anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nalicza kilka razy opłatę za wysyłkę

arnipp
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawca z Danii  https://allegro.pl/uzytkownik/Elrecycling/sklep  ustawia w aukcjach koszty wysyłki wielu towarów ale nie jest to już uwzględnione po zakupie. Nie dość że czas dostawy to 30 dni czyli dłużej niż z Chin to i koszt dostawy 25 zł. Rżnięcie na kosztach dostawy. Dodatkowo towar to elektrozłom. Pisze to jako ostrzeżenie dla innych kupujących.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

drekenzes
#16 Inspirator#

Koszt z dostawy z Danii za 25 zł to jak za darmo. A dopłata 15 zł do każdej kolejnej sztuki to i tak mało jak na wysyłkę międzynarodową.

A sprzedają używki odzyskane ze śmieci, więc cóż.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Koszt przesyłki kurierskiej z Danii w wysokości 25 zł to rżnięcie? Przesyłka kurierska w Polsce kosztuje minimum 20 zł.

Czas wysyłki długi, ale podany w ofercie.

oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście że rżniecie bo jak ten sprzedawca wyślę zbiorczo 25 sztuk czyli 25 x 25zł a to jest koszt wysyłki 625 zł.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@arnipp Pierwszy z brzegu broker kurierski i wycena przesyłki z Danii do Polski.
Zrzut ekranu 2023-09-08 142219.jpg

oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

Tak możemy sobie podawać cenniki. Proszę bardzo to cennik o wiele niższy i to detaliczny. Dla firm jest pewnie o wiele niższy.  paczka_zDanii.jpegpaczka_zDanii2.jpeg

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@arnipp Zdjęć nie widzimy bo masz za niską rangę na forum.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@arnipp wyceny będą się wahać od 100-700 zł, do tego przy pakowaniu może wyjść więcej niż 1 paczka, bo sprzedawane produkty mają różną wagę i gabaryty. Do tego cenniki na allegro nie są idealne. Więc wszystko sprowadza się do uśredniania kosztów dostaw. Raz zarobi na tym, raz straci, ogółem wyjdzie na 0.

A towar jest z recyklingu, więc są to używki wyciągane ze śmieci. natomiast do każdego klienta należy decyzja, czy to ryzyko i koszty dostaw z  innego kraju mu się opłacają czy też nie. Przymusu nie ma. Naciągania też tu nie widzę.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@arnipp Ale sprzęt jest różnej wagi i wielkości, a za to słono się płaci w paczkach międzynarodowych. Tak tanio wysyłka to chyba temu, że mają dopłaty do recyklingu. 30 dni doręczenie to nic dziwnego na terenie UE, bo czasem tyle idzie jak się urząd celny doczepi do paczki i odłoży na kontrolę. Ja do Hiszpanii miałem dostawę ponad miesiąc, z czego 3 tygodnie urząd celny kontrolował zawartość.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

Jaki urząd celny to jest sprzedaż wewnątrz unijna. Nawet przesyłki z Chin szybciej docierają do Polski.  Przesyłka z Danii do Polski to czas 2-3 dni. Oni po prostu wysyłają hurtowo dużo towaru na raz a to wymaga czasu aby uzbierała się wystarczająco duża liczba przesyłek.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@arnipp Sprzedaż wewnątrz unijna nie oznacza, że paczkami nie interesuje się służba celna 🙂 U mnie wybałuszyli całą paczkę, ale o dziwo ładnie ponownie zapakowali. Ale doręczenie +3 tygodnie. Bo paczki są nadal skanowane, prześwietlane i sprawdzane pod kątem przemytu niedozwolonych substancji/przedmiotów itp.

Nadawca używa kuriera GLS, nie muszą mieć hurtowo zapakowanego auta do wysyłki. Natomiast dopłaty do każdego kolejnego przedmiotu - uzasadnione. A cennik allegro nie działa idealnie, nawet krajowi sprzedawcy mają z tym problem, gdy ma się w ofercie rzeczy duże i małe.

 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@arnipp z tego, co widzę to ma dopłaty typu +5 zł za kolejną sztuke, albo 10 szt. w jednej paczce.. jeśli gdzieś ma +25 zł i chce 625 zł za wysyłkę drobnych przedmiotow to rzeczywiście przesada i albo bym się z nim dogadał na niższą kwotę, albo rezygnował z zakupu.

Ogólnie jeśli ktoś daną kwotę płaci to znaczy, że zakup mu sie opłaca (zakładając zgodność z opisem)

oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

Ja  anulowałem swoje zakupy bo sprzedawca się tłumaczył że to wina Allegro z tymi kosztami dostawy. Nie napisałbym tego ostrzeżenia od tak sobie od czapy. Nie wiem jak to teraz jest bo na Allegro dawno temu sprzedawałem.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@arnipp prawdopodobnie nie ustawił odpowiednich opcji w ustawieniach dostawy. Jeśli nie twierdził, że tak ma być to pewnie można było z nim ustalić jakąś normalną kwotę wysyłki.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@arnipp Przecież na ten moment krajowe przesyłki to koszt minimum 20 zł a co dopiero międzynarodowe. 25 zł to bardzo dobra cena.

oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

Czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem. Przeliczcie sobie koszt wysyłki 25 sztuk w jednej przesyłce wtedy piszcie swoje mądrości o niskiej kwocie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@arnipp Potrafimy i wiemy też jak kosztowne są przesyłki międzynarodowe.
Często krajowa przesyłka jest droższa w obecnych czasach.

Ten sprzedający ma 25 zł + XX zł za każdą kolejną sztukę w paczce w zależności od gabarytów towaru.
Cena jest pewnie tak uśredniona aby nie musiał dopłacać do wysyłek.

oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

No właśnie że nie. Za każdą dodatkową sztukę kasuje 25 zł a nie to co ma w opisie.  W opisie ma 5 zł za dodatkowa sztukę albo 10 zł.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@arnipp Zależy od gabarytów - większe przedmioty widzę ma 15/25 zł, mniejsze 5/10 zł.

oznacz moderatorów

arnipp
#9 Pomysłodawca#

To jest mniej niż 25 zł, a kasuje 25 zł za każdą następną sztukę.

oznacz moderatorów