anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedajacy nie wyslala paczki w ciagu 7 dni

Derexav
#2 Obserwator#

Witam. (Sprawa dotyczy allegro lokalnie) 

Sprzedajacy nie wyslala mi towaru w ciagu 7 dni od daty zakupu I platnosci. Dzien wczesniej otworzylem dyskusje na ktora nie odpowiedzial w wyznaczonym czasie. Paczka zostala wyslana dzisiaj z oczywistymi wymowkami ze "nie widziala" wiadomosci , mimo iz logowala sie na Allegro codziennie. Poinformowalem takze wczesniej ze nie chce juz paczki I w gre wchodzi tylko zwrot do czego sie nie dostowala. Po wezwaniu pracownika allegro do pomocy ten stwierdzil ze nie przysluguje mi takie prawo. Jezeli tak wyglada "lokalnie" to chyba podziekuje z obu serwisow. 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Derexav Na AL przy zakupie od osoby prywatnej zwrot może się odbyc tylko za zgodą sprzedającego > tak niestety jest wg regulaminu. Pracownik Allegro miał w tym wypadku rację.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Derexav Niestety ale przy zakupie od osoby prywatnej nie przysługuje coś takiego jak "zwrot" - jest on możliwy ale musi on wynikać tylko i wyłącznie z dobrej woli sprzedającego.
Nie jest to 'widzimisie' lokalnie tylko obowiązujących przepisów prawa.

oznacz moderatorów

Derexav
#2 Obserwator#

W regulaminie macie napisane o natychmiastowej wysylce lub maksymalnym terminie do 7 dni. Termin ten zostala przekroczony. Tak samo z terminem 24h na dyskusje. Przedmiot zakupilem od kogos innego a ten mnie nie interesuje. Czyli idac wasza logika to ja mam byc stratny kiedy ktos lamie wasza regulamin? To sa chyba jakies zarty. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Derexav Regulamin regulaminem - natomiast prawo jasno stanowi, że sprzedający będący osobą prywatną nie ma obowiązku przyjmować zwrotów. Zakupiony przedmiot jest Twoją własnością nawet pomimo opóźnienia w wysyłce.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Derexav Napisz skargę do Allegro. Tu są tacy sami użytkownicy jak Ty > piszemy Ci jak to wygląda > nas obowiązuje ten sam regulamin co Ciebie > nie mamy mocy "sprawczej", żeby go zmienic.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Derexav nie wyslala mi towaru w ciagu 7 dni  A czy widniał taki zapis w opisie - ofercie ???

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Derexav  w trąbe muuuu.... se będzie w kulki leciał ...😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie masz prawa zwrotu ale jeżeli sprzedajacy nie wywiązał się z umowy, jaki był czas wysyłki podany w ofercie? jeżeli nie było podanego to wg regulaminu Allegro ma 7dni i teraz jeżeli nie wysłał w tym czasie to nie pisz w dyskusji o zwrocie tylko o niewywiązaniu się z umowy zakupu i odstąpienia od umowy przez Ciebie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Normalka. W mordę, z kopa, cukierka i do domu.

oznacz moderatorów