anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

NIGDY nie kupuj niesprawdzonych części komputerowych....

mapka102
#8 Zapaleniec#

Witam. Chciałbym wam pokazać jak pewien miły pan sprzedaje "niesprawdzoną" "nie testowaną" część do komputera, podczas gdy już na innej aukcji sprzedaje dokładnie tę samą część, ale jednak już sprawdzoną i testowaną! xD

https://allegro.pl/oferta/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-sb0100-9025120146

"nietestowana"

https://allegro.pl/oferta/karta-dzwiekowa-creative-soundblaster-sb0220-5-1-9020788047

"sprawna" "przetestowana"

I powiedzcie mi, dlaczego allegro na coś takiego pozwala? Widać od razu, że coś tu jest nie tak. A to nie jedyna aukcja. Tego typu cwaniaczków jest cała masa, coś nie działa? Wystawiamy jako nietestowane, wyjęte ze sprawnego komputera x lat temu! 

Nie nacinajcie się na tego typu aukcje. NIGDY nie kupuj niepewnych, niesprawdzonych części, to oszustwo.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mapka102  a nie bierzesz pod uwagę sytuacji, że ma 2 takie same karty, jedną przetestowaną a drugą nie ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mapka102
#8 Zapaleniec#

No to nie mógł tej drugiej też stestować? Każdy troszkę starszy pecet posiada to złącze, więc co za problem to 3 minuty max...........

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mapka102  dopóki są nabywcy, dopóty takie aukcje będą. Różne dziwne rzeczy tutaj sprzedają i inni niekoniecznie je kupują by korzystać z nich zgodnie z przeznaczeniem. Szukasz dziury w całym 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mapka102

sam mam kilkaset kilogramów części komputerowych, które mógłbym wystawić na allegro

same zabytki i rarytasy 286,386,voodoo, riva i nowsze - ale wybacz gdybym miał to testować to każdy produkt kosztowałby ponad 100zł w tym taka karta muzyczna

ja cenie swój czas

nie wystawie ich na allegro bo zawsze znajdzie ktoś taki jak ty, co ma problem dla 10zł

więc większość trafi na recycling

 

policz sobie czas na wystawienie aukcji, zbudowanie środowiska do testów, testy

jest ustawa, która nakazuje pracować za stawkę minimalną, której tutaj nie widzę

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Polecam zajrzeć do działu optyka. Ja widzę 2 różne modele kart, o symbolach SB0100 i SB0220... 🙄

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Czas edycji minął w trakcie edycji posta... Nawet tu są buble w funkcjonalności? @msniezek @nat_not @_HolaOla_ da się coś z tym zrobić?

@mapka102  Wracając do tematu, te karty to prawie to samo ale jak w reklamie - prawie robi wielką różnicę.

Jedna z tych kart to wersja BOX, druga OEM dla bodajże Della i/lub Compaqa. Która jest która popytaj wujka Gugla, ja nie pamiętam już. Jedna ma wsparcie Creative'a, druga nie. Do jednej są sterowniki, do drugiej potrzeba dobrać niereferencyjne. Być może z tego wynika brak przetestowania przez sprzedawcę. Być może nie miał czasu sprawdzać jak pisał @RED a tą drugą np. dostał od kogoś zaufanego lub sam używał?

Ty jednak bez żadnych podstaw postanowiłeś na publicznym forum kogoś oczernić. Chyba czas wrócić do zwyczaju z dawnego Cafe czyli wrzucić potencjalnego, problematycznego pieniacza na czarną listę...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@medalik_2009 To nie jest błąd, ani bubel. Czas na możliwość edycji własnej wypowiedzi od chwili jej opublikowania to dokładnie 10 minut. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Tak, ale jak już zacząłem edytować tą wypowiedź, powiedzmy w 9 min. to mógłby system pozwolić dokonać tej edycji. 😛

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

A gdybyś rozpoczął po 9 minutach i 55 sekundach, system też miałby pozwolić na taką edycję? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@medalik_2009 @_HolaOla_  może z edycją  powinno być tak jak na Allegro Lokalnie, że przebicie w ostatniej sekundzie przedłuża licytacje o dodatkowe  5 minut  😛

_____________
Kama
oznacz moderatorów