anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedarz nieistniejacego towaru

Szymon513014
#7 Wielbiciel#

Czy legalne jest sprzedawanie towaru ktorego sie nie ma?

Czas wysylki niby np.24h lub 2/3dni a po zakupie lub u innych po zapytaniu okazuje sie ze towar bedzie za 3 miesiace lub wogole...:/

Na uakcji widnieje info o kilku dostepnych sztukach...

Ja tak kupilem,wplacilem i czekam, czekam az tu nagle telefon ze towaru nie bedzie, albo inny moga wyslac, aukcja zmieniona, tylko cena podwyzszona,reszta identyczna i znowu czas wysylki ten sam jak u mnie? 

Czyzby nagle towar sie znalazl?

3 sprzedajacych ma wedlug aukcji towar na stanie, a po pytaniu lub zakupie "kup teraz" twierdzi ze rowaru nie ma.

Ja uwazam to za oszustwo bo wplacam/zawieszam pieniadze za zakup,(u mnie 619zl) czekam na towar z niecierpliwoscia, i okazuje sie popoze kilku dniach ze nie ma i nie bedzie, po czym nagle aukcja jest zmieniona na inna kwote i kilka sztuk "podobno" dostepnych. Ciekawe czy nagle dostepnych czy jak u mnie...

Gdzie i jak to zglosic????

To jest oszustwo

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Knowhere
#21 Demiurg#

@Szymon513014 To nie tyle oszustwo, co najprawdopodobniej tzw. dropshipping.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Szymon513014
#7 Wielbiciel#

No ok, to dlaczego jest to zatajone, i dlaczego ktos sprzedajac towar okresla czas dostawy nie dotrzymuje go i ponownie towar sprzedaje w cenie drozszej (towar ktorego itak nie ma i znowu go nie doreczy).oszuka kolejne osoby liczace na to ze cos kupily i beda mialy dostarczone w scisle okreslonym terminie....wrrr

Moze wypadaloby napisac "kup,wplac,ja obracam twoimi pieniedzmi, moze kiedys paczka dojdzie do ciebie, moze dopłacisz i wtedy, a moze za jakis czas kase ci oddam, bo nie ma zadnej pewnosci czy towar bedzie...."

No ludzie porazka, robie "kup teraz" swiadomie, bo jest napisane "wysylka w ciagu 24h"

Zalezy mi na kupionym przedmiocie i chce go miec teraz, bo go potrzebuje.

Jedz do mechanika, zostaw auto do naprawy, zaplac z gory,umow sie na odbior jutro, odbierz za np.7 dni bo kontaktu nie bylo, i uslysz ze on jednak nie ma zamiaru ci pomoc...a moze za 3 miesiace... calkiem normalne prawda?

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Szymon513014 Ale nie miej pretensji o to do mnie, tylko do takich sprzedawców. A jeśli masz problem z odzyskaniem pieniędzy od takiego, to po prostu załóż mu dyskusję.
Warto też czytać komentarze zanim cokolwiek się kupi u kogokolwiek i na ich podstawie wyciągać własne wnioski oraz kalkulować ryzyko.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Szymon513014
#7 Wielbiciel#

Nie mam pretensji do Ciebie.

Ale takie ogloszenia powinny zniknac...a nawet nie widze gdzie to zglosic...

Albo niech allegro utworzy nowa kategorie...

Mi nie chodzi o to ze ktos  sprzedaje nie ze swojego magazynu, tylko ze oszukuje z zapewnieniem ze towar niemal natychmiastowo wysyla...a faktycznie nie ma pojecia

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Szymon513014 Na dole każdej oferty, po prawej stronie, masz przycisk "Zgłoś naruszenie zasad" (jeśli chce Ci się tracić czas).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów