anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedajacy wysłał niesprawny produkt

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Witam zakupiłem kartę graficzną gtx 980ti. Konwersacje prowadziłem z Panem który mi to sprzedawal na **piiip** po otrzymaniu karty i kiedy zobaczyłem że wyświetla pulpit napisałem że jest sprawna. Po dłuższych testach i włączeniu benchmarku okazało się że rdzeń karty najprawdopodobniej jest uszkodzony i napisalen do tamtego pana co robimy z tym faktem Pan nie wykolcal że działała.  Co mogę zrobić, oczywiście zakup odbywał się na allegro. Czy to że na początku napisałem że działa na portalu **piiip** może coś zmienić?

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Czy to że napisałem na początku że działa może coś zmienić? Wynikało mi więc dopisuje 

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Jak coś cała konwersacja odbywała się na innym portalu 

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Napisałeś sprzedającemu, że karta jest sprawna.

Potem napisałeś, że jednak uważasz, że coś jest jednak "najprawdopodobniej" niesprawne w karcie. Nie ma czegoś takiego - albo jest sprawne, lub nie jest sprawne.

Kupiłeś nową kartę, masz gwarancję - odsyłaj do sprzedawcy lub do producenta.

Czy masz jakąś opinię serwisu, że karta jest uszkodzona, czy tylko po własnych testach uważasz, że rdzeń karty jest uszkodzony?

"Pan nie wykolcal że działała" - sorry, ale tego sformułowania nikt nie jest w stanie zrozumieć.

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Karta była używana

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Się wykłócał *

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Jeśli widzę że komputer sie wyłącza, podstawowe gry typu leauge of legends działają bardzo źle 4 fps to w zasadzie wogole nie działa to widzę że jest uszkodzona.

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Ale przez jakąś godzinę działała dobrze następnie zaczęły się problemy w wyłączeniem komputera ekran zaczą migać. To jest możliwe że ochrona kupujacych przyjmie taki zwrot lub allegro coś pomoże?

oznacz moderatorów
terazauto
#13 Ambasador#

@AGD-SERVICE bo nie kolcujesz. Jakbyś kolcował to byś to wykolcował. Proste.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Client:50534741  czy sprzedający zamieścił zrzuty z jakiegoś benchmarku pod obciążeniem w zdjęciach dołączonych do oferty - aukcji na allegro?

Należy wziąć pod uwagę, że ten model GPU jest dość prądożerny. Jeżeli karta miała być sprawna a miałeś wcześniej zamontowaną słabszą lub wgl. nie miałeś dodatkowej karty wpiętej do zestawu tylko korzystałeś z np. wbudowanej w CPU to problemem może być  też zasilacz komputera który może być za słaby do obecnego setupu wszystkich część.

Najlepiej też aby płyta główna miała wgrany najnowszy BIOS/UEFI tak aby wyeliminować i ten powód, że całość nie działa.

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Wcześniej korzystałem z słabszej karty i oraz u kolegi na innym komputerze sprawdziłem też ta karte która kupiłem i ten sam problem występuje. 

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Oferta też znajdowała się na innym portalu ja poprosiłem aby zamiescil ma alelgro w opisie dodał tylko ze sprawna, benchmark było jedno zdjęcie dodane do aukcji ale powiedział że nie ma jak sprawdzic czy karta działa bo komputer już sprzedał tydzień temu, dodał też że jeśli kart aby nie działała to będę mógł oddać a teraz próbuje zrzucić sine na mnie wymyślając jakieś głupie powody typu zasilacz miał za dużo mocy a jak wiadomo zasilacz sam daje tyle mocy do karty ile potrzebuje lub że źle napięcie ustawiłem a ja nic nie podkręcałem więc nic nie ustawiałem

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma znaczenia co pan myśli, masz prawo do złożenia reklamacji, najlepiej z tytułu rękojmi wówczas za towar bezpośrednio odpowiada sprzedającego, więc otwórz dyskusję i tam wszystko wyjaśnij, napisz w niej problemy i złóż oficjalnie reklamację (rękojmia) i sprzedający ma 24godz na odpowiedź, na zwykłam allegro tu: na AL tu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowahttps://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/...

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Tak zrobiłem i tka jak już mówiłem jakimiś głupimi powodami próbuje zrzucić winę na mnie, mówił także czy profesjonalny serwis montował kartę. Z tego co widzę on wiedział że jest uszkodzona i teraz próbuje wymyślać argumenty przeciwko mnie. A z racji że jesteś moderatorem powiedz jakie są szanse na odzyskanie pieniędzy?

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie jestem moderatorem, otwieraj dyskusję, jak sprawa się nie wyjaśni w ciągu 14dni to dyskusję zamykasz jako nierozwiązaną i składasz wniosek do POK: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index szanse są zawsze, nie rozmawiaj z nim poza dyskusję allegro. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

Ale czy jeśli rozmawialiśmy poza allegro wcześniej to może być dla niego jakiś argument że napisałem za karta działa a błąd pojawił się po dłuższej chwil ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Czas na złożenie reklamacji, 2 lata więc nie ma znaczenia, zakładaj dyskusję i tam wszystko opisz. Pamiętaj rękojmia, ma 14 dni na jej rozpatrzenie i jeżeli się nie odniesie uważa się za uznaną.

oznacz moderatorów
Client:50534741
#8 Zapaleniec#

A czy ten sprzedajcy może wymyślić jakiś powód żeby zrzucicie winę na mnie? Pisał mi że serwis powinien ją montować itp

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Czy w opisie oferty była taka zależność?, nie musi. zakładaj i wszystko się wyjaśni.

oznacz moderatorów