dyskusja została spowodowana urażonym ego > " jak to - nie chce mi sprzedać"

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Ziolko39 może on do tego sprzedawcy nic nie ma. Doszło uszkodzone to nie odebrał, aby było jasne, że uszkodzenie nastąpiło w transporcie. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@vonNogay Znamy tylko jedną stronę medalu > wersję kupującego > a jaka jest druga? > dlaczego pomimo mojego dwukrotnego pytania nie odpowie > po co chce kupić jeszcze raz u tego samego? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@vonNogay ale jest ślad w systemie odmowy a tu to nie wiadomo co i jak. Zglasza się sprzedawcy uszkodzenie paczki robi się zdjecia czy filmik z odpakowania i się spisuje protokół albo przesyła sprzedawcy informacje do spisania przez niego protokołu np zdjęcia paczki żeby sobie reklamował u przewoźnika. Ze sprzedawcą się umawia na kolejną wysyłkę zamówienia albo się odtępuje z art 27 uk po spisaniu protokołu jest jasno i przejrzyście a tymczasem biorąc pod uwagę lenistwo i głupotę ludzką to pewnie nie odebrał bo nie i c.uj plus darcie objebali mnie 

oznacz moderatorów

Client:109840791
#9 Pomysłodawca#

@Client:41863463 

Witaj, ukrywanie towaru i odmawianie sprzedaży jest sprzeczne z polskim prawem. Allegro zdaje sobie sprawę z tej niezgodności, dlatego niedawno zmienili zasady tworzenia czarnej listy kupujących i już nie można do niej dodawać wszystkich jak leci.

Jeśli zależy Ci na zakupie u konkretnego sprzedawcy, to możesz założyć sobie na szybko nowe konto, dodać samego siebie do grupy rodzinnej Smart! i kupować u niego dalej z nowego konta. Nie naruszysz w ten sposób regulaminu Allegro.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:109840791 bądzmy precyzyjni odmawianie sprzedaży bez uzasadnionej przyczyny jest sprzeczne z polskim prawem.

To czy sprzedający ma uzasadniną przyczyne do odmowy sprzedazy może roztrzygnąc sąd.

W każdym  wypadku jeśli sprzedajacy ma przyczyne odmowy sprzedaży to może to zrobić natomiast sąd moze roztrzygnąć czy ta przyczyna była uzasadniona czy tez nie

oznacz moderatorów

Client:109840791
#9 Pomysłodawca#

@_Likos_ Bądźmy precyzyjni: Jeśli sprzedający ma uzasadnioną przyczynę odmowy sprzedaży, to może to zrobić.


natomiast sąd moze roztrzygnąć czy ta przyczyna była uzasadniona czy tez nie

Ja bym poszedł z tym dalej: Sprzedający może sobie zatrzymać pieniądze kupującego, a towaru w ogóle nie wysyłać. A o tym, czy takie postępowanie to kradzież, oszustwo, czy niedroga nauczka na przyszłość niech rozstrzyga sąd, a nie Allegro. Może być?

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@Client:109840791 eee... a jakim prawem allegro miałoby cokolwiek rozstrzygać? Kto im nadał do tego prawo? Samosądy z tego co wiem są nielegalne w naszym kraju.

Właśnie na tym polega patologia nieuzasadnionych zwrotów z POK, blokad konta bo studenciak z allegro czegoś nie przeczytał itd. Allegro powinno pomóc np. w zgłoszeniu przestępstwa na policję a nie samo się bawić w zbawcę kupujących.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:109840791  ohh przeciez internet jest pelen takich historii. Ze jedna strona zatrzymuje sobie pieniądze/ przedmioty drugiej. NIewywiązuje sie z umowy ( albo druga strona uważa że ktos sie nie wywiązał) I rzeczywiście wtedy tym sie zajmuje sąd - ergo nie napisałeś żadnej nowości tak to rzeczywiście  działa

Wiec w przypadku z tego wątku jest dokłądnie tak samo. Czy cos było zgodne z prawem czy nie - władnym jest zdecydować  sąd

Przepis jest taki jaki jest . Został przytoczony precyzyjnie a o tym czy jego zastosowanie jest słuszne czy też nie w każdym przypadku jeśłi strony sie nie dogadają - decyduje odpowieni organ.Ot i tyle

oznacz moderatorów

ALL-DA
#13 Ambasador#

@_Likos_  niestety allegro często nie stosuje się do tych zasad i rości sobie prawo do uprawnień które posiada sąd.
Przykładów na forum może być wiele
choćby https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/patologie-z-rozpatrywaniem-alleg...

Pracownik allegro dokonał "samosądu" naliczając allegro protec w kilka min nie czekając na ustosunkowanie się sprzedawcy.

Co więcej pracownicy portalu nie chcą nawet oficjalnie potwierdzić że takie działania są niezgodne z prawem i wynikają przykładowo z błędów pracowników allegro (to że pracownik pochopnie podejmie błędną decyzje można by zrozumieć)
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-pracownik-allegro-ma-prawo-kwestionowa...

 

oznacz moderatorów