anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca e-antur i brak reakcji na dyskusje

patryk112t
#7 Wielbiciel#

Siemka, jak wielu tu allegrowiczów robiłem zakupy u sprzedawcy allegro e antur. Mój zakup odbył się 1 lipca po czym jak 2 lipca zobaczyłem lawinę negatywów na jego profilu allegro to anulowałem zamówienie, było to możliwe bo nie rozpoczął on jeszcze procedowanie mojego zamówienia. Założyłem dyskusję ze sprzedającym miał 24 h na odpowiedź nie odpowiedział nic, poprosiłem o pomoc Allegro, która mi niby przysługuje po takim czasie, ale dostałem wiadomość automatyczną pouczającą sprzedawce, że musi się odezwać. Jak na moje to on takie pouczenia ma gdzieś, bo z tego co piszą ludzie na internecie nie odzywa się do nikogo. Widziałem jednego screena z rozmowy z dyskusji jednego z allegrowiczów gdzie włączył się konsultant allegro, że sprzedający oddaje pieniądze powoli. Ja z racji anulowania zamówienia powinienem dziś dostać przelew, a takiego nie ma, ani nawet wiadomości, że zlecił wgl takowy. Co w takiej sytuacji robić? Pozostaje mi czekać te 14 dni na pojawienie się oznaczenia dyskusji jako nierozwiązana i dopiero z allegro ktoś mi realnie pomoże? I czy ta ochrona kupujących faktycznie działa w razie jak by nie odpowiedział nic ani nie zlecił zwrotu pieniędzy?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@patryk112t Jeśli sprawy nie uda się rozwiązać w dyskusji, będziesz mógł złożyć wniosek o rekompensatę w ramach Allegro Protect. Tutaj sprawdzisz szczegóły.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

patryk112t
#7 Wielbiciel#

Zdałem sobie już sprawę, że jedyne moje rozwiązanie to Allegro Protect, bo sprzedawca zawinął interes z wszystkimi pieniędzmi kupujących. Czytając te regulaminy widzę, że zrobiłem błąd anulując zamówienie bo przy anulowaniu zamówienia wniosek można złożyć dopiero po 14 dniach, a jak czytam jak bym nie anulował to z przyczyn, że nie wysłał zamówienia to po 7 dniach mógł bym złożyć taki wniosek.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@patryk112t Tak działa pomoc Allegro i niestety trzeba poczekać te kilka dni, nikt w 5minut tego nie załatwi.

oznacz moderatorów

patryk112t
#7 Wielbiciel#

Odezwało się do mnie Allegro, dostałem link do zgłoszenia do allegro protect, będę mógł go wypełnić za 3 dni bo minie wtedy 7 dni od zamówienia. Ciekawe czy będą wymagać wizyty na policji ze zgłoszeniem do wypłaty, w regulaminie taka notka jest że mogą wymagać.

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Szanownej pani polecam lekturę, która już upewnia, iż kwoty roszczeń do Allegro Protect przekroczą kilkaset tysięcy złotych.

 

cyt: ""UWAGA WSZYSCY KUPUJĄCY! Sprzedawca ma zamknięty oficjalny sklep i prawdopodobnie zwinął interes bo nawet z najmującym lokal się nie kontaktują. Taką informację otrzymałem od osoby która wynajmuje im lokal w WGE! Od 25 kwietnia 2024 są spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. KUPUJECIE NA WŁASNE RYZYKO! ALLEGRO TEŻ OLEWA SPRAWĘ I NIE ODPISUJE! CO WIĘCEJ SPRÓBUJCIE ZNALEŹĆ KONTAKT ALBO NUMER TEL DO ALLEGRO! JA STRACIŁEM 2399ZŁ! POLECAM FRAJEROM!""

 

https://allegro.pl/uzytkownik/e-antur/oceny?recommend=false&page=2

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Niezły mistrzunio. Allegro stało się  większą dziuplą dla oszustów niż OeLiX 😉

 

https://allegro.pl/uzytkownik/e-antur/oceny?recommend=false&page=1

 
*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

patryk112t
#7 Wielbiciel#

Kiedy sprawdzałem jego opinie, miał może 1 czy 2 negatywne poza tym wszystko pozytywne, dopiero po zamówieniu ludzie zaczęli lawinowo pisać negatywy, wtedy anulowałem zamówienie. Facet od 15 lat na allegro, kto mógł przewidzieć to wcześniej, że wpadnie na taki pomysł by ulotnić się z pieniędzmi kupujących. Od zeszłego czwartku nawet nie pojawia się w swoim sklepie stacjonarnym w warszawie, ludzie go wystalkowali, jego rodzinę, nie wiem co sobie facet myślał odwalając taką manianę. Miejmy nadzieje, że pójdzie po rozum do głowy i odda te pieniądze, ale renomy sklepu już nie odratuje, a ludzie polecali sobie go nawet na forach.

Powinno być tak jak ma o e lix:D, platforma trzyma kasę cały czas, dopiero jak kupujący potwierdzi że wszystko ok, sprzedawca dostaje pieniądze.

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

@patryk112t  Sorry, ale dla mnie to niepojęte, że dział bezpieczeństwa Allegro jest powolny jak indyjska kolej w XIX wieku.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

patryk112t
#7 Wielbiciel#

Powiem tak, też mnie to zdziwiło, że typek od 1 lipca dostaje coraz więcej negatywów, a zakończyli mu sprzedaż produktów dopiero wczoraj około 16.

Oszust loguje się na swoje konto allegro codziennie nawet teraz 2 minuty temu miał ostatnie logowanie, ciekawe co tam kombinuje.

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Jak to co ? Sprawdza, czy prokurator lub policja pisze mi wiadomość prywatną 😉

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

patryk112t
#7 Wielbiciel#

Czytając komentarze to on nie wysyłał już zamówień nawet z połowy czerwca, ludzie naiwnie czekali do początku lipca z wystawieniem komentarza, allegro przecież ma do tego wgląd kiedy jaka wysyłka jest i czy doszła, po 3 czy 4 takich akcjach, że nie wysyła od razu powinien dostać blokadę konta. Nie było by takiej skali oszukanych. Zapewne dopiero teraz po tej aferze pomyślą jak usprawnić wyłapywanie takich oszustów, albo obetną zakres ochrony dla kupujących ...

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#
02 lip 2024

"UWAGA WSZYSCY KUPUJĄCY! Sprzedawca ma zamknięty oficjalny sklep i prawdopodobnie zwinął interes bo nawet z najmującym lokal się nie kontaktują. Taką informację otrzymałem od osoby która wynajmuje im lokal w WGE! Od 25 kwietnia 2024 są spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. KUPUJECIE NA WŁASNE RYZYKO! ALLEGRO TEŻ OLEWA SPRAWĘ I NIE ODPISUJE! CO WIĘCEJ SPRÓBUJCIE ZNALEŹĆ KONTAKT ALBO NUMER TEL DO ALLEGRO! JA STRACIŁEM 2399ZŁ! POLECAM FRAJEROM!"

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów