anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający zgłosił do Allegro potencjalną próbę wyłudzenia pieniędzy przeze mnie

justyn173
#9 Pomysłodawca#

Swego czasu zakupiłam u jednego Sprzedającego na Allegro dwie książki, które miałam otrzymać w formacie standardowym. Zamówienie przyszło, owszem, tyle tylko, że jedna z nich była formatu kieszonkowego. Zgłosiłam zwrot, przedmiot odesłałam.

Sprzedający o moim zwrocie z pewnością wiedział. Przyczynę zwrotu też znał. Jakoś na tamtym etapie nie pofatygował się napisać wiadomość, że coś tu jest nie tak. Zwrot książek również otrzymał i też jakoś nieprędko kwapił się odezwać. Dopiero w założonej dyskusji zabrał głos.

Sprzedający tłumaczy się, że wysłane zostały dwa wydania standardowe, wydanie kieszonkowego nawet nie miał na stanie księgarni wobec czego pomyłka po naszej stronie nie była możliwa. Gdyby było inaczej, natychmiast oddałby pieniądze i nawet nie odpisywałby w tej dyskusji.

Teraz napisał w dyskusji, że wykonał zgłoszenie do Allegro w sprawie potencjalnej próby wyłudzenia.

Co teraz? Jak mam udowodnić swoją rację? Złożył zgłoszenie do Allegro i co się teraz będzie działo?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

xyz96
#21 Demiurg#

@justyn173 Odesłałaś książki w ramach zwrotu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni, czy była to reklamacja z powodu niezgodności z opisem? Jeśli to zakup od firmy-sklepu, po odesłaniu zwrotu konsumenckiego sprzedawca ma obowiązek oddać pieniądze. Jeśli to reklamacja, może ją uznać lub odrzucić. O zgłoszenie jakiegoś wyłudzenia się nie martw, nic Ci nie zrobi. Masz prawo do zwrotu i do reklamacji, a w tym przypadku po odesłaniu towaru masz prawo domagać się zwrotu wpłaty i nie jest to żadne wyłudzenie. Poproś w Dyskusji o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

justyn173
#9 Pomysłodawca#

Zgłaszając zwrot, wpisałam:

Powód zwrotu:  przedmiot jest niezgodny z opisem (Towar jest niezgodny z opisem/zamówieniem: opis oferty wprowadził mnie w błąd - jeden z otrzymanych egzemplarzy jest innego rozmiaru niż w zamówieniu. Zamiast wydania standardowego, otrzymałam kieszonkowe.)

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No właśnie, ale był to zwrot konsumencki przez formularz Allegro w ciągu 14 dni? Czy było to własne pismo reklamacyjne? To dwie różne sprawy.

oznacz moderatorów

justyn173
#9 Pomysłodawca#

Zwrot przez Allegro, jestem Klientem oferty SMART! i to zgłaszałam przez niego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No więc sprawa jasna. Napisz w Dyskusji, że było to konsumenckie odstąpienie od umowy w ciągu 14 dni i sprzedawca ma obowiązek oddać pieniądze. Formularz zwrotu na Allegro jest odstąpieniem od umowy, gdyż jest dostępny przez 14 dni tylko wtedy, gdy sprzedawca daje czas na odstąpienie od umowy w zakładce Zwroty. Podanie powodu zwrotu nie ma nic do rzeczy, można go podać, a można go w ogóle nie podawać w takim przypadku. Sprzedawca musi oddać pieniądze.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@justyn173 Czy możesz podać link do aukcji z książką, która przyszła w formacie kieszonkowym?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

justyn173
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@justyn173 Dziękuję 🙂 Czy książka ma te rozmiary?

 

  • Szerokość produktu:
    14.5 cm
  • Wysokość produktu:
    20.5 cm

 

Ula

Ula
oznacz moderatorów

justyn173
#9 Pomysłodawca#

Jednak tak. druga już nie. Bo kupiłam dwie sztuki. Jedna z nich była w formacie standardowym, a druga to tzw. pocket, czyli wydanie kieszonkowe.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@justyn173 Nie musisz się tu tłumaczyć, nie daj się wciągnąć w dyskusję bo zaraz ktoś Cię przekona, że nic Ci się nie należy. Zrobiłaś zwrot konsumencki i masz prawo do zwrotu wpłaty. Napisz to w Dyskusji na Allegro i poproś o pomoc pracownika serwisu.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@justyn173 No, to cuda jakieś. Dopytuję, bo sama miałam podobną sytuację z kupującą, która chciał mi odesłać przedmiot kupiony nie u mnie. W jednej przesyłce przyszły te książki?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

justyn173
#9 Pomysłodawca#

Tak. Zwróciłam nawet wszystko w oryginalnym opakowaniu, jak wszystko otrzymałam.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@justyn173 W takim razie odpisz do Allegro, wyjaśnij i czekaj na pieniądze od sprzedawcy. Jeśli Ci nie zwróci, wystąpisz do POK o odszkodowanie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@justyn173 I sprawa załatwiona, masz otrzymać zwrot wpłaty, a jakimiś "wyłudzeniami" się nie przejmuj.

oznacz moderatorów

justyn173
#9 Pomysłodawca#

Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji...

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@justyn173 Nie ma się czym przejmować 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie przejmuj się, sprzedawcy na Allegro czasem straszą sądami niemal za wszystko, nawet za negatywne komentarze 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@justyn173 to sprzedający ma udowodnić zgodność wysyłanego przedmiotu . Jeśli nie miałby nic za uszami w dyskusji umieściłby filmik albo chociaż fotkę pakowanych produktów .Miota się dlatego próbuje Cię nastraszyć . Allegro nie będzie miało żadnych podstaw do przyznania mu racji .

oznacz moderatorów

justyn173
#9 Pomysłodawca#

Chyba teraz, to ja będę musiała za każdym razem, kiedy otrzymuję paczkę z zamówieniem, nagrywać filmiki lub robić zdjęcia.

oznacz moderatorów