anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedano mi podróbkę zamiast oryginału, co powinienem zrobić?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Michal_976
#8 Zapaleniec#

Witam,

Z dużym prawdopodobieństwem sprzedano mi podróbkę zamiast oryginalnego produktu. Chodzi o słuchawki APPLE. Co w takiej sytuacji? Jest jakaś szansa na odzyskanie kasy? Jakaś procedura reklamacyjna?

 

Pozdrawiam

Michał

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak składasz reklamację do sprzedawcy. Skąd wiesz, że to podróbka? ma jabłko ugryzione z drugiej strony?

oznacz moderatorów
Michal_976
#8 Zapaleniec#

Cześć,

Obdarowany prezentem znalazł kilka "drobiazgów", które świadczą, że słuchawki różnią się od oryginału. M.in. korona/pokrętło chodzi z oporem i wydaje dźwięk mimo, że nie powinno. Powinno działać jak w apple watch... Poza tym w pudełku słuchawki nie były opakowane w specjalną folię.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Składaj reklamację jak masz pewność ale pamiętaj że jak zażąda odesłania to będziesz musiał do czasu rozpatrzenia jej wysłać na własny koszt a później Ci dopiero zwróci, otwórz dyskusję to może coś innego Ci zaproponuje.

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Właściwie może być to też efekt wymuszania na sprzedawcach przyjmowania zwrotów wszystkiego co klient odeśle, nawet jeśli zerwane są oryginalne zabezpieczenia bo "opakowanie nie jest częścią towaru".

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Składasz reklamację ale skąd wiedza że nie oryginał? złóż ją najlepiej poprzez otwarcie dyskusji bo tam wszystko sobie wyjaśnicie i jest na Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE a jak zakupu na zwykłym to tu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Michal_976 podaj nick sprzedającego. Czy sprzedajacy ma jakieś negatywne komentarze w których jest zawarte, że sprzedaje podróbki słuchawek?

 

oznacz moderatorów
Michal_976
#8 Zapaleniec#

Cześć, 

Nick sprzedającego to: wangchaochao. Jedna opinia, że to faktycznie nie oryginał. Obdarowany prezentem znalazł kilka "drobiazgów", które świadczą, że słuchawki różnią się od oryginału.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

2139zł. za słuchawki ???

wooowww myślałem że 600 zł to jakaś górna półka. 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Michal_976 Przy zakupach trzeba mysleć. Sprzedawca z Chin ( tu już zapala się lampka) + cena znacznie niższa niż oryginału ( druga lampka) = nie kupuję. Tak niemal 100% pewności że to podróbka. Tak cięzar dowodu spoczywa na tobie.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Przeciez oryginaly robia na tasmie obok w tej samej fabryce ino logo zmieniaja 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przy takich zakupach to już po pierwszej lampce jaka się zaświeca"Chiny" należy się głęboko zastanowić i zrezygnować.

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Jak na sprzedawcę z Chin tylko 2 negatywy to i tak nieźle 😅

O słuchawkach nic nie ma ale prezent o takiej wartości raczej kupował bym w polskim sklepie aby mieć pewność z której taśmy w tych Chinach zjechało 😂

oznacz moderatorów