anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca nie chcą wysyłać produktów do Francji

Client:35197435
#7 Wielbiciel#

Witam mam pytanie mieszkam we Francji i chciałem zamówić kociołek myśliwski pisałem do wielu sprzedawców i wszyscy odpisali że nie wysyłają do Francji chyba Polska jest w unii europejskiej i nie rozumie sprzedawców piszą że działają prężnie na rynku zagranicznym a wysyłać produktu do Francji nie chcą więc pytam czy to normalne chyba że polska dla Polaków 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Nie jest że Polska tylko dla polaków (chyba że jest  się "ograniczony") ale sprzedajacy zapewne boją się kosztów i nikt ich nie zmusi do wysłania.

oznacz moderatorów

Client:35197435
#7 Wielbiciel#

Jakie koszty za wysyłkę ja płacę i ja ponoszę wszystkie koszty a z tym ograniczeniem to do kogo

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedawcy nie chcą wysyłać na rynek francuski ze względu na opłacanie kosztów utylizacji odpadów za jakie są tam uważane opakowania w których jest dostarczany towar.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:35197435 Sprzedając między innymi do Francji sprzedający musi posiadać numer EPR, zarejestrować się w ich urzędzie i odprowadzać tam opłatę recyklingową. Dla wielu sprzedających jest to nieopłacalne.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Client:35197435 podziękuj Unii Europejskiej i ich beznadziejnym dyrektywom

niby oficjalny swobodny przepływ towarów i usług, a jednak to nieprawda

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:35197435 nie ale są to dodatkowe koszty obsługi, księgowość, przewalutowanie, obsługa reklamacji, opłaty recyklingowe itp. 

A co we Francji nie ma kociołków ? czy są tylko droższe ? jak bym miał sprzedawać za granicę musiał bym podnieść ceny co by zarobić na obsługę takich zamówień 🙂

Ale najważniejsze poniżej allegro samo ogranicza wysyłki do Francji 🙂

Usuniemy możliwość sprzedaży do Francji

W związku z nowymi przepisami we Francji, które dotyczą rozszerzonej odpowiedzialności producenta, usuniemy możliwość wysyłki towarów do tego kraju.

Nie musisz nic robić w związku z tą zmianą.

Zmiana nie wpłynie na wysyłkę do innych krajów, w których także obowiązują systemy rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Usuwanie metod dostawy do Francji podzielimy na 2 etapy:

  1. Od 3 października 2023 do 13 listopada 2023 – zablokujemy możliwość dodawania metod dostawy do Francji do nowych cenników. Jeśli w tym okresie zechcesz edytować cennik dostawy, w którym jest jakaś metoda dostawy do Francji – nie zapiszesz zmian, dopóki nie usuniesz tej metody.
  2. Od 14 listopada 2023 do 4 grudnia 2023 – w tym okresie będziemy stopniowo usuwać metody dostawy do Francji z cenników dostawy i ofert wszystkich sprzedających.
Co to oznacza dla Twoich klientów
  • Dopóki nie usuniemy z Twoich ofert metod dostawy do Francji – Twoi klienci będą mogli zamawiać zakupy do tego kraju.
  • Gdy usuniemy z Twoich ofert dostawę do Francji, a kupujący wybierze dostawę do tego kraju – nie złoży zamówienia. Gdy spróbuje to zrobić, poprosimy go o zmianę metody lub adresu dostawy.

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Client:35197435 Jesteśmy w UE, dlatego bez problemu możesz kupowac towar. ale Sprzedawca nie ma obowiązku tego wysyłać zagranicę. Ja też tego nie robię, bo każdy kraj wprowadza opłaty recyklingowe i rozszerzoną odpowiedzialność producenta + rejestracja w urzędach w danym kraju + dodatkowa, kosztowna księgowość.

 

Kupić możesz w Polsce u każdego Sprzedawcy. Ale odbiór paczki możesz rozwiązać na 2 sposoby:

1. Odbierasz sobie paczkę w Polsce, np u rodziny gdy ją odwiedzasz.

2. Sam organizujesz sobie wysyłkę do Francji - tzn. Sprzedawca obsługuje Ciebie jak zakup w Polsce, pakuje paczkę, podsyła ci wagę, gabaryt - a Ty np u brokera zamawiasz kuriera pod odbiór i wyślesz sprzedawcy etykietę lub dostarczasz z zamówionym kurierem. Ale pamiętaj, że za taką paczkę jesteś odpowiedzialny od momentu odbioru przez kuriera.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów