anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający zarabiający na kosztach wysyłki - lista

Trojmiast0
#8 Zapaleniec#

Proszę bardzo allegro o ustosunkowanie się do praktyk, praktycznie wszystkie aukcje z filtrami można nabyć w smarcie u tego dostawcy:

https://allegro.pl/uzytkownik/PlanetaAgd_pl?bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-uni-1-2-0205

jednak jedna z aukcji w atrakcyjnej cenie jest pozbawiona SMART a ceny wysyłek są zawyżone:

https://allegro.pl/oferta/3x-filtr-aquaphor-maxfor-b100-25-brita-maxtra-dafi-5660601332

Cena obniżona a przy zakupie 2 pakietów czyli 2 x 3 sztuki koszt dostawy kurierem 23 zł, paczkomat 21 zł a paczka w ruchu 19 zł. Pozostałe aukcje sprzedającego oferują SMART. Czyli jak sprytnie przyciągnąć i naciągnąć klienta ceną.

I tu mamy jawnie do czynienia z zarobkiem na przesyłce. Czy allegro podejmie w tym przypadku kroki? Skoro tak bardzo chce wprowadzić prowizję od przesyłek, może wystarczy monitorowanie zgłoszeń.

Proponuję wrzucanie aukcji tego typu tutaj a allegro niech monitoruje, sprzedający powinni się wstydzić 😕

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Trojmiast0 dziękuję za Twoje zgłoszenie, podjęliśmy już działania w stosunku do tego sprzedającego. Gadne nie jest najlepszym miejscem na zgłaszanie tego typu ofert, dlatego poproszę, abyś w przyszłości: 

  • wysłał nam wiadomość w tej sprawie poprzez ten formularz.
  • zgłosił ofertę przez link, który znajduje się w każdej trwającej ofercie, na dole strony.
 

Gadane - zgłoś ofertę.jpg

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Trojmiast0
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_nic w temacie widzę się nie zmieniło. Nadal sprzedający zarabia na kosztach dostawy.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@Trojmiast0  Może dlatego się nie zmieniło, że jest to bardzo duży sprzedawca ? 

Endrju
oznacz moderatorów

Trojmiast0
#8 Zapaleniec#

@a_broddlatego temat będę drążył nadal. Gdyby to była mała firma to za raz by usunęli aukcję 😕

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Trojmiast0 Poproszę o przykłady konkretnych ofert, ponieważ te które sprawdziłam, są prawidłowe. Jeśli dana oferta budzi Twoje wątpliwości, to tak jak pisałam, najlepiej zgłosić naruszenie poprzez link na dole strony. To zdecydowanie najszybsza i najlepsza metoda. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

@Trojmiast0  Wstydzić się to powinni tacy kapusie jak Ty. Wysyłając towar płaci się nie tylko za nadanie, ale także za opakowanie, taśmę klejącą, wydruk etykiety plus ewentualnie folię bąbelkową. Ciekawe gdzie Ty wrzucasz te koszty?

 

@_HolaOla_  Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. Jeżeli ten klient ucieknie to firma ma w plecy. Warto więc być szmatą?

oznacz moderatorów

Trojmiast0
#8 Zapaleniec#

@pikinier10  - kolejny "Janusz" byznesowy. Głupie pytanie zadajesz i nie świecisz w ogóle inteligencją.. Normalnie wrzucasz w towar i robisz ofertę z normalną wysyłką a nie super oferta 5 zł poniżej ceny pozostałych sprzedawców ale przytnę na wysyłce za kolejne sztuki. Przez takich jak oni i ty allegro wprowadzi prowizję od wysyłki i będzie drożej. Niektórzy potrafią grać uczciwie a niektórzy cwaniakują 😕 ale co mi tam w wolnym czasie przeglądając oferty będę nadgorliwym klientem - będę miał satysfakcję, że ktoś może nie da się naciągnąć na dodatkowe koszty.

Zapytaj najbliższych ci o to o co zapytałeś admina. Uważaj na język bo ci kołkiem stanie.

@_HolaOla_  - dlaczego nie jest najlepszym miejscem? Jeżeli ktoś uważa, że nabijanie klientów na dodatkowe koszta jest uczciwe to niech wie, że jest miejsce w sieci gdzie zawiśnie na karnej tablicy i być może ochroni potencjalnego klienta. Faktycznie, można by wyrzucić linki i wpisać nazwę sprzedawcy + print screeny oferty.

W ogóle to zrezygnowałem z zakupów po takim manewrze. Poszukam sobie stacjonarnie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pikinier10Zgodnie z zasadami Allegro te koszty powinny być zawarte w cenie towaru. Koszt wysyłki to jedynie opłata pocztowa. Poza tym nadgorliwość z pewnością nie jest gorsza od faszyzmu - to wyświechtany i nieprawdziwy slogan.

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

A ja nie rozumiem co to ma w świetle nadchodzących zmian w regulaminie allegro za znaczenie. 

Sprzedawca w takim wypadku zapłaci wyższą prowizję od wysyłki. Klient zna cenę przed wysyłką, więc nie widzę tu jakiegoś celowego oszustwa ze strony sprzedającego. 

 

Weźcie też pod uwagę, że ktoś może mieć zapisanych kilka cenników dostawy w zależności od gabarytu przedmiotów, ilości etc. 

Mógł też nastąpić zwykły błąd ludzki. 

 

Dla mnie większym "oszustwem" i robienie z klientów **piiip**ów są promocje na stronie głównej allegro. 

Kiedy to sprzedawcy walą przeceny po 50-80% , a jak dobrze poszukacie to ten sam produkt znajdziecie kilka-kilkanaście % taniej u innego dostawcy, oczywiście również na allegro !!! 

Czy sztuczne zawyżanie cen produktu pod promocję, nie jest jawnym oszustwem ??!! 

Jakoś lamentu z tego tytułu nie słyszałem. 

Na moje kupujący może sprzedać produkt z milionową marżą albo ustawić koszt wysyłki na poziomie 1 tys. zł 

Po to macie różne rodzaje filtrów, aby ułatwiało Wam wyszukiwanie po tym czego oczekujecie. Ja tak robię i nigdy nic mnie nie zaskoczyło. 

 

To nie jest komuna tylko wolny rynek, opamiętajcie się ludzie. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@pikinier10 niestety

@xyz96ma rację, wg regulaminu allegro opakowanie, taśma klejąca ma być w cenie towaru

więc zgodnie z regulaminem allegro możesz otrzymać negatywa jak przy odbiorze osobistym towaru też nie zapakujesz tak towaru

oczywiście możesz przy zwrotach konsumenckich domagać się zwrotu tego opakowania a nawet odliczyć jego brak Kupującemu

w cenie towaru wg regulaminu allegro mają być także wliczone koszta prowizji

więc jak wystawić aukcje gdzie prowizja jest różna od sposobu wysyłki?

oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

@xyz96  Czasami klient odbiera u mnie osobiście. Czy coś takiego nie jest zatem  oszustwem wobec niego? A slogan jest jak najbardziej prawdziwy.

@Trojmiast0 Chciałeś błysnąć yntelygencją ale za cholerę nie wyszło. Poza tym znasz chyba powiedzenie że kto się przezywa tak się sam nazywa? Sam więc pokazałeś kim jesteś naprawdę.

oznacz moderatorów