anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca anulował mój zakup

kiez
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie. Sprzedawca dzisiaj poinformował mnie, iż przedmiot, który zakupiłem na aukcji i go opłaciłem przypadkowo i nieszczęśliwie uległ uszkodzeniu i aukcja została anulowana przez sprzedającego. Czy sprzedający może nie wysłać mi towaru, który wylicytowałem (zakładam, że kwota uzyskana na licytacji nie była satysfakcjonująca dla sprzedawcy)? Czy zakończenie aukcji nie jest wiążące dla obu stron (dla mnie do zapłaty, a dla sprzedającego do wydania towaru)?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

pinsplash
#21 Demiurg#

@kiezNo cóż nie zmusisz go... Jeżeli uważasz że to nieprawdziwa informacja to poproś go o zdjęcie zniszczonego przedmiotu, jak nie prześle to zaraportuj do Allegro i ew. wystaw nega. Ale pamietaj musisz być pewien bo rzeczywiście tak mogło się zdarzyć

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Pakos221
#9 Pomysłodawca#

A jak sprzedawca będzie twierdził że towar został skradziony. A nie zgłaszał na policję bo wartosć była  40 zł.

Czyli nie ma jak udowodnić i jest słowo przeciwko słowu co pozostaje zrobić w takiej sytuacji..

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Pakos221To już zależy od własnego odczucia, teoretycznie powinien pilnować ale z drugiej strony takie rzeczy się zdarzają. Tutaj nikt nie da Ci na ten temat uniwersalnej rady.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Pakos221 Pogodzić się. Wystawić nega. Iść do sądu. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@kiez Jest wiążące, Ale nie ma takiego sposobu, by zmusić sprzedającego do wywiązania się z umowy. Można co prawda próbować sądownie, ale tu musiałbyś udowodnić, że poniosłeś jakąś wymierną stratę. I sens chyba mizerny.. Jak pisał wyżej pinsplash - poproś gościa o dowód na zniszczenie, a jak nie dostarczy - wal nega i tyle. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

z drugiej strony napisze jako sprzedający , czasem takie sytuacje się zdarzają, kiedyś miałam wystawioną jedną sztukę towaru w bardzo promocyjnej cenie , bo ostatnia i chciałam się pozbyć ktoś ją kupił a podczas pakowania przecięłam niechcący nożyczkami. Na szczęście klient był wyrozumiały i nie robił problemów pomimo iż już wpłacił za przedmiot przez payu.

oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

Zawsze może wysłać Ci uszkodzony towar. Bo z tego co rozumiem to chcesz go i koniec kropka nawet jak jest uszkodzony.

oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

Pamiętajcie że NEGATYWAMI POZBYWACIE SPRZEDAJĄCYCH I SIEBIE i innych JAKO kupujących uslug SMART czyli darmowej dostawy.

Och zawistni są Ci Nasi kupujący na Allegro aż żal.

oznacz moderatorów

dzielo05
#10 Popularyzator#

A i jeszcze jedno skoro jest taka możliwość na allegro aby sprzedawca anulował zakup to właśnie w takich przypadkach. Sama tak kiedyś maiłam perfum stłukł mi się podczas pakowania dla klienta. Też mi wystawił NEGATYWA.

Poprostu człowiek człowiekowi wilkiem. Nie dość że strata - to podójna

oznacz moderatorów