anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedajacy nie zwrócił pieniedzy za anulowany zakup, co dalej?

M_Valorson
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem przedmiot przez funkcje, allegro zapłać później. Anulowałem zakup, sprzedający nie zwrócił pieniędzy allegro pay. Brak kontaktu ze sprzedającym. Zakup nadal widnieje jako do spłaty. Co dalej?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Jeśli teraz dokonałeś anulowania to odczekaj do poniedziałku i daj szansę sprzedającemu dokonać zwrotu. Firmy zwykle nie pracują w weekendy. W przypadku braku zwrotu rozpocznij dyskusję ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

M_Valorson
#7 Wielbiciel#

Hej, zakupu dokonałem 15 marca, wypadła mi z głowy cała sytuacja, dziś sprawdzałem listę transakcji i ma ona status do zapłaty. 

Pisałem email do sprzedającego, odnośnie anulowania przez mnie zamówienia ale niestety nie otrzymałem odpowiedzi..

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

co to znaczy status do zapłaty

zapłąciłeś za towar czy nie?

oznacz moderatorów

M_Valorson
#7 Wielbiciel#

Przeczytaj wątek od początku.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

W szczegółach zamówienia powinieneś mieć możliwość otwarciach dyskusji ze sprzedającym, jeśli jest taka opcja to otwórz ją i po 24h roboczych poproś o pomoc pracownika Allegro, a ten poprowadzi sprawę dalej. 

Jeśli nie masz możliwości otwarciach dyskusji, skorzystaj z POK

 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

No widzisz.... czyli nie zapłaciłeś, a sprzedający nie otrzymał zapłaty. Kiedy anulowałeś zakup? Kiedy kontaktowałeś się ze sprzedającym? Jak anulowałeś zakup, to został on przez Allegro anulowany, Ty nie zapłaciłeś, sprzedawca nie otrzymał zapłaty - jak możesz od niego wymagać, żeby Ci oddał pieniądze, których nie zapłaciłeś?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@TATLOK - czy Ty w ogóle czytałeś ten wątek? Na jakiej podstawie sugerujesz skorzystanie z POK?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@maxr01 Tak czytałem i w pełni rozumiem. Sugeruje skorzystanie z POK na podstawienie zobowiązania jakie autor wątku posiada wobec pośrednika finansowego "Allegro Zapłacić Później" za anulowane zamówienie.

oznacz moderatorów

M_Valorson
#7 Wielbiciel#

A czytać ze zrozumieniem chłopie potrafisz? Bo w to wątpię. Jest napisane ze skorzystałem z funkcji Allegro zapłać później. Jeśli nie wiesz na jakiej zasadzie działa ta funkcja to się doinformuj. Komentarze tego typu jak twój są zbędne.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@M_Valorson Po anulowaniu zakupu nie otworzysz żadnej Dyskusji. W takiej sytuacji poproś o pomoc Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... Sprzedawca otrzyma odpowiedni komunikat i szybko wpłatę odda. Gdy to zrobi, otrzymasz powiadomienie e-mail od Allegro i Twoja spłata w opcji Zapłać później nie będzie wymagana. Pospiesz się, ponieważ gdy minie 30 dni i sprzedawca pieniędzy nie zwróci, będziesz musiał spłacić przedmiot i później, gdy w końcu zwróci, starać się o zwrot nadpłaty w PayPo.

Tutaj inni Ci źle radzą, a wyjątkowo wprowadza Cię w błąd @maxr01  🙂

oznacz moderatorów