anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca żąda dodatkowych pieniędzy po wygraniu w ofercie "Kup teraz"

aegnor20
#1 Nowicjusz#

Witam, wygrałem aukcję kup teraz za określona kwotę. Opłaciłem zaraz po kupnie. Po opłaceniu napisał do mnie sprzedawca, że kwota w aukcji była zaniżona. Zmienił kwotę w aukcji a mnie kazał dopłacić 200 zł i zagroził że w przeciwnym przypadku nie wyślę mi przedmiotu. Czy takie działanie jest dozwolone ? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, takie działanie jest niezgodne z regulaminem Allegro.

oznacz moderatorów

DrapexPL
#12 Orędownik#

Takie działanie jest niedozwolone.

Jeżeli chciał osiągnąć jakąś minimalną wartość poniżej której nie sprzeda towaru - mógł ustawić to na aukcji (ale za to się płaci). Teraz już za późno.

oznacz moderatorów

aegnor20
#1 Nowicjusz#

dziękuje za odpowiedź. Czy kupujący ma obowiązek wysłać mi dany przedmiot za kwotę podaną w aukcji czy może od tak anulować zakup i zwrócić mi pieniądze ? Cena tego sprzętu była dla mnie dzięki temu bardzo atrakcyjna. Sprzedawca jest od kilku lat na allegro i ma dużo pozytywnych komentarzy dlatego nie myślałem, że będę miał takie problemy.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedający ma obowiązek wysłać przedmiot za cenę podaną w aukcji. Jeśli odmówi i zwróci wpłatę, możesz domagać się wydania rzeczy sądownie. Możesz też napisać w tej sprawie do Allegro; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Powinien wysłać, skoro zaniżył to jego problem. Pewnie nie wyśle więc spróbuj podyskutować z nim przez Allegro (sąd -jak masz czas i nerwy i wart przedmiot):https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

aegnor20 Nie możę żądać doplaty , ale na podstawie art. 84 może odstąpić od umowy .

W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć. Dalej ustawodawca precyzuje: Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mdrogeria może taka dopłata, to nowy rodzaj wyrównania sobie wszystkich prowizji.🤣

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

pulkownik66 może , ale kupujący nie musi się zgodzić na warunki inne niż podane w ofercie .

oznacz moderatorów