anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca jeszcze nie nadał przesyłki, a termin dostawy już minął

Client:99890959
#8 Zapaleniec#

Cześć! 🙂 29 marca zamówiłam przedmiot, który miał być dostarczony do wczoraj (01.04). Problem w tym, że sprzedawca nawet nie nadał jeszcze przesyłki. Pisałam do niego wczoraj i w odpowiedzi przeprosił za opóźnienie i zadeklarował, że wyśle produkt dzisiaj (czyli wczoraj), jednak znowu tego nie zrobił. Produkt to materac, a łóżko zamówione dzień wcześniej od innego sprzedawcy leży już skręcone w pokoju i czeka. Co mogę zrobić w tej sprawie?

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:99890959  Rozpocznij dyskusje, sprawa powinna nabrać rozpędu. Allegro Ci pomoże w razie dalszych problemów ze sprzedającym. Postępuj zgodnie z informacjami tam zawartymi

https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:99890959 Jeżeli zapłaciłaś i otwarcie dyskusji nie pomoże: https://allegro.pl/dyskusje/nowa , składaj wniosek do POK(14 dni po zakupie): https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@Client:99890959  jaki czas wysyłki zadeklarował sprzedawca w swojej aukcji ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 Napisała że minął wczoraj termin wysyłki.😁

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@LEW433  to, że według kupującej wczoraj minął termin wysyłki wcale nie jest jednoznaczne z tym co zadeklarował sprzedający.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Klaudiusz1983 Sądzisz że kupujący nie wie jaki ma termin dostawy?

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@LEW433 jak widać jednak nie wie.

oznacz moderatorów

Client:99890959
#8 Zapaleniec#

@Klaudiusz1983  @LEW433 Napisałam, że przesyłka miała być dostarczona w dniu 31.03. albo 01.04., bo tak było napisane przy zamówieniu. Dostarczona, a nie wysłana. Minął termin dostarczenia, a przesyłka nawet nie jest nadana. Sprzedawca ode mnie nie odbiera, twierdzi, że jest chory, pracuje home office i mam pisać maile jak mam problem. 

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

"Cześć!  29 marca zamówiłam przedmiot, który miał być dostarczony do wczoraj (01.04)."

"3 dni robocze, a zamówienie złożyłam w poniedziałek".

poniedziałek = 29.03.2021r.

termin wysyłki = 3 dni robocze

termin wysyłki upływa w dniu  01.04.2021r.

Do tego terminu należy doliczyć czas potrzebny przewoźnikowi na dostarczenie przesyłki.

 

oznacz moderatorów

Client:99890959
#8 Zapaleniec#

@Klaudiusz1983  Przepraszam, miałam na myśli termin dostarczenia, kiedy pytałeś o termin wysyłki. Mój błąd. Ale przecież przy zamówieniu było napisane, że data dostawy to 31.03/01.04 to jakie znowu terminy wysyłki? Termin pokazuje się jeden, ten, w którym powinno się otrzymać przesyłkę. Nieraz zamawiałam coś i otrzymałam swój produkt w dniu, który widniał przy zamówieniu. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:99890959 Wszystko o dostawie wiemy, napisz coś co chcesz teraz zrobić. Niektórzy wiedzą co znaczny termin dostawy.😁

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

"Niektórzy wiedzą co znaczny termin dostawy".

ale nie wiedzą co znaczy termin przewidywany czas dostawy, bo tak dokładnie jest to określone na Allegro.

oznacz moderatorów

Client:99890959
#8 Zapaleniec#

@LEW433 Masz rację, z dostawą i dostawą "przewidywaną" już wszystko jasne! 😄 Sprzedawca nie odbierał, ale dogadałam się z nim ostatecznie przez allegro. Teraz już cierpliwie będę czekać na nadanie przesyłki, dziękuję za pomoc 🥰

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@Client:99890959 

"przy zamówieniu było napisane, że data dostawy to 31.03/01.04"

Tak napewno nie było napisane.

Zapewne było tak napisane: "przewidywany czas dostawy (...)".

Sprzedający określa czas w jakim wyśle przedmiot, a na podstawie tego czasu i wybranego przewoźnika system Allegro oblicza przewidywany czas dostawy.

Słowo klucz, to przewidywany, a nie gwarantowany czas dostawy.

Dlatego pytałem o to jaki czasy wysyłki zadeklarował sprzedający, bo dla mnie jako kupującego to jest deklaracja kiedy przedmiot zostanie wysłany, a nie czas przewidywany przez "wróżbitów" z Allegro 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:99890959 Czas wysyłki i czas dostawy masz podany w aukcji przed zakupem, jeśli wejdziesz później w tę aukcję z zakładce Kupione, masz już tylko czas dostawy. Jeżeli czas dostawy zostaje przekroczony, możesz odstąpić od umowy i nie odbierać paczki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:99890959 termin dostawy pomińmy bo nie jest wiążący tylko przewidywany i może się zmienić, jaki sprzedawca miał termin wysyłki ?

tu stanowisko allegro

czs.jpg

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:99890959
#8 Zapaleniec#

Dzisiaj też pisałam do Sprzedawcy, ale mi nie odpisywał. Jak założyłam dyskusję, to od razu napisał, że przeprasza najmocniej i na pewno dziś wyśle przesyłkę. No nie wiem, wczoraj też miała być "na pewno" wysłana... 

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@Client:99890959  czyli termin wysyłki upłynął w dniu wczorajszym.

Termin wysyłki, a nie termin dostarczenia przedmiotu jak napisałaś wcześniej

"29 marca zamówiłam przedmiot, który miał być dostarczony do wczoraj (01.04)"

Zadzwoń dzisiaj i zapytaj. Może wysłał wczoraj, a nie wpisał jeszcze numeru przesyłki, może wyśle dzisiaj, bo z jakiegoś powodu nie mógł wcześniej, święta idą, bądźmy ludźmi, pomagajmy sobie.

 

Pozdrawiam i życzę spokojnych i zdrowych świąt.

oznacz moderatorów

Client:99890959
#8 Zapaleniec#

@Klaudiusz1983  Sprzedawca pisze, że wyśle przesyłkę dziś... Dzięki Ci za odzew i też życzę radosnych świąt 🙂 

oznacz moderatorów